Numer ICE – to się naprawdę opłaca!

   
  Numer ICE – to się naprawdę opłaca!

  Jednym z najważniejszych zarzutów wobec Apple był brak możliwości dodania numeru, z którym połączenie będzie możliwe w każdej chwili nawet bez znajomości kodu blokady do iPhone’a. Wraz z  iOS 10  spojrzenie koncernu z Cupertino na nasze zdrowie i bezpieczeństwo się zmieniło – dzięki widgetom możemy w pełni bezpiecznie patrzeć na naszą przyszłość.

  Co to jest numer ICE?

  ICE (In Case of Emergency – w nagłym wypadku) jest skrótem informującym ratowników o tym, z kim mają się skontaktować w razie niespodziewanej sytuacji.

  Jeżeli kiedykolwiek stracisz przytomność lub stanie się z Tobą coś niekontrolowanego, ratownik medyczny czy zwykły przechodzień może wziąć Twój telefon i zacząć wyszukiwać kontaktów zapisanych jako ICE xxx.

  Numer ten przydaje się również wtedy, gdy nie można nawiązać kontaktu z właścicielem telefonu – ustalenie tożsamości przy pomocy rozmowy z kontaktem „ICE” znacznie ułatwia pracę ratowników medycznych.

  Kim powinien być kontakt ICE?

  Niezależnie od tego, kim będzie kontakt ICE – może to być np. mama, brat czy partner – warto zawczasu zadbać o siebie i podać osobie „ICE” najważniejsze informacje na swój temat. Ogół najważniejszych informacji na Twój temat opisują cztery pierwsze punkty tzw. reguły SAMPLE:

  S – symptomy (objawy)
  A – alergie
  M – medykamenty (zażywane leki)
  P – przebyte choroby i operacje/ciąża
  L – lunch (kiedy poszkodowany jadł posiłek?)
  E – ewentualne przyczyny wydarzenia

  Jak ustawić kontakt ICE?

  Wraz z premierą iOS 10, Apple pozwoliło użytkownikom na uzyskiwanie szybkiego dostępu do kontaktów z poziomu widgetów.

  Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w której jedynym możliwym numerem do wykręcenia jest numer alarmowy – zupełnie nieprzydatny np. wtedy, gdy chcemy namierzyć tożsamość właściciela znalezionego telefonu.

  Aby uzyskać szybki dostęp do kontaktu, po prostu dodaj go do ulubionych.

  Krok 1: Wejdź w dane teleadresowe konkretnego kontaktu i kliknij przycisk Edycja. Następnie w polu Imię wpisz ICE, a następnie imię kontaktu. Ważne, by imię oraz „ICE” znajdowały się w jednej rubryce, inaczej iPhone rozdzieli dane, pokazując jedynie nazwisko!

  img_3821


  img_3825

  Krok 3: Wybierz akcję, jaką chcesz wykonywać z poziomu widgetu. Jeżeli chcesz otrzymać skrót do pola tekstowego i wysłać SMS, wybierz opcję Wiadomość. Następnie wybierz numer, z którym chcesz się łączyć (w przypadku więcej niż jednego numeru przypisanego do konkretnego kontaktu).

  img_3823

  Krok 4: Gotowe! Jeżeli chcesz sprawdzić, czy funkcja działa, zablokuj telefon i przejdź do widgetu na zablokowanym ekranie. Jeśli chcesz dodać kolejne kontakty ICE, powtórz kroki 1-3, a kontakty ICE poszereguj w kolejności od najważniejszego ICE1 do mniej ważnych ICEx.

  img_3826

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button