Wysyłanie ręcznie pisanych wiadomości w iOS 10

   
  Wysyłanie ręcznie pisanych wiadomości w iOS 10

  Digital Touch i 3 razy większe ikony Emoji nie wystarczały użytkownikom, którzy oczekiwali od twórców iPhone’a jeszcze więcej. Chcecie jeszcze więcej emotikon? Nie ma problemu! Marzy Wam się wysyłanie czadowych efektów specjalnych? Wysyłajcie efekt fajerwerków czy kuli ognia!W całym tym koncercie życzeń Apple postanowiło zrobić coś jeszcze – wprowadziło możliwość wysyłania jeszcze bardziej personalnych wiadomości. Aby jeszcze mocniej zacieśniać więzy z przyjaciółmi i rodziną na odległość, koncern z Cupertino wyszedł naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Prezentujemy zatem kolejną nowość iOS 10 – tak innowacyjną, a starą jak świat: pismo ręczne. Co prawda nic nie wskazuje na to, by użytkownikowi miały się podobać brzydkie, odręczne bazgroły… Ale ręczne notatki, zrobione z uwagą i precyzją mogą nagle stać się całkiem spektakularne i warte zainteresowania – szok gwarantowany!
  Groteskowości całej tej sytuacji (pismo ręczne bez długopisu ani ołówka wydaje się trochę dziwne, prawda?) dodaje fakt, że tę funkcję znajdziecie prawdopodobnie przez przypadek. Apple ukryło ją na tyle sprytnie, że nie sposób zorientować się gdzie można znaleźć pismo ręczne. Podpowiedź: w aplikacji Wiadomości.

  Jak włączyć pismo ręczne w iOS 10?

  1. Wejdź w aplikację Wiadomości na swoim iPhonie i otwórz jakąkolwiek konwersację (jako, że dopiero testujesz tę funkcję, postaraj się wybrać konwersację z kimś, kto może obrócić ewentualną wpadkę w żart – wysłanie wiadomości „Myślę o Tobie” do szefa z pewnością nie przysłuży się Twojemu awansowi). 2. Tutaj drzemie haczyk – obróć iPhone’a do orientacji poziomej. Wówczas Twoją konwersację przysłoni białe tło, którego zapełnienie należy do Ciebie.

  Jeżeli pole do rysowania nie otwiera się automatycznie, wciśnij zawijas znajdujący się w prawym dolnym rogu.
  Jeżeli pole do rysowania nie otwiera się automatycznie, wciśnij zawijas znajdujący się w prawym dolnym rogu.
  To, w jaki sposób zapełnisz białe pole, zależy tylko od Ciebie. The sky is the limit!
  To, w jaki sposób zapełnisz białe pole, zależy tylko od Ciebie. The sky is the limit!

  3. Gdy skończysz pisać, kliknij przycisk „Gotowe” znajdujący się w prawym górnym rogu. Wówczas Twoje dzieło zostanie odpowiednio sformatowane, a Tobie pozostanie już tylko ewentualne dopisanie jakiejś treści w polu „Skomentuj lub wyślij”.3-pismo-odreczne-applefix-serwis-wroclaw4-pismo-odreczne-applefix-serwis-wroclaw5-pole-wysylania-pismo-odreczne-ios-10-poradnik-jak-wlaczyc

  Pismo ręczne w iOS 10 – skorzystaj z gotowych szablonów

  Nie posiadasz zdolności manualnych? A może stoisz w tramwaju i nie masz możliwości ładnie wykaligrafować na ekranie iPhone’a? Jeżeli tak, skorzystaj z gotowych szablonów stworzonych przez Apple. Póki co Apple przygotowało zaledwie 7 ładnych, gotowych wiadomości, jednak liczba ta z pewnością sukcesywnie będzie się zwiększała. Wszystkie stworzone przez Ciebie wiadomości zostaną automatycznie zapisane, dostępne będą one wraz z innymi Apple’owskimi szablonami.

  6-szablon-apple-pismo-odrecznePismo ręczne, tak samo jak Digital Touch, pojawia się w iPhone’ach po raz pierwszy. Ta druga opcja, stworzona nieco na wzór Snapchata, w zamyśle ma służyć jeszcze większemu komfortowi rozmów. Narysowana wiadomość wygasa po 2 minutach, więc żadna informacja nie zostanie odczytana przez osoby niepowołane. Czas jednak sprawdzi, czy nowe rozwiązania od Apple są warte świeczki.

  Komentarze i powiązane wpisy

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button