Zalany iPhone: 5 porad serwisowych, które uratują iPhone po zalaniu!

   
  Zalany iPhone: 5 porad serwisowych, które uratują iPhone po zalaniu!

  Zalany iPhone to jedna z najczęstszych i najpoważniejszych usterek z którą spotykamy się w AppleFix.  Problem ten dotyczy również użytkowników  najnowszych wodoszczelnych iPhone (od 7-ej generacji).  Niezależnie od tego na jak długo  iPhone wpadł do wody bardzo ważna jest błyskawiczna reakcja.

  Niestety zazwyczaj Klienci nie wiedzą co robić po zalaniu iPhone, co może prowadzić do wzrostu kosztów naprawy  lub nieodwracalnego uszkodzenia na płycie głównej.  Znajomość prostych i skutecznych wskazówek  powinna znacząco ograniczyć zakres usterki iPhone po zalaniu.

  Niezależnie od rodzaju cieczy, która dostaje się do iPhone’a, skutki zalania w dłuższym okresie  bywają katastrofalne. W przypadku braki  ingerencji wyspecjalizowanej firmy rozpoczyna się proces degradacji podzespołach telefonu. Elementem najbardziej narażonym na nieodwracalne uszkodzenie jest płyta główna. W skutek postępujące elektrokorozji pojawiają się wyżerki na płycie, które mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian.  Kontakt spoiw lutowniczych (wykonanych ze stopów metali) z wodą prowadzi do rdzewienia oraz zwarcia wewnątrz telefonu.

  Które elementy są najbardziej narażone na korozję?

  Największym problemem w trakcie naprawy jest brak szybkiej rekacji na usterkę.  Zdarza się, że w pierwszy etapie po zalaniu iPhone działa. Telefon może szybko się rozładowywać, osiągać bardzo wysokie temperatury lub nie działać w 100%.

   Nie należy zwlekać z naprawą zalanego iPhone’a, bowiem postępująca elektrokorojza oraz rdzą są zjawiskami nieuniknionym. W konsekwencji prowadzi to do zwarcia i poważnego uszkodzenia podzespołów. Które elementy są najbardziej narażone na zalanie? Każdy przypadek jest indywidualny, jednak można wyróżnić najbardziej narażone miejsca:

  – gniazdo baterii
  – taśmy ładowania
  – płyta główna
  – pozostałe metalowe blaszki oraz śrubki 

  Po pierwsze: Reaguj jak najszybciej.

  Zalany iPhone: 5 porad serwisowych, które uratują iPhone po zalaniu!

  Najważniejszą kwestią dla uratowania iPhone’a jest to, aby jego kontakt z cieczą był możliwie jak najkrótszy. Gdy zobaczysz, że wpadł do wody, wyjmij go jak najszybciej. Zminimalizuje to ryzyko bezpośredniego poważnego uszkodzenia podzespołów pod powierzchnią wody. Zdejmij zewnętrzny futerał lub obudowę, wytrząśnij wodę z gniazda ładowania, SIM lub jack, a następnie dokładnie wytrzyj iPhone’a z wody.

  Po drugie: Wyłącz telefon.

  Zalany iPhone: 5 porad serwisowych, które uratują iPhone po zalaniu!

  Brak jakiegokolwiek zasilania w telefonie uchroni go przede ewentualnym zwarciem. Dobrą praktyką w przypadku zmoczonego iPhone’a jest nie tylko wyłączenie zasilania, ale hard reset. O ile soft reset jest możliwy tylko, gdy na ekranie pokaże się pasek „Wyłącz”, o tyle twardy reset nie wymaga jakiejkolwiek akcji ze strony telefonu. Jego działanie jest silniejsze niż wyłączenie telefonu, a hard Reset jest równoznaczny z odcięciem telefonu od źródła zasilania poprzez wyjęcie jego baterii.

  1. Przytrzymaj w tym samym momencie  przez około 10 sekund przyciski: Home oraz on/off(ważne, by trzymać je jednocześnie).

  2. Jeżeli posiadasz iPhone 7, przytrzymaj przyciski: on/off oraz Ciszej.

  3. Poczekaj aż pojawi się biały ekran z czarnym logo na środku.4. Puść przyciski i czekaj, aż Twoje urządzenie wróci do normalnego stanu.

  Nie jesteś pewien czy dobrze to robisz?
  Sprawdź nasz poradnik jak wykonać hard reset iPhone.

  Po trzecie: nie próbuj ładować.

  Zalany iPhone: 5 porad serwisowych, które uratują iPhone po zalaniu!

  Prąd jest ostatnią rzeczą, której potrzebuje zalany telefon. Nie należy włączać zalanego telefonu, jak również próbować go naładować. Podłączenie iPhone do prądu po zalaniu  może doprowadzić do do zwarcia oraz pogłębienia się usterki. W rezultacie naprawa iPhone po zalaniu może okazać się  nie możliwa

  Po czwarte: ryż mocno pomocny.

  Zalany iPhone: 5 porad serwisowych, które uratują iPhone po zalaniu!

  Jeżeli obawiasz się utraty danych przejdź do pkt nr 5.

  Dobrym sposobem na spowolnienie działania wilgoci na podzespoły jest umieszczenie iPhone’a w torebce ryżu. Higroskopijność, czyli zdolność do pochłaniania wody może okazać się najpotężniejszym sprzymierzeńcem w walce o uratowanie iPhone’a. Czy dzięki sypkiej substancji iPhone wróci do pełni formy? Z pewnością nie, ryż nie posiada aż takiej mocy aby wchłonąć całą wilgoć. Mimo to warto skorzystać z pomocy ryżu do czasu przyjazdu fachowców.

  Po piąte: skorzystaj z pomocy Serwisu.

  Zalany iPhone: 5 porad serwisowych, które uratują iPhone po zalaniu!

  Niezależnie od tego, czy iPhone działa prawie sprawnie czy w ogóle, po zalaniu obowiązkowo oddaj go pod lupę fachowców. Jeśli nie chcesz, aby rdza zajęła całą powierzchnię między obudową a wyświetlaczem, warto skorzystać z pomocy Serwisu.

  Istotną rolę w ratowaniu iPhone’a odgrywa czas. Normalne korzystanie z zalanego iPhone’a w każdym przypadku kończy się zwarciem, co kończy jego żywot. Dostarcz swój telefon do AppleFix.pl a my zajmiemy się resztą.

  7 kroków do sukcesu! Sprawdź jak pracują specjaliści.

  1. Przyjęcie zalanego iPhone do Serwisu poprzedzone dokładnym wywiadem.

  2. Odłączenie baterii. Wyjęcie płyty głównej. Rozlutowanie osłon zabezpieczających.

  3. Mycie płyty głównej w myjce ultradźwiękowej.

  4. Diagnoza płyty pod mikroskopem.

  5. Weryfikacja pozostałych elementów (m.in. wyświetlacz, bateria, touch id).

  6. Przekazanie diagnozy usterki oraz proponowanych opcji naprawy.

  7. Realizacja naprawy (po akceptacji kosztów).

  Pamiętaj, że możesz również skorzystać z naprawy wysyłkowej. Wystarczy wypełnić formularz, a my zamówimy darmowego kuriera.

  Zalany iPhone? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

  Zaufaj specjalistom. Skorzystaj z naszej wiedzy.

  Zalany iPhone: 5 porad serwisowych, które uratują iPhone po zalaniu!

  SZYBKA WYCENA!

  Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy.
  Poznaj koszt naprawy.

  Zalany iPhone: 5 porad serwisowych, które uratują iPhone po zalaniu!

  CHCESZ POROZMAWIAĆ!

  Nie jesteś pewien usterki…
  Zadzwoń i potwierdź rodzaj usterki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button