Tricki na iPhone’a, bez których życie jest znacznie trudniejsze! (cz. II)

   
  Tricki na iPhone’a, bez których życie jest znacznie trudniejsze! (cz. II)

  T o jest druga część z cyklu 19 tricków, bez których nie wyobrażamy sobie korzystania z iPhone’a. Aby przeczytać poprzednią część, kliknij tutaj.6. Zachowaj wersję PDF strony do iBooks
  Choć biblioteka iBookstore naprawdę prezentuje się okazale, niekiedy brakuje w niej niektórych pozycji – akurat tych, na których zależy nam najbardziej. Wprawdzie w takich sytuacjach Internet nie zawodzi, tym niemniej czytanie za jego pomocą książek nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Ciągłe odświeżanie wszystkich kart, rozproszenie spowodowane nagłą potrzebą sprawdzenia czegoś w sieci, no i oczywiście brak zakładki – to wszystko działa na niekorzyść Safari. Dlaczego więc nie zapisać całej witryny do formatu PDF i nie odczytać jej za pomocą aplikacji iBooks? Aby tego dokonać, po prostu kliknij strzałkę znajdującą się na środku dolnego paska w aplikacji Safari, po czym (przesuwając górny wiersz w prawo) znajdź opcję „Zachowaj PDF (iBooks)”. Po krótkiej chwili w czasie której strona zostanie przekonwertowana do formatu PDF, iPhone automatycznie przekieruje Cię do aplikacji. Oczywiście w ten sposób otrzymujesz gwarancję tego, iż już nie zgubisz czytanego dokumentu – pozostanie on w pamięci urządzenia do czasu, w którym zdecydujesz się go usunąć.6.1 6.26.37.1 7.27. Włącz tryb „Nie przeszkadzać”
  Zdarza Ci się często mieć urwanie głowy, po czym – w czasie krótkiej chwili relaksu – znowu atakują Cię liczne telefony? Tryb „Nie przeszkadzać” jest zdecydowanie dla Ciebie! Pozwala on bowiem na wyciszenie połączeń przychodzących i alertów, dając choć chwilę spokoju.
  Aby aktywować tryb „Nie przeszkadzać”, po prostu wejdź w Centrum Sterowania (pociągnij palcem z dołu ekranu w górę) i kliknij w ikonkę księżyca znajdującą się pomiędzy ikoną Bluetooth oraz blokadą orientacji pionowej. Jeżeli funkcja będzie włączona, na górnym pasku pojawi się identyczna ikonka (na lewo od wskaźnika naładowania baterii).
  To jest jedna z najprostszych metod włączenia trybu „Nie przeszkadzać” – znacznie większe pole do manewru daje jednak włączenie jej z poziomu Ustawień. Właśnie tam znajdziemy m.in. takie opcje jak planowanie wyciszania (np. od 22 do 7 rano) czy możliwość usłyszenia sygnału, gdy abonent podejmuje dwie próby połączenia z nami.
  8. … chyba, że akurat dzwoni Twoja druga połówka
  Choć tryb “Nie przeszkadzać” może być bardzo przydatny, nie pomoże jednak zniwelować bólu psychicznego, jaki niewątpliwie czeka nas po zbesztaniu przez drugą połówkę (albo, co gorsza, szefa). I jak tu wytłumaczyć, że nie mogliśmy odebrać ponieważ telefon automatycznie odrzuca próby połączenia? Dlatego też Apple pozwoliło na dodanie wyjątków od tego trybu. Tak dla komfortu psychicznego.
  Po pierwsze, włącz funkcję „Powtórne połączenia” – w ten sposób, gdy z tego samego numeru zostaną wykonane dwa telefony, od razu dowiesz się, że sprawa jest poważna.
  Po drugie, kliknij w „Rób wyjątki dla” i wybierz opcję „Ulubione”. Następnie (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś, dodaj swoich najbliższych do tego elitarnego grona).89.1 9.29. Szybko dodawaj symbole na klawiaturze
  Zapewne posiadasz ogromne doświadczenie w korzystaniu z klawiatury na iPhonie – niestety doświadczenie pozwala nam stwierdzić, że z pewnością nie znasz wszystkich sztuczek ukrytych wewnątrz tego niepozornego urządzenia – a te pozwalają na naprawdę solidne zaoszczędzenie czasu!
  Gdy chcesz wprowadzić jakiś specyficzny symbol, zapewne klikasz najpierw w przycisk „123”, wybierasz odpowiedni znak, a następnie klikasz „ABC” aby powrócić do widoku początkowego. A gdyby tak wykonać to wszystko za pomocą jednego gestu? Po prostu, zamiast wykonywać trzech kliknięć, kliknij i przytrzymaj ikonkę „123”, po czym – nie odrywając palca od ekranu – przesuń go w miejsce żądanego symbolu. Gdy już go znajdziesz, po prostu oderwij palec od telefonu – znak doda się automatycznie, a klawiatura powróci do widoku liter.
  A jeżeli już przy symbolach, spróbuj wykorzystać poniższą sztuczkę w stosunku do symbolu €. Nie odrywaj jednak palca od klawiatury, a przytrzymaj – wówczas ukaże Ci się kilka innych symboli walut (kolejno: rubel, won, jen, funt, dolar i euro). Istnieje cała masa symboli, których z pewnością nie znasz więc… eksperymentuj!10. Zamiast szukać kropki, kliknij dwukrotnie spację
  Ta sztuczka wydaje się być niezwykle banalna, jednak ku naszemu zdziwieniu jedynie najbardziej zatwardziali górale korzystają z tego tricku. A polega on na tym, żeby kończąc zdanie nie marnować czasu na szukanie kropki (ponownie klik – „123”, klik – „.”, klik – „ABC”), tylko kliknąć dwukrotnie przycisk spacji. Według nas jest to gigantyczna oszczędność czasu – wiemy, bo tylko w tym akapicie (oczywiście do tego czasu) udało nam się stworzyć dwa pełne zdania zakończone kropką. Pomnożone to przez 1 sekundę oszczędności, daje to aż 2 sekundy. Już teraz 3. Aż strach myśleć, ile czasu zaoszczędziliśmy pisząc cały ten artykuł 🙂
  Oczywiście nie musisz bić rekordu świata w jak najszybszym przyciskaniu spacji – jeżeli jednak po wciśnięciu spacji pozostawisz długi odstęp (niebieska linia zdąży zniknąć i pojawić się ponownie), to iOS pomyśli że jesteś gramatycznym barbarzyńcą, mającym za nic regułę jednej spacji. 10To tyle w drugiej części naszej serii. Kolejna już za tydzień, dlatego pamiętaj by zaglądać często na naszego ajBLOGA. Jeżeli nie chcesz przegapić kolejnych części, koniecznie obserwuj nasz profil na Facebooku (lub kliknij w poniższe linki – te z czasem będą uzupełniane, więc z pewnością nic nie przegapisz)!

  Tricki na iPhone’a, bez których życie jest znacznie trudniejsze! (cz. I)
  Tricki na iPhone’a, bez których życie jest znacznie trudniejsze! (cz. III)
  Tricki na iPhone’a, bez których życie jest znacznie trudniejsze! (cz. IV)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button