Tworzymy hasło do iPhone

   
  Tworzymy hasło do iPhone

  Współczesne smartfony już dawno wykroczyły poza swoją pierwotną funkcję dzwonienia i pisania wiadomości tekstowych. Na naszych smartfonach trzymamy dziś znacznię większą ilość poufnych informacji niż dawniej. Od zdjęć z wakacji, przez aplikacje mediów społecznościowych po aplikację banku, wszystkie te dane warto dobrze zabezpieczyć przed wpadnięciem w niepowołane ręce. Jednym ze sposobów na ochronę poufnych informacji jest ustawienie kodu dostępu w iPhone.

  Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystkie prywatne informacje, np. kontakty, wiadomości tekstowe, e-maile, konta na mediach społecznościowych czy zdjęcia pozostają bezpieczne, utwórz kodu dostępu do swojego iPhone’a. Jest to prosty kod numeryczny lub alfanumeryczny, który w razie zgubienia lub kradzieży uniemożliwi osobom postronnym dostęp do informacji w smartfonie.

  Ustawianie hasła w iPhone

  W celu stworzenia kodu dostępu do iPhone przejść kolejno do aplikacji Ustawienia > przewiń w dół do sekcji Touch ID i kod*.

  * W przypadku iPhone’ów X, XR, XS i XS Max zamiast Touch ID będziesz to Face ID i kod.

  Tworzenie hasła iPhone

  Następnie przewiń menu i kliknij opcję Włącz kod.

  Ustawianie blokady iPhone

  Zostaniesz przeniesiona/y do sekcji, w której będziesz mógł ustawić kod dostępu.

  Kod blokady iPhone

  System iOS domyślnie ustawia kod dostępu na 6 cyfr. Jest to kombinacja na tyle krótka, że łatwa do zapamiętania a przy tym na tyle długa, że trudna do złamania. Nie musisz jednak koniecznie wprowadzać 6-cyfrowego hasła dostępu do iPhone’a.

  Zamiast tego możesz wprowadzić krótszy, 4-cyfrowy PIN, dłuższą niż 6 cyfr sekwencję lub kombinację liter i cyfr. W tym celu kliknij Opcje kodu i wybierz preferowany format z menu. Wybrane ustawienia możesz w każdej chwili zmienić.

  Zmiana hasła iPhone

  Aby zapobiec pomyłce przy wpisywaniu kodu i późniejszym problemom z dostępem do iPhone’a, system poprosi o powtórzenie wpisanego kodu. Jeśli za pierwszym i drugim razem zostanie wpisana ta sama sekwencja cyfr (i opcjonalnie liter), hasło zostanie ustawione.

  Po ustawieniu hasła możesz zobaczyć komunikat informujący, że możesz użyć hasła w celu zmiany hasła Apple ID z iPhone’a, a następnie zostaniesz poproszona/y o wprowadzenie hasła do konta. Jest to całkowicie normalne. W takiej sytuacji wprowadź wymagane dane i kliknij Kontynuuj.

  Zmiana Apple ID

  Następnie zostaniesz przeniesiony do sekcji Touch ID i kod (lub Face ID i kod), gdzie zobaczysz, że opcja Włącz kod zmieniła się na Wyłącz kod.

  W tej sekcji znajdziesz też opcje Zmień hasło i Wymagaj hasła.

  Ustawienia kodu iPhone

  Opcja Wymagaj hasła pozwala na zdecydowanie przez użytkownika jak szybko po wyłączeniu się ekranu wymagane będzie ponowne wprowadzenie hasła w celu odblokowania.

  Domyślnie ustawiona jest opcja Zawsze wymagaj. Jeśli zamierzasz korzystać z Touch ID / Face ID czy Apple Pay, warto ustawić tę właśnie opcję.

  Poniżej dostępna jest sekcja Dawaj dostęp po zablokowaniu. Masz w niej dostęp do różnych aplikacji i funkcji systemu, których będziesz mógł/a używać bez odblokowywania telefonu. Są to funkcje takie jak np. Siri lub dostęp do centrum powiadomień. Każda z nich ma swój własny przełącznik, dzięki czemu można dostosować sposób dostępu do telefonu według własnych preferencji.

  Zezwalanie na dostęp iPhone

  Na dole menu znajduje się przełącznik umożliwiający włączenie funkcji Wymaż dane. Włączenie tej opcji sprawia, że po 10 nieudanych próbach podania hasła dostępu zostaną wykasowane wszystkie dane z iPhone’a. Choć kasowanie danych może być użyteczne w przypadku kradzieży iPhone’a, nie zawsze warto włączać tę funkcję. Jeśli masz dzieci, które mogą bawić się telefonem przypadkiem uruchamiając kasację danych, lepiej nie włączaj tej opcji.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button