Face ID nie działa

Face ID nie działa!

Naprawa iPhone

Problem z Face ID jest popularną usterką. System rozpoznawania twarzy jest unikalny – montaż nowej części nie przywróci działania Face ID. Jedyna opcja naprawy polega na serwisie uszkodzonego modułu. Specjalizujemy się w naprawie Face ID. Poznaj najpopularniejsze objawy Face ID nie działa:

Nie można aktywować Face ID w tym iPhonie.
Wykryto problem z kamerą TrueDepth.
Unieś iPhone nieco wyżej.
Umieść iPhone nieco niżej.

Ile kosztuje naprawa Face ID?

Jak działa Face ID?

System rozpoznawania twarzy zbudowany jest z dwóch modułów flex.

Pierwszy z nich (“Romeo”) wysyła wiązkę światła podczerwonego i  umieszcza na twarzy ponad 30 tys. niewidzialnych punktów. Tak tworzy się mapa głębi twarzy.

Drugi moduł (“Julia”) to zestaw kamer odczytujących wcześniej nałożone kropki. Zebrane dane są analizowane i przekształcane w dane matematyczne. Na tej podstawie następuje identyfikacja użytkownika.

Obydwa moduły są ze sobą unikalnie powiązane i nie mogą bez siebie działać!

Face ID nie działa

Z czego składa się Face ID?

Face ID to nie tylko system rozpoznawania danych biometrycznych i odblokowania urządzenia. Na dwóch modułów flex znajduje moduły odpowiedzialne za szereg dodatkowych funkcji:

Moduł “Julia” – Flood Iluminator (skanowanie punktów) / proximity sensor (wygaszanie ekranu), głośnik i czujnik światła (funkcja True Tone).

Moduł “Romeo” – zespół kamer w skład których wchodzi:  Dot Projektor, kamera podczerwieni oraz kamera selfie. 

Face ID nie działa

Dlaczego w iPhonie nie działa Face ID?

Do najczęstszych przyczyn usterki Face ID należy kontakt z cieczą, uszkodzenia mechaniczne ekranu lub upadek z dużej wysokości. Zdecydowanie częściej uszkodzeniu ulega moduł “Julia”. Zapoznaj się z listą najczęściej naprawianych usterek Face ID:

  • usterka Proximity Sensor – kontakt z cieczą przez głośnik rozmów;
  • usterka Dot Projector – kontakt z cieczą;
  • usterka Dot Projector – uszkodzenie ekranu lub upadek z wysokości;
  • uszkodzenie taśmy głośnika – nieumiejętny demontaż ekranu; 
Face ID nie działa

Czy można naprawić Face ID?

Niestety nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Naprawa jest jak najbardziej wykonalna jeśli awarii ulegnie sam dot projector, czyli projektor kropek. Jego uszkodzenie objawia się komunikatami „Umieść iPhone’a nieco niżej lub wyżej”, „Oddal trochę/ Umieść iPhone’a w odległości od 25 do 50 cm od twarzy.” Problem z tym komponentem powoduje np. zalanie lub upadek. Możliwa jest również naprawa usterki Proximity Sensor, który poprzez zalanie lub uderzenie może generować komunikat “Nie można było aktywować Face ID na tym iPhonie” lub spowodować ciągły restart telefonu i zapętlone logo jabłka na ekranie. Poza tym naprawimy uszkodzoną taśmę głośnika rozmów oraz jestesmy w stanie poradzić sobie z problemem kamery True Depth- który uniemożliwia robienie zdjęć przednią kamerą z efektem głębi.

Jeżeli dojdzie do uszkodzenia taśmy z  Flood Iluminator. Poza niedziałającym Face ID spowoduje to również problemy z działaniem głośnika rozmów, czujnika zbliżeniowego oraz czujnika oświetlenia. W takim wypadku oferujemy dwie opcje naprawy: przelutowanie Flood Iluminator /proximity sensor na starej taśmie- jeżeli jest ona sprawna lub przelutowanie tych elementów na nową taśmę- jeżeli stara taśma jest uszkodzona. W przypadku drugiej opcji naprawy przelutowujemy na nową taśmę również czujnik światła, aby zachować funkcję TrueTone.  W ten sposób jesteśmy w stanie przywrócić Face ID do pełnej sprawności.

Face ID nie działa

Czy koszt naprawy Face ID może wzrosnąć?

Podana cena dotyczy najpopularniejszej usterki, czyli uszkodzonej taśmy z Flood Illuminator (moduł Julia) –  stara taśma jest sprawna i można na nią przelutować Flood Illuminator/ Proximity sensor. 

W przypadku uszkodzenia taśmy naprawa polega na przelutowaniu wszystkich elementów wraz z czujnikiem światła na nową taśmie – w tym wypadku koszt naprawy wzrasta.

Kolejnym przypadkiem, w którym cena naprawy wzrośnie jest uszkodzenie modułu Romeo – Dot Projectora (zestaw kamer). Naprawa tej części modułu polega na wymianie uszkodzonej taśmy Dot Projectora na nową z zachowaniem tzw. kryształu. 

Face ID nie działa

Kiedy otrzymam ostateczny koszt naprawy Face ID?

Podstawą wyceny naprawy Face ID  jest rozszerzona diagnostyka. Dopiero po weryfikacji usterki informujemy o cenie naprawy. Nigdy nie przystępujemy do naprawy bez akceptacji kosztów. Opłata jest naliczana wyłącznie w przypadku rezygnacji z naprawy lub brak możliwości jej wykonania – jej koszt wynosi 100,00

Face ID nie działa

Czy zawsze można naprawić Face ID?

Niestety nie zawsze da się naprawić Face ID. Naprawa nie jest możliwa do przeprowadzenia jeśli taśma Dot Projectora, zostanie przerwana lub kryształ zostanie uszkodzony – w tym wypadku nie można odczytać danych ze starej taśmy. 

Drugim przypadkiem jest uszkodzenie kamery podczerwieni – zwykle przez korozję spowodowaną zalaniem telefonu. Trzecim problemem może się okazać uszkodzony czujnik światła – również wskutek zalania i korozji.

Face ID nie działa

Co w sytuacji, gdy Face ID nie da się naprawić?

Jeśli okaże się, że Face ID jest nienaprawialne ponosisz jedynie koszty diagnostyki rozszerzonej. Nasi technicy aby wykazać czy Face ID nadaje się do naprawy, muszą rozebrać telefon i dokładnie obejrzeć moduł pod mikroskopem. W niektórych sytuacjach w celu zakończenia diagnostyki konieczne jest częściowe przeprowadzenie naprawy.

Face ID nie działa

Masz problem z inną usterką w iPhone?

Sprawdź ile kosztuje serwis iPhone bez wychodzenia z domu!

MASZ PYTANIA?

Nie jesteś pewien usterki. Skorzystaj z LiveChat.

INDYWIDUALNA WYCENA.

Nie znalazłeś usterki w cenniku? Skorzystaj z bezpłatnej wyceny!

Call Now Button