Epidemia wadliwych układów Touch IC iPhone 6 Plus – co robić, gdy dotyk w iPhone 6 nie działa?

   
  Touch IC iPhone 6 Plus

  Przystępna cena oraz znakomite wyniki benchmark sprawiły, że modele iPhone 6 i iPhone 6 Plus są jednymi z najpopularniejszych smartfonów w Polsce. Niedawno światło dzienne ujrzała informacja, która może przyczynić się do spadku liczby fanów Apple.

  Okazuje się, że ta przemyślana i dopracowana  konstrukcja kryje w sobie tajemniczą usterkę.  Jeżeli posiadasz iPhone 6/6 Plus sprawdź czy przytrafił Ci się jeden z problemów:

  • cyklicznie niedziałający dotyk (pomaga hard reset);
  • nieprecyzyjny dotyk lub dotyk nie działający w niektórych częściach ekranu;
  • pojawiającym się u góry ekranu migający pasek;

  Jeżeli zauważyłeś jeden z powyższych objawów… to znak, że problem choroby dotyku może dotyczyć Twojego iPhone. Nie bagatelizuj powyższych objawów. Sprawdź co robić, gdy Touch IC w iPhone 6/6 Plus nie działa!

  Modele narażone na "chorobę dotyku".

  Epidemia wadliwych układów Touch IC iPhone 6 Plus – co robić, gdy dotyk w iPhone 6 nie działa?

  Wszystkie generacje smartfonów są narażone na problem z niesprawnym wyświetlaczem. Problem z Touch IC jest inny… i dotyczy przede wszystkim iPhone’a 6 oraz 6 Plus.  Fakt, iż problem ma związek tylko z ww. modelami nie sprawia, że usterka jest kwestią marginalną. Szacuje się, że problem choroby dotyku może dotyczyć nawet 11% wszystkich użytkowników!

  Problem z wyświetlaczem iPhone 6 dotknął już dziesiątki tysięcy użytkowników – czy znasz wszystkie objawy usterki dotyku?

  Na czym polega problem z Touch IC w iPhone 6?

  Choroba Dotyku iPhone 6 Plus

  Istnieje wiele różnych objawów choroby dotyku. Czy na górze ekranu Twojego smartfona pojawia się i znika szary migający pasek? Jeżeli tak to znak, że masz do czynienia z tą właśnie usterką.

  Niesprawny układ Touch IC sprawia, że ekran iPhone 6 nie reaguje na dotyk, a smartfon nadaje się tylko jako przycisk do papieru. Niektórzy użytkownicy zgłaszają również, że dotyk nie działa tylko w niektórych częściach telefon lub przestaje działać jedynie okresowo na zimnie.

  Dotyk nie działa?

  Jeżeli chip kontrolera panelu dotykowego straci zupełnie kontakt z płytą główną to najczęstszą  efektem tej usterki  jest brak dotyku oraz szara belka migająca na ekranie iPhone 6 Plus. Istnieje wiele różnych objawów choroby dotyku…

  iPhone 6 Touch IC

  Dlaczego dotyk w iPhone 6 i 6 Plus nie działa?

  Epidemia wadliwych układów Touch IC iPhone 6 Plus – co robić, gdy dotyk w iPhone 6 nie działa?

  Odpowiedź na to pytanie znaleźli m.in. inżynierowie z  iFixit. Według ich wiedzy problem z dotykiem iPhone 6 Plus wynika z… wadliwej konstrukcji telefonu. Na płycie głównej w iPhone 6/ 6 Plus znajdują się dwa układy scalone – Touch IC U240 oraz Meson Touch IC. Są one odpowiedzialne za odczytywanie i przesyłanie gestów z panelu dotykowego. W poprzednich modelach iPhone do zabezpieczenia Touch IC użyto metalowych osłon EMI. W telefonach iPhone 6 i 6 Plus sztywny shield zastąpiono plastikową osłoną.

  Niestety ze względu na rozmiar telefonu oraz odchudzoną konstrukcje układy Touch IC znajdują się w miejscu szczególnie podatnym na naprężenia. W trakcie normalnego użytkowania m.in. podczas wyjmowania telefonu z kieszeni, kontroler dotyku narażony jest na wielokrotne naprężenia. Z biegiem czasu nawet podczas normalnego używania (telefon noszony w ciasnej kieszeni) kule lutownicze pękają i zaczynają tracić kontakt z płytą główną.

  Co robić gdy iPhone 6 nie reaguje na dotyk ?

  Epidemia wadliwych układów Touch IC iPhone 6 Plus – co robić, gdy dotyk w iPhone 6 nie działa?

  Przede wszystkim – nie panikuj. Problem z Touch IC jest dość powszechny, dlatego nie musisz obawiać się utraty swojego iPhone’a. Wprawdzie Apple oferuje roczną gwarancję na każdy iSprzęt. Niestety  gwarancja Apple nie obejmuje usterki Touch IC. Co gorszę choroba dotyku pojawia się w skutek eksploatacji – najczęściej już po okresie gwarancji.

  W trakcie wyboru odpowiedniego serwisu polecamy zwrócić uwagę na doświadczenie i specjalizacje w naprawach Apple. Jeżeli zostanie Ci zaproponowana: wymiana wyświetlacza w przypadku problemu z Touch IC, lepiej od razu zrezygnuj z naprawy. Oszczędzisz czas, pieniądze i nerwy.

  Jedynymi wadliwymi elementami są nieprzymocowane do płyty głównej układy scalone Touch IC i jedynie w ich zakresie należy dokonać naprawy lub wymiany. Przed zleceniem naprawy należy się upewnić, czy płyta główna zostanie po naprawie dodatkowo wzmocniona osłoną oraz czy na zostało przygotowane specjalne zabezpieczenie, które ograniczy ryzyko powstania usterki w przyszłości.

  W przypadku usterki Touch IC warto skorzystać z usług polecanego serwisu pogwarancyjnego Apple – tylko wtedy będziesz mieć pewność, że iPhone 6 Plus wróci do pełnej sprawności, a migająca szara belka będzie jedynie chwilowym wspomnieniem.

  Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Touch IC iPhone 6 Plus?

  Zaufaj profesjonalistom. Skorzystaj z naszej wiedzy.

  Epidemia wadliwych układów Touch IC iPhone 6 Plus – co robić, gdy dotyk w iPhone 6 nie działa?

  CHCESZ POROZMAWIAĆ!

  Nie jesteś pewien usterki…
  Zadzwoń i potwierdź rodzaj usterki.

  Epidemia wadliwych układów Touch IC iPhone 6 Plus – co robić, gdy dotyk w iPhone 6 nie działa?

  DARMOWY KURIER!

  Jesteś zajęty? Skorzystaj z darmowego kuriera.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button