Ten jeden prosty trik przyspieszy działanie Twojego Maka!

   
  Ten jeden prosty trik przyspieszy działanie Twojego Maka!

  N ie sposób odmówić sprzętom spod szyldu Apple funkcjonalności i wygody użytkowania, jednak coraz częściej okazuje się, że w pewnym momencie iSprzęty znacznie tracą na wydajności. Niedawno wspominaliśmy o tym, jak przyspieszyć działanie iPhone’a lub iPada. Dzięki temu zabiegowi czasy reakcji były identyczne, jak miało to miejsce w przypadku sprzętów fabrycznie nowych. Dziś chcielibyśmy pokazać jeden prosty trik, dzięki któremu można zrobić dokładnie to samo – wyraźnie przyspieszyć działanie Twojego starszego Maka. Jeżeli Twój Mac nie jest szczególnie stary, ale też chciałbyś zmobilizować go do szybszego działania, również możesz zastosować się do naszych porad – wystarczy wyłączyć kilka animacji, a Twój iMac będzie nie do poznania!Wyłączenie licznych animacji rzeczywiście sprawia, że OS X działa szybciej i mniej awaryjnie, jednak nie zapominajmy, że animacje powstały przede wszystkim po to, by sprawiać frajdę użytkownikowi. Jeżeli nie potrzebujesz żadnych tego typu atrakcji – możesz zrezygnować z nich śmiało. Opisywane przez nas komendy odnoszą się do systemu OS X El Capitan, jednak nie wykluczamy, że mogą sprawdzić się również na wersji Yosemite.

  Jak wyłączyć działanie animacji na iMaku?

  Pierwszym (i najważniejszym) krokiem w celu wyłączenia animacji jest wejście do widoku Terminal (znajdziesz go wpisując „Terminal” w wyszukiwarce Spotlight). Z tego miejsca możesz zaimplementować te komendy, które uważasz za niepotrzebne. Poniżej lista wszystkich najważniejszych komend:Wyłączenie animacji otwarcia/zamknięcia okna:

  defaults write NSGlobalDomain NSAutomaticWindowAnimationsEnabled -bool false

  Wyłączenie animacji widoku Quick Look:

  defaults write -g QLPanelAnimationDuration -float 0

  Wyłączenie animacji regulacji wielkości okna:

  defaults write NSGlobalDomain NSWindowResizeTime -float 0.001

  Wyłączenie animacji Dock:

  defaults write com.apple.dock launchanim -bool false

  Wyłączenie animacji “Get Info”:

  defaults write com.apple.finder DisableAllAnimations -bool true
  Z tymi komendami Twój Mac będzie działał jeszcze szybciej, chociaż niewątpliwie stracisz kilka śmiesznych animacji, dzięki którym praca na nim była lżejsza. Ale jeżeli mamy do wyboru wygodę użytkowania lub szybkie działanie systemu, odpowiedź nasuwa się sama.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button