Przyspiesz swojego iPhone i zyskaj do kilku GB wolnej przestrzeni!

   
  Przyspiesz swojego iPhone i zyskaj do kilku GB wolnej przestrzeni!

  B rzmi zbyt pięknie, żeby mogło okazać się prawdziwe? Zamknij oczy i wyobraź sobie świat, w którym za pomocą kilku kliknięć (i chwili wolnego czasu) uda Ci się znacząco przyspieszyć pracę swojego iUrządzenia i uwolnić kilka gigabajtów wolnej przestrzeni? Widzisz to? W takim razie możesz spokojnie otworzyć oczy i zajrzeć do naszych porad zawartych poniżej.Ten trik, zwany potocznie „backup, wipe, restore” odnosi się do trzech ruchów, które pozwolą na regenerację każdego iSprzętu i – choć wygląda to na fanaberię która jedynie zabiera czas – jest to czynność, bez której naprawdę nie wyobrażamy sobie naszego iSprzętowego życia. Wprawdzie sam proces przyspieszania zajmuje trochę czasu, a po jego zakończeniu potrzebna jest ponowna konfiguracja (sprzęt bowiem będzie zachowywał się jak świeżo po wyjęciu z pudełka), jednak naprawdę warto o tym pamiętać co najmniej raz w miesiącu!

  Jak zwolnić przestrzeń dyskową z iPhone’a i iPada?

   1. Jeżeli Twoje iUrządzenie jest sparowane z zegarkiem Apple Watch, wejdź zawczasu w aplikację „Watch” i rozłącz zegarek od przyspieszanego sprzętu. Następnie w aplikacji Ustawienia > Ogólne > Archiwa wykonaj kopię zapasową swojego iSprzętu. Nie rozpoczynaj kolejnych kroków, gdy nie wykonasz kopii zapasowej!2. Podłącz swoje iUrządzenie za pomocą kabla USB do komputera, następnie przejdź do jego ustawień klikając w iTunes na ikonę w lewym górnym rogu.3. W zakładce „Kopie zapasowe” upewnij się, że opcja „Szyfruj kopię zapasową” jest zaznaczona, w razie potrzeby wprowadź hasło zabezpieczające archiwum iSprzętu. W dalszej kolejności kliknij opcję „Archiwizuj teraz”. Czas potrzebny na wykonanie kopii zapasowej iPhone’a/iPada może wynieść do pięciu minut.
  34. Pozostawiając iUrządzenie podpiętym do komputera, wejdź z poziomu iSprzętu do aplikacji Ustawienia, następnie przejdź do Ogólne >Wyzeruj >Wymaż zawartość i ustawienia. Potrzebne będzie wpisanie kodu dostępu do urządzenia, podanie hasła Apple ID oraz potwierdzenie wyłączenia funkcji „Find my iPhone”.
  45. Tuż po skończeniu wymazywania pamięci z iUrządzenia, na ekranie Mac/PC w aplikacji iTunes pojawi się opcja „Odtwórz z tej kopii zapasowej”. Poczekaj, aż na ekranie iSprzętu pojawi się napis „Cześć/Hello”, a następnie wybierz w iTunes najbardziej aktualną wersję, z której chcesz odtworzyć swojego iPhone’a/iPada. Operacja ta również zajmie około pięć minut, w czasie których na ekranie sprzętu widoczny będzie niebiesko-pomarańczowy ekran oraz napis „Trwa zerowanie”.Kiedy tylko cała operacja się zakończy, potrzebne będzie wpisanie kodu Apple ID, ustawienie kodu zabezpieczającego oraz (opcjonalnie) konfiguracja Touch ID, po czym należy się upewnić (wchodząc w odpowiednią sekcję aplikacji Ustawnienia), czy funkcja „Find my iPhone” została włączona ponownie.
  koniecMi dzięki temu zabiegowi udało się odzyskać aż 4,14 GB (jeśli wierzyć danym z iTunes). A jakie wyniki udało się osiągnąć na Waszych iSprzętach? Podzielcie się nimi w komentarzach!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button