Poukładaj aplikacje na ekranie początkowym tam, gdzie chcesz. Choćby na samym środku!

 
Poukładaj aplikacje na ekranie początkowym tam, gdzie chcesz. Choćby na samym środku!

T ym, czego możemy z pewnością zazdrościć posiadaczom smartfonów z Androidem, jest znacznie większa swoboda przy optymalizacji telefonu. Podczas, gdy posiadacze Samsungów i tym podobnych mogą śmiało korzystać z widgetów, my musimy się zadowalać Centrum Powiadom… Nie, zaraz. Wcale nie musimy mieć kompleksów – wystarczy jedna aplikacja i problem z głowy. Ponadto rola widgetów wzrośnie wraz z przyjściem iOS 10. No to może chociaż ułożenie aplikacji na tapecie? Nie, również nie. Z naszym trickiem już nie musisz martwić się o to, że nie możesz pozostawić jednej aplikacji na środku ekranu. Jak? O tym poniżej. Oczywiście jailbreak iPhone’ a NIE jest wymagany!Precyzując to, co zaraz przedstawimy, wcale nie będziemy robili żadnego tricku dzięki któremu pozostawimy jedną z aplikacji niczym samotną wyspę na środku ekranu. Niestety iOS zaprojektowano w taki sposób, by aplikacje musiały następować po sobie po kolei. Dlatego też niestety nie wygenerujemy żadnego wolnego miejsca, a raczej stworzymy niewidzialne ikonki aplikacji, dzięki którym będziemy mogli stworzyć wrażenie wolnej przestrzeni pomiędzy kolejnymi ikonami aplikacji.

Aby tego dokonać, będziemy korzystać z internetowego narzędzia zwanego iEmpty:
1. Kliknij i przytrzymaj ikonkę dowolnej aplikacji w ekranie początkowym tak, aby wszystkie programy zaczęły się trząść (tak jakbyś miał/a usunąć aplikację). Następnie przesuń palcem od prawej do lewej krawędzi ekranu, by dojść do pustej strony z aplikacjami (będzie to ostatnia zakładka).

E1

2. Wykonaj screenshot tejże strony.

E2

3. Odwiedź stronę iempty.tooliphone.net (koniecznie z poziomu Safari!).

E3

4. Kliknij w zakładkę „CUSTOMIZE”, a następnie wejdź w „CUSTOM Mode”.

E4

5. Kliknij „Add”, a następnie kliknij w szare pole „Wybierz plik” (doprawdy, urocza jest ta mieszanina dwóch języków).E5.1E5.26. Wybierz dopiero co wykonany screenshot z Biblioteki zdjęć i kliknij „Upload Photo”.

E6

7. W kolejnym kroku ujrzysz cały Twój ekran początkowy wraz z ikonkami i odpowiadającymi im parametrami (jeżeli chcesz stworzyć puste miejsce w lewym górnym narożniku, musisz kliknąć „1 x 1” itd.).

E7

8. Kiedy już wybierzesz odpowiednią lokalizację pustej ikonki, zobaczysz widok żądanego kwadracika. Kliknij przycisk dzielenia (ta strzałeczka wychodząca z małego kwadratu na samym środku dolnego paska). Wybierz opcję „Do ekranu początkowego”).E8.1E8.29. Wybierz opcję „Dodaj” bez nanoszenia żadnych poprawek.

E9

10. Cofając się strzałką w lewo, wracaj do ekranu z kroku 7 i powtarzaj czynność tyle razy, ile potrzebujesz kwadracików.
11. Powróć do ekranu początkowego i przenieś ikony na swoje miejsce (póki co będą one zapisane po kolei, tuż za pozostałymi programami – nie na swoich nominalnych pozycjach). Jeżeli wpasujesz wszystkie kwadraty poprawnie, ujrzysz gotowy ekran. Dokładnie taki, jak poniżej:

Dobrze!
Dobrze!

Źle!
Źle!

Ważna uwaga #1: jak już informowaliśmy wcześniej, sam fakt tego iż na ekranie jest pustka, nie oznacza iż w wybranych miejscach nie ma niczego. Znajdują się tam przezroczyste ikonki (jeżeli nie wierzysz, przytrzymaj dowolną ikonkę jak w kroku 1), które zresztą można usunąć dokładnie tak, jak usuwamy aplikacje. Przypadkowe kliknięcie w którąkolwiek z „pustych” ikon sprawi, że zostaniemy odesłani do strony iEmpty.

Tak naprawdę iEmpty to gra pozorów
Tak naprawdę iEmpty to gra pozorów

Ważna uwaga #2: Zapisany przez Ciebie screenshot będzie zapisany na serwerach iEmpty jedynie przez 7 dni. Po tym czasie zostanie usunięty, więc jeżeli chcesz korzystać z pustych pól, musisz wykonywać kroki z naszego poradnika co tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button