fbpx
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!

Wymiana matrycy MacBook

Ekran to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenie lub zniszczenie części laptopa. Ryzyko porysowania czy stłuczenia ekranu powoduje, że jest to jeden z najczęściej wymienianych komponentów MacBooków w naszym Serwis iPhone.

Wymiana matrycy MacBook

Ekran to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenie lub zniszczenie części laptopa. Ryzyko porysowania czy stłuczenia ekranu powoduje, że jest to jeden z najczęściej wymienianych komponentów MacBooków.

Wymiana Matrycy MacBook

Ile kosztuje wymiana matrycy MacBook?

Masz problem z inną usterką MacBook?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY.

Nie jesteś pewien usterki…
Zadzwoń i potwierdź.

INNA USTERKA?

Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy.
Poznaj koszt naprawy.

AppleFix

Retina nie jest jedną technologią lecz nazwą marketingową grupującą szereg rozwiązań, które jako całość stanowią o wyglądzie i funkcjonalności ekranów urządzeń od Apple.

Naprawa ekranu MacBook
Czym jest Retina?

Retina nie jest jedną technologią lecz nazwą marketingową grupującą szereg rozwiązań, które jako całość stanowią o wyglądzie i funkcjonalności ekranów urządzeń od Apple. Nazwa ta pochodzi z łaciny i oznacza siatkówkę oka.

Pierwszym urządzeniem Apple z ekranem Retina był iPhone 4 z 2010 roku. Jego ekran miał przekątną 3,5 cala i rozdzielczość 960 x 640 pikseli. Charakteryzował się wysoką gęstością PPI (pixels per inch) czyli pikseli na cal. Wynosiła ona 326 PPI gwarantując wysoką szczegółowość obrazu.

Wyświetlacze Retina charakteryzują się bardzo wysoką rozdzielczością, szerokimi kątami widzenia oraz wyraźnymi, żywymi kolorami dając w rezultacie doskonały obraz będąc jednym z najlepszych rozwiązań na rynku.

Co ciekawe, Retiny nie są produkowane przez sam Apple. Za ich produkcję odpowiadają zewnętrzni partnerzy tacy jak LG Display, Samsung czy Japan Display.

Jakie są rodzaje wyświetlaczy Retina?

Wyświetlacze Retina to kilka różnych wariantów opartych na tej samej technologii. Różnią się one dość znacznie a ich poszczególne warianty są montowane w zależności od typu i ceny sprzętu.

Retina Display to najbardziej podstawowy wariant znany z iPhone 4, iPadów i MacBooków. Jego podstawą jest panel IPS.

Retina HD Display była używana w iPhone’ach od generacji 6 do 8. Była przystosowana do większych ekranów.

Super Retina HD Display wykorzystuje panel OLED. Jest obecna w iPhone X, XS i XS Max.

Retina 4K/5K Display stosowany jest w iMacach. Są to ekrany o bardzo wysokiej rozdzielczości, wyższej niż Ultra HD.

Jakie są oznaki uszkodzenia ekranu?

Istnieje kilka objawów uszkodzenia matrycy, które uniemożliwiają albo całościowe albo częściowe korzystanie ze sprzętu. Ich skutkiem jest konieczność wymiany ekranu. Wśród typowych defektów możemy wymienić:

– występowanie poziomych lub pionowych pasków na ekranie;*
– brak pełnego obrazu (na części ekranu nic się nie wyświetla);
– przebarwienia lub plamki na ekranie;
– przetarcia powłoki ekranu (znane z MacBooków Pro).

* Paski na ekranie mogą oznaczać też uszkodzenie płyty głównej. Przyczynę takiego defektu można ustalić tylko w serwisie.

Twoi Znajomi... Nasi Klienci 🙂

Fundamentem naszej pracy jest rozumienie potrzeb innych. Z myślą o Tobie jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy wymianę szybki w iPhone od ręki. Większość napraw zbitej szybki kończymy z sukcesem w dniu przyjęcia! Dzięki temu jeszcze tego samego dnia możesz cieszyć się nową szybką w iPhone. Sprawdź co o naprawach piszą nasi Klienci:

  5 star review  Super! Bardzo polecam w całości! Już myślałem, że to czas na wymianę iphona na nowy, a okazało się, że AppleFix sprawiło, że jest jak nowy - bardzo udana naprawa! Dziekuje

  thumb Mateusz Palczewski
  7/05/2017

  5 star review  Bardzo profesjonalny serwis! Potrafią naprawić każde jabłko! Gorąco polecam!

  thumb Norbi Zet
  11/29/2016

  5 star review  Zostawiłem 5s w celu wymiany ekranu i przekładki do nowej obudowy, a następnego dnia przed południem juz był do odbioru. Cena tez nie była przerażająca. Polecam każdemu ten serwis 🙂

  thumb Michał Paczyński
  1/02/2016

  5 star review  Co tu dużo pisać, wystarczy, że powiem iż pani z help desk apple nie mogła sobie poradzić z problemem przez tydzień a panowie ogarnęli to w pół dnia, dodatkowo dzielnie przenosząc tysiące aplikacji z jednego telefonu na drugi, pan dr z wykształcenia okazał się też świetnym specjalistą do iphonów:) brawa!! Profesjonaliści tylko tam! Panowie wielkie dzięki!!!!!!!!

  thumb Karolina Gazda Wojszwiłło
  7/11/2018

  1 star review  Straszne psujki. Zaniosłem im do naprawy MacBook Air - nie widział karty WiFi. Przyjęli sprzęt i zaczęli diagnozować przyczynę. Po dwóch tygodniach stwierdzili, że awaria jest poważna i nie wiadomo czy sprzęt da się naprawić. Odebrałem komputer i zawiozłem do fachowca. Po otwarciu okazało się na czym polegało "diagnozowanie" - na bezsensownym grzaniu procesora z mostkiem, przetwornic. Oddali syf - wyczyszczenie płyty z topnikiem zabrało później człowiekowi 3 godziny. Cała zaś naprawa zamknęła się w 24 godzinach - wystarczyło wymienić jeden rezystor SMD! No ale to trzeba umieć go znaleźć... Smaczku sprawie dodaje propozycja pobrania opłaty za "diagnozę" przez AppleFix przy wydaniu komputera pomimo faktycznego braku takowej (sic!) Dobrze, że nie zniszczyli procesora... Zdecydowanie przestrzegam. Mili w obejściu i sympatyczni ale niestety niekompetentni rzeźnicy.

  thumb Wojtek Ochocínco
  1/29/2018

  5 star review  Panowie znają się na rzeczy. Sprawnie na miejscu wywiązali się z powierzonego zadania. Mam nadzieję, że MacBook nie będzie musiał już oglądać serwisantów, a jeśli zajdzie taka potrzeba, to tylko tych z AppleFixa 😉

  thumb Albert Pokornowski
  9/22/2017

  5 star review  Pełen profesjonalizm! Uratowany służbowy iPhone 4s, dodatkowo wysokiej jakości hardglass na X. Wydaje mi się, że nie znają słowa niemożliwe. Szybka, profesjonalna i przemiła obsługa. Polecam !! <3

  thumb Magdalena Kaczmarska
  7/17/2018

  5 star review  Bardzo polecam firme Applefix. Dzialaja profesjonalnie a do tego mega szybko. 2 razy bylem wymienic u nich ekran i za kazdym razem bylo to zrobione w jakies 2h. Do tego jeszcze bardzo mila obsluga. POLECAM!

  thumb Maciej Pol
  6/01/2018

  5 star review  Zalany MacBook Air trafił do AppleFix w poniedziałek, a już w środę był znowu ze mną . Szybka diagnoza, szybka naprawa oraz miła i znająca się na rzeczy obsługa . Polecam w 100% !

  thumb Jakub Jankowski
  1/05/2017
Call Now Button