Ten trick pozwoli Ci zwolnić nawet kilka GB dysku na iPhonie!

   
  Ten trick pozwoli Ci zwolnić nawet kilka GB dysku na iPhonie!

  C o i rusz na naszym blogu, w Waszych komentarzach i ogólnie pojętej przestrzeni publicznej pojawia się dyskusja na temat sensowności istnienia 16-gigabajtowego iPhone’a. Dla wielu z Was najlepszą opcją byłaby całkowita rezygnacja i ustanowienie minimum o pojemności 32 GB nawet pomimo wyższej ceny. Oczywiście można również spróbować poradzić sobie ze zmianą pojemności na własną rękę, jednak i to jest półśrodek – gwarancja jest czymś, co mimo wszystko warto posiadać. Istnieje jednak pewien domowy sposób, który pozwala na zaoszczędzenie nawet 4 GB i nie wymaga regularnego odtwarzania z kopii zapasowej. Czy okaże się naprawdę tak cudowny jak go opisują? Przekonamy się na własnej skórze, bowiem pisząc ten tekst również mam nadzieję, że uda mi się zyskać kilka GB.Jak zwolnić miejsce na iPhonie?
  1. Udajemy się do sekcji Ustawienia > Ogólne > Dysk i użycie iCloud i sprawdzamy, ile mamy wolnego miejsca na dysku. Jest to bardzo ważne, pozwala bowiem na uniknięcie nieprzyjemności w przyszłości. A raczej w następnych krokach.

  IMG_1392

  2. Uruchamiamy aplikację iTunes Store i znajdujemy pierwszy lepszy film do wypożyczenia. Warunek jest jeden – jego pojemność musi być większa od pojemności naszego iPhone’a (w moim przypadku „Spectre” w reżyserii Sama Mendesa będzie wystarczający – 6,38 GB to prawie dwukrotnie więcej od mojego wolnego miejsca). W kwestii wyboru filmu mamy jednak dowolność – ważne jedynie, by nie miał on szansy się „zmieścić” na dysku.

  IMG_1394

  3. Klikamy przycisk „Wypożycz” – nie ma się o co martwić, Apple nie pociągnie nas do odpowiedzialności i zapłaty za przedmiot, który nie miał możliwości się zmieścić na Urządzeniu. Po kliknięciu przycisku zobaczymy, że iPhone zaczyna „upychać” wszystkie pliki, starając się zrobić jak najwięcej wolnego miejsca dla wypożyczanego filmu. Próżny trud.

  IMG_1395

  4. Niezależnie od tego czy uda się wytworzyć odpowiednią ilość miejsca czy nie, i tak ujrzymy komunikat o błędzie i braku możliwości pobrania.
  5. Wracamy do aplikacji Ustawienia i ponownie sprawdzamy pojemność dysku. Jak widać na zdjęciach poniżej, na samym początku pojemność mojego iPhone’a wynosiła 3,4 GB. Po pierwszej próbie skoczyła do poziomu 3,9 GB by następnie (po jeszcze trzech próbach) osiągnąć wynik 4,6 GB. 1,2 GB w trzy minuty… Wynik iście olimpijski.

  IMG_1396IMG_1397IMG_1398IMG_1399Trudno stwierdzić, co powoduje tak dziwne zachowanie dysków zamontowanego w naszych iSprzętach. Czy jest to kwestia ich lenistwa i niechęci do kompresji, czy może wynika to z zaistniałego błędu? W przypadku ikonki pokazującej stan naładowania baterii również mieliśmy do czynienia z nagłym skokiem z 50% do 30%. Tak czy inaczej, możemy mieć raczej powody do zadowolenia. A ile wolnej przestrzeni udało się zwolnić Wam? Pobiliście nasz rekord? Chwalcie się w komentarzach!

  Komentarze i powiązane wpisy

  1. Ja mnie miałem prawie miejsca i czasem nie mogłem zrobić nowych zdjęć ale gdy pamięć schodziła do ok 150 MB telefon nagle zwiększał ją do ok 500 MB wtedy miałem ok. 2,5k zdjęć a teraz mam 3,5k zdjęć i wolna pamięć nadal wacha się ok 200-500MB 🙂

  2. Działa w każdym sprzęcie. W IPadzie z 891mb wolne miejsce wzrosło do 2,33GB, a przy pojemności 16GB to ma naprawdę znaczenie. Super.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button