Serwis iPhone 13 Pro

Najchętniej polecany

Serwis iPhone 13 Pro!

Naprawa iPhone 13 Pro

Wymagająca naprawa iPhone 13 Pro? Skorzystaj z pomocy ekspertów! Zarezerwuj naprawę od ręki lub zamów bezpłatną wysyłkę do serwis iPhone. Co otrzymasz, wybierając nasze wsparcie:

 darmową diagnostykę,
 atrakcyjny rabat,
 
ekspresową realizację,
 
najdłuższą gwarancję.

Decydując się na serwis wysyłkowy, dostajesz także:

 ubezpieczoną przesyłkę z gotową etykietą,
bezpłatnego kuriera do serwisu,
odbiór i doręczenie paczki pod wskazany adres.

Cennik Naprawa iPhone 13 Pro

Wymiana szybki iPhone 13 Pro

Pęknięta szybka iPhone 13 Pro to przykra niespodzianka, która niszczy wygląd i przyjemność korzystania z tego pięknego i diabelnie szybkiego urządzenia. Tak długo, jak ekran i dotyk działają, wiele osób, w obawie przed wysokimi kosztami naprawy, decyduje się odłożyć serwis na później lub całkowicie z niego zrezygnować.

Z doświadczenia wiemy jednak, że jest to błąd mogący nieść za sobą bardzo poważne i kosztowne konsekwencje. Naprawa iPhone 13 Pro w formie wymiany szybki zapobiega wystąpieniu uszkodzenia ekranu. Jeśli do tego dojdzie, wyświetlacz trzeba będzie wymienić na nowy.

Wymiana szybki iPhone 13 Pro to niedroga, ekspresowa i skuteczna regeneracja przedniego panelu, która nie wymaga ingerencji w ekran, dzięki czemu zachowasz sprawny oryginalny wyświetlacz. Refabrykacja ekranu odbywa się z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi dających doskonałe efekty i brak śladu wykonywania jakichkolwiek działań naprawczych.

usługę da się zrealizować wyłącznie w przypadku urządzeń pracujących na oryginalnym ekranie, w których można wykonać profesjonalną separację poszczególnych warstw. Jeśli nie wiesz, czy matryca Twojego iPhone 13 Pro jest oryginalna, zamów usługę i poproś o wstępną bezpłatną diagnostykę. W przypadku niemożliwości realizacji naprawy zapłacisz jedynie za przesyłkę zwrotną!

Wymiana Szybki iPhone 13 Pro

Wymiana wyświetlacza iPhone 13 Pro

Twój iPhone 13 Pro spadł i podejrzewasz uszkodzenie ekranu? Jeśli wyświetlacz pracuje normalnie i nie ma problemów z dotykiem, wymiana szybki załatwi sprawę. Jeżeli natomiast pod szkłem widoczne są „rozlane” plamy bądź pionowe linie (niebędące pęknięciami szybki) lub też dotyk nie działa, to konieczna jest wymiana wyświetlacza iPhone 13 Pro.

Z ekranem zintegrowany jest moduł odpowiadający za przetwarzanie dotyku, w związku z czym taka naprawa iPhone 13 Pro konieczna jest również wtedy, gdy doświadczasz jedynie drugiej z wymienionych usterek. Z uwagi na stosowaną w budowie matryc technologię, nie ma możliwości naprawy podzespołu po uszkodzeniu.

Decydując się jednak na profesjonalny serwis, uzyskujesz jednak absolutną pewność, że do naprawy wykorzystana zostanie wielokrotnie sprawdzona część wymienna o zweryfikowanej oryginalności. Ponadto, w ramach usługi otrzymujesz także już zamontowaną nową szybkę ochronną najwyższej jakości. Finalnie, tylko przy wyborze wymiany wyświetlacza iPhone 13 Pro w AppleFix otrzymasz aż pół roku gwarancji na nowy ekran.

Wymiana Wyswietlacza iPhone 13 Pro

Wymiana ekranu iPhone 13 Pro

Wymiana ekranu iPhone 13 Pro wiąże się z koniecznością przeprowadzenia prac serwisowych na bardzo wrażliwym, a w dodatku niezwykle kosztownym podzespole, którego sprawność jest kluczowa dla korzystania ze smartfona. W przypadku uszkodzenia matrycy ważne jest, aby mieć całkowitą pewność co do źródła pochodzenia modułu oraz tego, że deklarowane parametry będą w pełni zgodne rzeczywistymi.

To główny czynnik decydujący o tym, że taka naprawa iPhone 13 Pro powinna zostać przeprowadzona przez dedykowany serwis skrupulatnie weryfikujący wszystkich swoich dostawców. Różnica w cenie pomiędzy samodzielną a profesjonalną wymianą ekranu jest niewielka, jeśli weźmie się pod uwagę, że tylko w tym drugim scenariuszu masz stuprocentową gwarancję oryginalności wstawionej części wymiennej. To również pewność, że na każdym etapie realizacji usługi działanie wyświetlacza będzie poddawane wyczerpującym testom jakościowym.

Wymiana ekranu iPhone 13 Pro w serwisie to w praktyce dwie usługi w jednej: zlecając wymianę ekranu, otrzymujesz w ramach naprawy nałożenie nowej wytrzymałej szybki ochronnej. Po kilkudziesięciominutowym serwisie otrzymasz z powrotem gotowy do pracy sprzęt z oryginalną matrycą i odporną osłoną oraz aż pół roku gwarancji.

Wymiana Wyswietlacza iPhone 13 Pro

Wymiana baterii iPhone 13 Pro

Zużywanie się akumulatorów jest zupełnie naturalnym chemicznym procesem, który dotyka wszystkie ładowalne ogniwa. W jego wyniku pojemność akumulatora zmniejsza się nieznacznie przy każdym kolejnym ładowaniu, co sprawia, że bateria z upływem czasu zdolna jest do gromadzenia coraz mniejszych zasobów energii.

W rezultacie, po przekroczeniu około 500 cykli ładowania nawet wzorowy pod tym kątem iPhone 13 Pro działa krócej i wymaga coraz częstszego ładowania, a to z kolei daje efekt jeszcze szybszej redukcji mocy. To zamknięte koło na tym etapie wyraźnie przekłada się już także na wydajność urządzenia, ponieważ iOS optymalizuje działanie smartfona tak, aby w pierwszej kolejności zabezpieczyć dłuższe zachowanie podstawowej funkcjonalności kosztem uzyskiwania szczytowej responsywności.

Wymiana baterii iPhone 13 Pro na sprawdzone, nowe i w 100% oryginalne ogniwo rozwiąże na długo problemy związane z krótkim czasem pracy z dala od ładowarki oraz kłopoty powodowane redukcją wydajności. Oznacza to, że taka naprawa iPhone 13 Pro przekaże w Twoje ręce urządzenie, które działać będzie jak zupełnie nowy egzemplarz zdolny do skutecznej pracy w szczytowej formie. Koszt wymiany baterii jest zatem groszowym wydatkiem, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że dzięki niej otrzymasz sprzęt działający jak świeżo wyjęty z pudełka, objęty dodatkowo aż półroczną gwarancją na nowe ogniwo!

Wymiana Baterii iPhone 13 Pro

Wymiana głośnika rozmów iPhone 13 Pro

Twój iPhone 13 Pro zaczyna wyraźnie zawodzić pod względem głośności i jakości przekazywanego w Twoją stronę dźwięku? Jeśli w trybie głośnomówiącym nadal masz problem z usłyszeniem (i w rezultacie zrozumieniem) tego, co mówią Twoi rozmówcy, to najprawdopodobniej wina leży po stronie dolnego głośnika.

Po przyjęciu urządzenia nasi serwisanci zweryfikują źródło usterki i w pierwszej kolejności spróbują rozwiązać problem profesjonalnym czyszczeniem membrany.

Jeśli doszło natomiast do nieodwracalnego uszkodzenia głośnika, przeprowadzona zostanie naprawa iPhone 13 Pro w postaci wymiany docka. Usługa ta, z uwagi na konstrukcję modułu, to wymiana głośnika rozmów iPhone 13 Pro połączona z wymianą mikrofonu oraz gniazda ładowania. W cenie jednej usługi uzyskasz aż 3 sprawne komponenty objęte półroczną gwarancją!

Wymiana Glosnika iPhone 13 Pro

Wymiana mikrofonu iPhone 13 Pro

Z powodu usterki dotyka Cię plaga nieporozumień podczas telefonicznych rozmów? Korzystanie z dyktafonu staje się coraz trudniejsze, a rozmówcy coraz częściej zwracają uwagę na problem i proszą, aby wreszcie coś z tym zrobić?

Jeżeli objaw dotyczy tylko Ciebie, a zarazem wspomina o nim każda osoba, z którą rozmawiasz – niezależnie od używanej aplikacji – to prawdopodobnie konieczna będzie wymiana mikrofonu iPhone 13 Pro.

Usterka mikrofonu nie musi być spowodowana nagłym zdecydowanie zauważalnym uszkodzeniem mechanicznym. Może ją powodować także osadzający się z czasem brud. Zamów serwis, a my wykonamy bezpłatną diagnostykę, by ocenić jaka naprawa iPhone 13 Pro będzie niezbędna – za problemy z dźwiękiem odpowiadać może też uszkodzenie w obrębie samego układu audio, co wykluczyć przed naprawą. 

W ramach wymiany mikrofonu otrzymasz także nowy głośnik i gniazdo ładowania, ponieważ wszystkie te moduły osadzone są na wspólnej taśmie i nie ma możliwości ich rozłączenia. Na nowy moduł otrzymasz aż pół roku gwarancji.

Wymiana Mikrofonu iPhone 13 Pro

Wymiana obudowy iPhone 13 Pro

Prawdziwa potęga iPhone 13 Pro tkwi w jego wnętrzu, jednak nie sposób zaprzeczyć, że jego obudowa – szczególnie boki i tylny panel – są główną ozdobą tego modelu. Sprawiają, że jakość premium po prostu widać. Nierdzewna stal  w wyjątkowych kolorach oraz pokrycie z matowego szkła wyraźnie stawiają iPhone 13 Pro w odrębnej lidze.

Gdy dochodzi do sytuacji, w której tył iPhone 13 Pro zostanie zbity lub – co gorsza – wgnieciony, urządzenie kolosalnie traci na swojej wartości rynkowej.

Naprawa iPhone 13 Pro przywraca pierwotny wygląd, jednak jest wskazana dlatego, że defekt doprowadzić może do efektu naprężeń, w którym „ściśnięte” podzespoły nie mogą odprowadzać ciepła. To natomiast skutkować może nawet odklejeniem ekranu i koniecznością realizacji dodatkowego droższego serwisu.

Wymiana obudowy iPhone 13 Pro to profesjonalna refabrykacja, która polega na przeniesieniu wszystkich elementów urządzenia do zupełnie nowego i oryginalnego korpusu. Usługa nie powoduje zmiany numeru IMEI iPhone 13 Pro. Zanim odnowiony iPhone wróci w Twoje ręce, przejdzie rygorystyczne testy jakościowe umożliwiające udzielenie aż półrocznej gwarancji na wykonaną naprawę. 

Wymiana Obudowy iPhone 13 Pro

Wymiana aparatu iPhone 13 Pro

Wymiana aparatu iPhone 13 Pro w praktyce serwisowej jest ostatecznością. W pierwszej kolejności diagnozujemy rzeczywistą przyczynę nieprawidłowego działania kamery. W toku nieodpłatnej diagnostyki wykluczamy ewentualność usterek powstałych w wyniku błędów oprogramowania oraz nieprawidłowej eksploatacji.

Często okazuje się, że podłożem problemów jest warstwa zabrudzeń na osłonie soczewki bądź stosowanie magnetycznego etui wpływajacego na optyczną stabilizację obrazu. Naprawa iPhone 13 Pro polegająca na wymianie wadliwego podzespołu na sprawny oryginalny moduł o identycznych parametrach jest wykonywana, gdy stwierdzamy nieusuwalną usterkę. Na każdą z możliwych do realizacji usług serwisu aparatu przysługuje aż pół roku gwarancji.

Wymiana Tylnego Aparatu- Phone 13 Pro

Wymiana gniazda ładowania iPhone 13 Pro

Wymiana gniazda ładowania iPhone 13 Pro to krok do poważnego rozważenia w sytuacji, gdy iPhone nie ładuje się pomimo zweryfikowania, że zarówno przewód Lightning, jak i ładowarka pracują prawidłowo.

Główne przyczyny usterki to akumulacja kurzu bądź odkształcenie portu wskutek uszkodzenia mechanicznego, na przykład po upadku. Zdarza się też jednak, że za zniszczenie gniazda odpowiada stosowanie niecertyfikowanych przewodów o nieprawidłowej konstrukcji. Warto zatem przy okazji zamawiania serwisu zamówić także certyfikowany zestaw do ładowania, jeśli nie ma się pewności co do oryginalności używanego wyposażenia.

Naprawa iPhone 13 Pro polega na wymianie całego docka na nowy moduł składający się z gniazda, mikrofonu i dolnego głośnika. To konieczne, ponieważ wszystkie komponenty łączy wspólna taśma sygnałowa.

Wymiana Gniazda Ładowania iPhone 13 Pro

Zalany iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro odznacza się odpornością na wodę certyfikowaną oznaczeniem IP68. Wysoki poziom zabezpieczenia w praktyce oznacza jednak niewrażliwość na krótki i nikły kontakt z cieczą w postaci zachlapania. Zalany iPhone 13 Pro to inna para kaloszy. Nie musi to jednak wiązać się ze spisaniem urządzenia na straty.

Natychmiast zanurz telefon w ryżu i równie szybko zamów serwis. Naprawa iPhone 13 Pro po zalaniu w większości przypadków jest możliwa, jednak nieliczne serwisy są w stanie się jej podjąć. My dysponujemy niezbędną wiedzą i sprzętem. Na podstawie wieloetapowej zaawansowanej diagnostyki i po osuszeniu płyty oceniamy szanse powodzenia naprawy pod mikroskopem. Przekazujemy Ci zgromadzone informacje wraz z kosztorysem zanim przejdziemy do dalszych działań.

Decyzja o tym, co robimy dalej należy do Ciebie. Zero niespodzianek w momencie płacenia. Nie ryzykujesz budżetem w ciemno. Decydujesz się na naprawę? Koszt diagnostyki wpisujemy w cenę usługi i udzielamy aż 4 miesiące gwarancji!

Zalany iPhone 13 Pro

Brak sieci iPhone 13 Pro

Twój iPhone 13 Pro gubi zasięg? Jeśli utrudnienia są chwilowe i występują rzadko, można założyć, że wynika to z awarii infrastruktury operatora. Informacje o nieprzewidzianych przerwach w łączności z łatwością można znaleźć w sieci. Jeżeli jednak tego rodzaju sytuacje przydarzają Ci się wyjątkowo często, a pozostali klienci sieci nie skarżą się na usterki, istnieje ryzyko, że brak sieci iPhone 13 Pro spowodowany jest uszkodzeniem basebandu, czyli modułu odpowiadającego za łączność z siecią GSM.

Naprawa iPhone 13 Pro polegająca na serwisie basebandu należy to trudniejszych zadań. Wymaga precyzji, ostrożności, czasu oraz indywidualnego studium przypadku, ponieważ wiąże się z koniecznością prac na płycie głównej.

Zamawiając usługę, zamawiasz na tym etapie rozszerzony panel diagnostyczny. Po jego przeprowadzeniu poinformujemy Cię o szansach skutecznego rozwiązania problemu oraz przekażemy kosztorys.

Nie Czyta Karty SIM iPhone 13 Pro

Naprawa Face ID iPhone 13 Pro

Naprawa Face ID iPhone 13 Pro to ogromne wyzwanie dla niejednego serwisu. Wiele z nich w ogóle nie posiada takiej usługi w swoim portfolio, ponieważ technicy nie dysponują dostatecznym sprzętem lub praktycznym doświadczeniem w eliminowaniu usterek w obrębie tak wrażliwych podzespołów.

Naprawa iPhone 13 Pro w sytuacji, gdy nie działa Face ID jest często możliwa i podejmujemy się jej realizacji, jednak działania serwisowe poprzedzamy indywidualną diagnostyką uszkodzeń. To kluczowe, by nie narażać Cię na dodatkowe koszty w sytuacji, gdy okaże się, że uszkodzenia wykraczają poza możliwości skutecznych prac na systemie rozpoznawania twarzy. Jest on tak skonstruowany, że nie ma możliwości jego wymiany na nowy. Elementy odpowiedzialne za zbieranie i odczytywanie danych biometrycznych są trwale przypisane do siebie i związane z konkretnym egzemplarzem iPhone.

Warto jednak zlecić panel testów. Jeśli naprawa jest możliwa, to zdecydowanie stanowi najbardziej opłacalne rozwiązanie!

Wymiana Przedniej Kamery iPhone 13 Pro

Wymiana przycisków iPhone 13 Pro

Zacinanie się przycisków we flagowcu najwyższej klasy? Taka awaria zdarzyć się może nawet całkiem świeżemu urządzeniu. Wszystko zależy od tego, z jaką intensywnością i w jakich warunkach korzystasz ze swojego sprzętu. Klawisze zużywają się w codziennej eksploatacji, ale też jako praktycznie jedyne odstające elementy konstrukcji narażone są na uszkodzenia na skutek uderzeń czy upadków. 

Wymiana przycisków iPhone 13 Pro będzie wówczas koniecznością, gdyż brak dostępu do tych elementów nawigacji wyklucza jakikolwiek komfort użytkowania i całkowicie eliminuje kwestię niezawodności. Naprawa iPhone 13 Pro wymaga wymiany pełnego kompletu klawiszy, ponieważ specyfika budowy telefonu nie pozwala na wymianę pojedynczych przycisków. Na nowy zestaw otrzymujesz aż półroczną gwarancję.

Nie Dziala Przycisk Boczny-iPhone 13 Pro

Naprawa układu U2-IC iPhone 13 Pro

Naprawa układu U2-IC iPhone 13 Pro wykonywana jest przez naszych serwisantów wtedy, gdy telefon przegrzewa się lub nieadekwatnie szybko rozładowuje, mimo prawidłowej pracy samego akumulatora. Układ zarządzania poborem energii może ulec uszkodzeniu na skutek korzystania z ładowarek bez wbudowanego zabezpieczenia przed skokami napięcia bądź o niewłaściwej mocy znamionowej (bez oznakowania MFI potwierdzającego zgodność i bezpieczeństwo).

Naprawa iPhone 13 Pro dotycząca układu zasilania może być konieczna także jako konsekwencja upadków i uderzeń, które nie dają oznak zaistnienia usterek bezpośrednio po zdarzeniu.

Przeprowadzony serwis finalizowany jest szeregiem testów, które dają gwarancję bezpieczeństwa i prawidłowego działania sprzętu po naprawie. Skrupulatność i stosowanie wyłącznie oryginalnych i sprawdzonych części oraz dedykowanych narzędzi pozwala nam oferować na tę usługę aż 6 miesięcy gwarancji.

Uklad U2 iPhone 13 Pro

Masz problem z inną usterką iPhone 13 Pro?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY…

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

Specyfikacja iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro miał swój wielki debiut wraz z modelem podstawowym i Mini serii 13, we wrześniu 2021 roku. Na pierwszy rzut oka nie różni się od poprzednika, bowiem Apple ponownie postawiła na stal nierdzewną i szkło w konstrukcji bryły. Zmienił się za to „dodatkowy” kolor obudowy – Górski błękit zajął miejsce Pacyficznego. Model ten jest również minimalnie grubszy, ale zaledwie o 0,3 milimetra.

Tuż po włączeniu iPhone 13 Pro najbardziej rzuca się w oczy zastosowana w wyświetlaczu 6’1 technologia ProMotion dostosowująca częstotliwość odświeżania ekranu do potrzeb bieżących działań. Pozwala na znaczne zaoszczędzenie baterii, gdy to konieczne,m a jednocześnie umożliwić odświeżanie na poziomie aż 120 Hz, co szczególnie przyda się graczom.

Ultrawydajne działanie i płynną pracę gwarantuje procesor A15 Bionic wspierany przez 6 GB pamięci RAM. Pojemność baterii zwiększono do 3095 mAh, co przekłada się na nieco ponad godzinę dłuższe aktywne działanie iPhone 13 Pro względem modelu 12 Pro.

Aparat główny oraz selfie posiadają rozdzielczość 12 MP, jednak nowe matryce pozwalają na lepsze efekty przybliżenia zrobionych fotografii i zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Zwiększono także przysłonę soczewki szerokokątnej, dzięki czemu otrzymuje ona więcej światła. Zredukowano ją natomiast w teleobiektywie, aby wprowadzić 3-krotny zoom optyczny w miejsce podwójnego. Apple nie zapomniało też o podniesieniu możliwości kamery, która pod względem jakości również zyskuje dzięki nowym soczewkom.

Podzespoły

Procesor
A15 Bionic 64-bit

Pamięć RAM
6GB

Pamięć NAND
128GB, 256GB, 512GB, 1TB

Bateria
3095 mAh

Wyświetlacz

Przekątna ekranu
6,1 cala Super Retina XDR OLED

Rozdzielczość ekranu
1170×2532

Typ ekranu
OLED

Jasność maks.
1200 cd/m2 

Kamera i aparat

Kamera tył
12 MP obiektyw ultraszerokokątny, teleobiektyw

Zoom cyfrowy
15x

Aparat przód
12 MP

Dodatkowe
autofokus, geotagging, detekcja twarzy, stabilizacja optyczna, HDR, retina flash

Komunikacja 

Sieć komórkowa
5G

Wi-Fi
Wi-Fi 6 802.11ax z technologią MIMO i LAA

Technologie bezprzewodowe
Bluetooth 5.0, NFC

Złącza
Lightning

Inne

Premiera
Wrzesień 2021

Dostępne kolory
Sierra Blue, Graphite, Gold, Silver, Alpine Green

Dostępne modele
A2483, A2636, A2638, A2639, A2640

Slogan
Oh. So. Pro.

System i funkcje

System
iOS 15 (Wsparcie do iOS 15 i dłużej)

Czujniki
Face ID, Barometr, Żyroskop trójosiowy, Przyspieszen­io­mierz, Czujnik zbliżeniowy, Czujnik oświetlenia zewnętrznego

Wodoszczelność
IP68

AppleFix

FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania!

Ile kosztuje naprawa iPhone’a?

Aktualnie trwa ograniczona czasowo promocja na większość napraw. W celu potwierdzenia dostępnych rabatów należy sprawdzić stronę.

Jak długo trwa wymiana szybki w iPhone?

Wymiana szybki wykonywana jest od ręki i trwa zazwyczaj około 90 minut. Do naprawy przystępujemy dopiero po diagnostyce oraz akceptacji kosztów.

Jak długo trwa wymiana baterii w iPhone?

Naprawa zostanie zrealizowana od ręki, w ciągu 90 minut od przekazania telefonu. Po zakończeniu diagnozy poinformujemy o kondycji baterii (tj. poziomie żywotności baterii oraz liczbie cykli ładowania). Dopiero po akceptacji kosztów przystąpimy do naprawy.

Gdzie wysłać swojego iPhone’a do naprawy?

Nasz serwis ma swoje siedziby we Wrocławiu, przy ulicy Pugeta 10 oraz Hubskiej 82. Zamów naprawę, a my wyślemy do Ciebie bezpłatnego kuriera. Sprawdź zakres realizowanych przez nasz serwis iPhone.

Czy naprawy iPhone są objęte gwarancją?

Na serwisowane przez nas iPhone’y przypada okres do 6-ciu miesięcy gwarancji. Jej czas uzależniony jest od rodzaju naprawianej usterki.

Co to jest naprawa wysyłkowa?

W ten sposób naprawisz urządzenie Apple bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć zamówienie przez stronę i zapakować iPhone, iPad lub MacBook. Zamówimy dla Ciebie darmowego kuriera i po zakończonej naprawie odeślemy urządzenie za pobraniem. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o interesującej Cię usłudze.

Czy wymiana odbywa się za pomocą oryginalnych części Apple?

Rezerwując naprawę, w wielu przypadkach masz do wyboru oryginalną część lub certyfikowany, bezpieczny zamiennik. Jeśli nie widnieje opcja wyboru innej części, oznacza to, że ten komponent wymieniamy tylko na fabryczny oryginał.

Call Now Button