Zwiększ wydajność swojego iPhone’a! (cz. II)

   
  Zwiększ wydajność swojego iPhone’a! (cz. II)

  W zeszłym tygodniu pisaliśmy o trickach zwiększających wydajność iPhone’a. Dziś prezentujemy kolejne pięć sztuczek, które koniecznie musisz zastosować w swoim smartfonie!

  6. Ustaw tryb „Nie przeszkadzać” i skup się na swojej pracy

  Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że doskonale wiesz czym jest tryb „Nie przeszkadzać”. Równie mocno nie dziwi nas to, że znasz to uczucie, gdy wszelkie odgłosy świata zewnętrznego rozpraszają Cię na tyle, że nie możesz zrobić nic pożytecznego. Brak połączeń przychodzących ani alertów pozwala w tym wszystkim na spokojne skupienie się na pracy (zresztą, nawet pisząc ten tekst, mój iPhone ma zakaz komunikowania się ze mną). Jedynie dla formalności powiemy tylko jeszcze, że aby włączyć tryb „Nie przeszkadzać”, należy wejść w Ustawienia > Nie przeszkadzać. Więcej miejsca tematowi trybu „Nie przeszkadzać” poświęciliśmy we wpisie „Tricki na iPhone’a, bez których życie jest znacznie trudniejsze! (cz. II)”.

  6

  7. Skorzystaj ze skrzynki VIP w aplikacji Mail

  Jeżeli otrzymujesz wiele maili dziennie (lub chcesz trzymać maile związane z pracą w oddzielnym miejscu), lista VIP powstała właśnie dla Ciebie! Lista VIP jest dokładnie tym, czego możesz się spodziewać po nazwie – jej członkowie otrzymują specjalne traktowanie. Co najważniejsze, wiadomości otrzymanych od VIPów nie musisz poszukiwać w gąszczu pozostałych maili. Wszystkie zostały zgromadzone w specjalnej zakładce VIP, którą znajdziesz na samym wierzchu aplikacji.

  Wchodząc w zakładkę „Powiadomienia” wewnątrz Ustawień, koniecznie zjedź do sekcji „Mail”. Z tego miejsca możesz ustawić wszelkie powiadomienia dotyczące maili… a następnie dodać zupełnie inne opcje dotyczące sekcji VIP. W praktyce oznacza to tyle, że możesz ustawić, by iPhone nie pokazywał Ci powiadomień na temat nowego maila od innych nadawców niż ci zapisani w sekcji VIP.7.17.27.3

  8. Korzystaj z Notatek

  Wielu z nas, ze względu na ograniczone możliwości aplikacji natywnej Notatki, korzystało przez długie lata z Evernote i tym podobnych. Jednak od czasu debiutu iOS 9, wiele się zmieniło wewnątrz programu od Apple. Była to bez wątpienia zmiana na lepsze, bowiem nowe Notatki z automatu podbiły serca tysięcy użytkowników. Błyskawiczna synchronizacja z komputerami Mac i iPadem, możliwość formatowania tekstu, tworzenia checklisty, dodawania zdjęć czy rysowania – tak, jest kilku twórców tego sukcesu Notatek. 8.18.2

  9. Korzystaj z zastąpienia tekstu

  Jeżeli korzystasz z iPhone’a w celach służbowych – piszesz maile i edytujesz dokumenty, zdecydowanie powinieneś skorzystać z opcji „Zastąpienie tekstu”. Zamiast pisać za każdym razem własny adres email, stwórz skrót (np. „@@”), który automatycznie zastąpi wpisany tekst konkretną frazą. Oszczędź też sobie pisania własnego numeru telefonu za każdym razem – skorzystaj ze skrótu, którym będą trzy pierwsze cyfry Twojego numeru. Problem z zapamiętaniem NIP lub PESEL? Hasło „Mójnip” i „Mójpesel” załatwi sprawę! Brzmi ciekawie? W takim razie czym prędzej włącz Ustawienia > Klawiatura > Zastąpienie tekstu.

  9

  10. Baw się konfiguracją

  Różne opcje, które pojawiają się zawsze po kliknięciu ikonki „Share” w aplikacjach natywnych, pozwalają na błyskawiczne wymienianie się danymi pomiędzy poszczególnymi programami. Warto korzystać z tego dobrodziejstwa. Nawet, jeżeli miałoby to być przesłanie zdjęcia z rolki z aparatu do WhatsApp czy zapisanie strony w Pocket. Zamiast wchodzić do konkretnej aplikacji z dopiero z jej poziomu zacząć szukać zdjęcia, kliknij ikonkę „Share”, a następnie przejedź na górnym pasku do sekcji „Więcej”. Z tego miejsca możesz zająć się konfiguracją wszelkich programów – sam/a zdecyduj, czy chcesz móc wysyłać zdjęcia na Facebooka, czy też może nie za bardzo.10.110.210.3Przeczytaj również: Zwiększ wydajność swojego iPhone’a! (cz. I)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button