Pomysł na prezent – odnowiony Apple Watch

   
  Pomysł na prezent - odnowiony Apple Watch

  O d dłuższego czasu furorę w Internecie robią produkty „refurbished”, czyli odnowione. Polega to na tym, że poszczególne elementy używanych iSprzętów wymieniane są na nowe, dzięki czemu dają jeszcze większą radość przy wyjęciu z pudełka. Warto spojrzeć na kategorię „refurbished” jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – a nuż odnowiony Apple Watch okaże się strzałem w dziesiątkę?

  Odnowiony Apple Watch w ofercie Apple w Stanach Zjednoczonych

  Póki co, odnowione smart zegarki trafiły jedynie do oferty sklepu internetowego Apple na terenie Stanów Zjednoczonych. Na klientów czekają zegarki z obydwu serii – zarówno Serii 1, jak i Serii 2, istnieje zatem szansa na zakup zaprezentowanego we wrześniu zegarka po okazyjnej cenie! Zresztą co tu dużo mówić – odnowiony Apple Watch pozwala zaoszczędzić nawet 90$ (ok. 380 zł) w odniesieniu do nowego zegarka Apple Watch! Poniżej podane przez Apple ceny:• Apple Watch Sport S1 38mm → 229 $
  • Apple Watch Sport S1 42mm → 249 $
  • Apple Watch Sport S2 38mm → 309 $
  • Apple Watch Sport S2 42mm → 339 $
  • Apple Watch stalowy S2 38mm → 489 $
  • Apple Watch stalowy S2 42mm → 509 $

  Refurbished – czy to się opłaca?

  Istnienie odnowionych produktów przeczy zasadzie wyłączonego środka. Odnowione iSprzęty wydają się być logiczną alternatywą dla drogich, nieużywanych produktów oraz używanych, o niewiadomym stanie, iSprzętów. Choć produkty refurbished są w gruncie rzeczy używanymi iUrządzeniami, jednak po ich zakupie użytkownikom nie grozi awaria spowodowana ukrytą usterką. Wszystkie odnowione produkty Apple poddane są testom, a następnie są certyfikowane. Koncern ręczy za ich jakość, czego dowodem może być roczna gwarancja. Ponadto, odnowiony Apple Watch nie będzie – tak jak zwykły Apple Watch – spakowany w pudełko po buty, czy owinięty w gazetę. Apple każdy odnowiony sprzęt foliuje ponownie, dostarczając w zastępczym pudełku wraz ze wszystkimi akcesoriami (również foliowanymi).

  applefix apple watch hermes series 2

  Odnowiony Apple Watch na razie nie w Polsce

  Niestety, tak jak zazwyczaj, większość nowinek popularnych w Stanach Zjednoczonych nigdy do nas nie trafi. Podczas, gdy za Oceanem Apple oferuje odnowione iPhone’y 6S, iPady wszelkich generacji. komputery Mac oraz zegarki Apple Watch, u nas kupimy jedynie odnowionego iPada. Dość powiedzieć, że w cenie niezbyt przystępnej. Niestety – być może ze względu na wysoką stawkę podatku od towarów i usług – Apple nie proponuje polskim klientom atrakcyjnej alternatywy. Dalej będziemy zatem „skazani” na wybór pomiędzy nowym iSprzętem a używanym z Allegro. Szkoda. Takie zabawki, jak chociażby odnowiony Apple Watch miałyby sens, gdyby były oferowane w cenach zbliżonych do tych amerykańskich. Co i rusz mówi się przecież o użytkownikach, którym nie do końca przypadła do gustu idea smart zegarka. Gdyby dać im szansę zakupu po „ludzkiej” cenie, z pewnością marka Apple wiele by zyskała. A tak, ciągle traci.

  odnowiony-apple-watch

  I na sam koniec kolejny przykry fakt – odnowione iSprzęty póki co dostępne są jedynie w USA. Niewykluczone jednak, że z czasem oferta rozszerzy się o Kanadę, Wielką Brytanię czy Niemcy. Warto zatem wyczekiwać okazji, zwłaszcza, jeśli chodzi o naszego zachodniego sąsiada.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button