Twój iPhone śledzi Cię i zapisuje miejsca, w których najczęściej bywasz!

   
  Twój iPhone śledzi Cię i zapisuje miejsca, w których najczęściej bywasz!

  N ie można mieć najmniejszych wątpliwości, że Twój iPhone jest czymś więcej, niż zwykłym telefonem komórkowym, a w zakres jego funkcji wchodzi również jak najdalej idąca optymalizacja pracy. Dzięki temu iOS 10 jest w stanie m.in. zasugerować, z jakiego programu możesz zechcieć skorzystać. Zaskakującym faktem może być jednak to, że w najnowszej odsłonie systemu operacyjnego znajdziemy funkcję, która… każe mu po prostu Cię śledzić! Aplikacja Apple Maps zapisuje wszystkie lokalizacje, w których bywasz najczęściej, a także odnotowuje o której godzinie wchodzisz i wychodzisz z danych miejsc.Co gorsza, funkcja pozwalająca na zapis naszych codziennych odwiedzin jest funkcją systemową, niewymagającą zezwolenia ze strony użytkownika. Mało kto jednak wie o tym, że można ją bardzo łatwo wyłączyć. Jak? O tym w dzisiejszym poradniku.

  apple-maps-ios-10-applefix

  Problematyczna opcja nazywa się „Często odwiedzane”. Pozwala ona na śledzenie naszej aktywności i zapis wszystkich najważniejszych danych: co odwiedzamy, o której i jak długo.
  Apple zarzeka się, że zebrane informacje nie służą do celów komercyjnych, a ich zapisy przechowywane są jedynie w pamięci iPhone’a, a nie na serwerach w Cupertino. Podobno opcja „Często odwiedzane” ma służyć personalizacji usług, jak chociażby „Cele w mapach” (widget widoczne na zablokowanym ekranie), który m.in. odpowiada za informowanie, ile czasu potrzeba aby z punktu A dostać się do domu lub biura, w zależności od obecnych warunków na drogach.
  Jeżeli tak jak my uważasz, że Apple tą funkcją pozwala sobie na zbyt wiele, poniżej znajdziesz poradnik, jak wyłączyć tę funkcję na dobre.

  Jak wyłączyć opcję „Często odwiedzane” w iOS 10?

  Krok 1: Wejdź w aplikację Ustawienia.Krok 2: Wejdź w zakładkę „Prywatność” i otwórz kartę „Usługi lokalizacji”.img_3988img_3989img_3990Krok 3: Przejedź na sam dół karty i wybierz „Usługi systemowe”. Krok 4: Kliknij opcję „Często odwiedzane” (tuż nad sekcją „Ulepszanie produktu”).img_3992img_3993Krok 5: To tutaj właśnie Twój iPhone zbiera wszystkie informacje na temat odwiedzanych lokalizacji. W sekcji „Historia” kliknij w konkretne miasto, a system pokaże Ci mapę z zaznaczonymi na niebiesko punktami, w których niedawno Twój iPhone się logował. Tutaj również znajdziesz takie informacje jak liczba wizyt czy czas przebywania w konkretnych miejscach.img_3994img_3995

  Jak wyłączyć opcję „Często odwiedzane” w iOS 10?

  Krok 1: Ponownie wejdź w Ustawienia > „Prywatność” > „Usługi lokalizacji” > „Usługi systemowe” > Często odwiedzane”
  Krok 2: Kliknij zielony suwak znajdujący się na pasku „Często odwiedzane” – od tego czasu iPhone przestanie zapamiętywać informacje na temat Twoich podróży.
  Krok 3: Następnie wybierz opcję „Wymaż historię”, aby pozbyć się wcześniej dokonanych zapisów. Ciesz się wolnością od Wielkiego Brata!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button