Słuchawki EarPods – czy potrafisz wykorzystać je w pełni?

   
  Słuchawki EarPods – czy potrafisz wykorzystać je w pełni?

  G dy mówimy o iSprzętach, bardzo rzadko wspominamy o tym, co znajduje się w dolnej części małego białego pudełeczka do nich dołączanego. Całkowicie pomijamy fakt, że zarówno ładowarka, jak i słuchawki EarPods również nie wypadły sroce spod ogona; wręcz przeciwnie: są szczytem techniki. Nie bez powodu dziesiątki tysięcy użytkowników smartfonów z Androidem wydają 129 złotych w sklepie Apple. Perfekcyjne przekazywanie dźwięku wynikające z wyprofilowanego kształtu słuchawek EarPods czyni z nich lidera rynku… ale przekazywanie muzyki to niejedna ich funkcja. Sprawdź, czy w pełni wykorzystujesz możliwości swoich słuchawek – a przede wszystkim, ich pilota!lightning

  Muzyka

  1. Ścisz/pogłośnij
  Oczywistym – i najważniejszym – zastosowaniem pilota znajdującego się na przewodzie do prawej słuchawki jest oczywiście pogłaśnianie i ściszanie muzyki. Należy to uczynić klikając odpowiednio w górną lub dolną krawędź pilota.
  2. Odtwarzanie/zatrzymywanie/wznawianie
  Wszystkie te funkcje łączy to, że wykorzystują jedynie jeden guzik. Po prostu kliknij w środkową część pilota, a EarPods zatrzyma lub wznowi muzykę oraz film.
  3. Pominięcie utworu
  Nie spodobała Ci się piosenka z play listy Apple Music? Wciśnij dwukrotnie środkowy przycisk, a EarPods automatycznie odtworzy kolejny utwór.
  4. Powrót do początku utworu/poprzedniej piosenki
  A może po chwili pomyślałeś/aś że jednak miniony utwór nie był taki zły? Spokojnie! Po prostu kliknij środkowy guzik trzykrotnie. Pierwsza seria kliknięć spowoduje odtworzenie aktualnie słuchanej piosenki od początku, natomiast kolejne trzy kliknięcia cofną Cię o jedną piosenkę.

  earpods

  Telefon

  1. Odbieranie połączenia
  Twój telefon dzwoni w czasie słuchania muzyki? Nie wyjmuj nerwowo słuchawek z uszu! EarPods automatycznie zatrzymają muzykę; jeżeli zechcesz odebrać telefon, po prostu kliknij środkowy przycisk ( i staraj się mówić do mikrofonu).
  2. Odrzucanie połączenia
  Zupełnie inaczej wygląda postępowanie w przypadku odrzucania rozmowy. Jeżeli dzwoni do Ciebie szef, przytrzymaj środkowy guzik przez dwie sekundy (ten czas pozwoli na przemyślenie, czy warto odbierać telefon czy nie 🙂 ).
  3. Przełączanie na drugiego rozmówcę
  Zawsze jednak może się zdarzyć tak, że przeżyjesz istne urwanie głowy. Telefon za telefonem, czasami nawet kilka rozmów naraz… jeżeli podczas rozmowy słyszysz, że ktoś się „dobija”, kliknij środkowy przycisk. Spowoduje to wstrzymanie bieżącej rozmowy i rozpoczęcie konwersacji z kolejnym dzwoniącym. Zadbaj tylko o to, by oczekujący na linii miał komfortowe warunki – muzyka na czekanie jest dobrym pomysłem.
  4. Zakończenie rozmowy
  Jeżeli chcesz już zakończyć połączenie, kliknij przycisk raz. Albo poczekaj aż rozmówca to zrobi. EarPods automatycznie odtworzą wstrzymaną muzykę.

  Pozostałe funkcje

  1. Selfie stick? Po co to komu?
  Jak już kiedyś wspominaliśmy, słuchawki w iSprzętach posiadają funkcję wykonywania zdjęć (oczywiście jedynie w czasie korzystania z Aparatu). Nie musisz więc martwić się o niewyraźne zdjęcia „z rąsi” – zamiast próbować trafić w spust migawki na ekranie, kliknij przycisk „+” lub „–” na EarPods.
  2. Siri
  A może masz ochotę na pogawędkę z asystentką głosową Siri? Przytrzymaj środkowy przycisk przez dwie sekundy i… enjoy the conversation! (póki co dalej nie w języku polskim)

  siriearpods

  Moje słuchawki EarPods nie działają

  Aż trudno uwierzyć w to, że tak wspaniały produkt jak słuchawki EarPods może odmawiać posłuszeństwa. Zanim jednak roztrzaskasz je o ziemię, spróbuj jednego prostego tricku: sprawdź, czy złącze mini jack dochodzi do samego końca wejścia w iSprzęcie. Weź latarkę poświeć nią w wejście… a następnie postaraj się delikatnie wydłubać wykałaczką tony brudu, które zdążyły się w nim nagromadzić. Zapewniamy, że będziesz w szoku – a pilot w Twoich słuchawkach zacznie działać jak nowy!

  Przeczytaj również: To już prawie pewne! EarPods otrzymają złącze Lightning!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button