Wymiana matrycy MacBook Air i Pro

Uszkodzenie matrycy LCD jest popularną usterką niezależnie od modelu MacBook’a. Do najczęstszych przyczyn uszkodzenia wyświetlacza w Mac’u należy: kontakt z cieczą, uszkodzenie mechaniczne lub starcie powłoki antyrefleksyjnej. W zależności od modelu MacBooka w trakcie naprawy proponujemy:

montaż nowego oryginalnego skrzydła,
montaż oryginalnego skrzydła z demontażu,
wymianę samej matrycy przy zachowaniu górnej pokrywy,
usunięcie powłoki antyrefleksyjnej.

Naprawimy z wizją, montujemy tylko oryginalne matrycę!

Wymiana Matrycy MacBook
AppleFix

Jakie są opcje naprawy matrycy w Mac’u?

Nie wiesz z jakiej formy naprawy skorzystać. Sprawdź nasz krótki poradnik…

Montaż nowego oryginalnego wyświetlacza

Jeśli ekran Twojego MacBooka wymaga wymiany, to zamontowanie całkowicie nowego panelu jest najlepszym rozwiązaniem. Podczas wykonywania tej usługi wymienimy nie tylko wyświetlacz, ale również klapę. Korzystamy z oryginalnych części zamiennych, dlatego gwarantujemy, że wszystko będzie działać jak należy. Wymienione części są objęte 6 miesięcznym okresem gwarancyjnym. 

Montaż skrzydła z demontażu

Dla osób, które szukają oszczędności przygotowaliśmy opcję montażu skrzydła z innego MacBooka. Przed wykonaniem usługi przedstawimy Ci stan techniczny klapy oraz wyślemy indywidualną wycenę. Używane klapy również są oryginalne i pochodzą z demontażu uszkodzonych komputerów. Ich stan pozwala na normalne użytkowanie. Cena takiej usługi jest dużo niższa, dlatego warto rozważyć taką opcję, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy. 

Refabrykacja matrycy (wymiana samej matrycy LCD)

W przypadku, gdy klapa MacBooka jest w idealnym stanie nie musimy jej wymieniać. Pozostawimy obudowę komputera, a sam ekran rozbierzemy na kilka warstw. Cały proces odbywa się w komorze bezpyłowej, dlatego nie ma obawy, że podczas serwisu panel ulegnie uszkodzeniu. Taka forma naprawy wyświetlacza w MacBooku również pozwala ograniczyć koszty. Taka opcja naprawy jest znacznie bardziej pracochłonna. Opiera się na rozklejaniu pokrywy oraz wymaga dużej precyzji przy demontażu poszczególnych elementów komputera (oczywiście przy takiej opcji naprawy mogą pojawić się ślady ingerencji oraz niedoskonałości).

Uszkodzenie matrycy LCD to szczególnie popularna usterka wśród użytkowników MacBook Air. Specyfika budowy MacBook Air (m.in. górnej pokrywy) powoduje, że matryca jest znacznie cieńsza i bardziej delikatna w porównaniu do LCD stosowanych w MacBook Retina lub MacBook Pro. W rezultacie MacBook Air jest znacznie bardziej podatny na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne w tym rozbicie ekranu matrycy. Znamy conajmniej kilka usterek o podobnych objawach do uszkodzonej matrycy . Do najpopularniejszych z nich należą uszkodzenie slotu taśmy matrycy na płycie głównej oraz awaria taśmy sygnałowej łączącej matrycę z płytą główną.

Niestety w przypadku uszkodzenia matrycy LCD w MacBook Air jedyną możliwością naprawy jest jej wymiana. W zależności od decyzji użytkowania Serwis MacBook oferuję kilka rodzajów naprawy MacBook-a. W przypadku uszkodzenia wyłącznie matrycy możemy zaproponować montaż oryginalnej matrycy przy pozostawieniu starej pokrywy. Montaż samej matrycy wymaga dużej precyzji oraz doświadczenia. W przypadku nieumiejętnego montaży bardzo łatwo jest uszkodzić polaryzator lub ramkę przednią, co prowadzi do nieodwracanego spadku komfortu użytkowania.

Z tego powodu większość serwisów nie realizuje tej naprawy. Serwis MacBook ma bardzo bogate doświadczenie w wymianie matryc do wszystkich modeli MacBook Air w tym: A1369, A1370, A1465 oraz A1466. W przypadku gdyby okazało się, że wymiana matrycy jest nieopłacalna możemy również zaproponować montaż oryginalnej matrycy wraz z pokrywą. W przypadku wątpliwości odnośnie stanu matrycy w MacBook zapraszamy do Serwis MacBook na darmową diagnozę. Na jej podstawie ocenimy stopień usterki MacBook Air.

Usunięcie powłoki antyrefleksu

Uszkodzona powłoka antyrefleksyjna sprawia, że MacBook nie wygląda najlepiej. Ten problem można jednak rozwiązać poprzez usunięcie całej powłoki. Dzięki temu widoczność i przejrzystość panelu będzie zdecydowanie lepsza. Dodatkowo, wykonanie tej usługi pozwoli na usunięcie drobnych rys, które występowały na ekranie.

Brak powłoki antyrefleksyjnej może sprawić, że korzystanie z komputera w pełnym słońcu nie będzie tak wygodne, jak wcześniej. Światło może odbijać się nieco mocniej, jednak w codziennym użytkowaniu nie stanowi to najmniejszego problemu. Proces usunięcia powłoki antyrefleksu jest w pełni bezpieczny dla każdego MacBooka. 

AppleFix

Retina nie jest jedną technologią lecz nazwą marketingową grupującą szereg rozwiązań, które jako całość stanowią o wyglądzie i funkcjonalności ekranów urządzeń od Apple.

Naprawa ekranu MacBook
Czym jest Retina?

Retina nie jest jedną technologią lecz nazwą marketingową grupującą szereg rozwiązań, które jako całość stanowią o wyglądzie i funkcjonalności ekranów urządzeń od Apple. Nazwa ta pochodzi z łaciny i oznacza siatkówkę oka.

Pierwszym urządzeniem Apple z ekranem Retina był iPhone 4 z 2010 roku. Jego ekran miał przekątną 3,5 cala i rozdzielczość 960 x 640 pikseli. Charakteryzował się wysoką gęstością PPI (pixels per inch) czyli pikseli na cal. Wynosiła ona 326 PPI gwarantując wysoką szczegółowość obrazu.

Wyświetlacze Retina charakteryzują się bardzo wysoką rozdzielczością, szerokimi kątami widzenia oraz wyraźnymi, żywymi kolorami dając w rezultacie doskonały obraz będąc jednym z najlepszych rozwiązań na rynku.

Co ciekawe, Retiny nie są produkowane przez sam Apple. Za ich produkcję odpowiadają zewnętrzni partnerzy tacy jak LG Display, Samsung czy Japan Display.

Jakie są rodzaje wyświetlaczy Retina?

Wyświetlacze Retina to kilka różnych wariantów opartych na tej samej technologii. Różnią się one dość znacznie a ich poszczególne warianty są montowane w zależności od typu i ceny sprzętu.

Retina Display to najbardziej podstawowy wariant znany z iPhone 4, iPadów i MacBooków. Jego podstawą jest panel IPS.

Retina HD Display była używana w iPhone’ach od generacji 6 do 8. Była przystosowana do większych ekranów.

Super Retina HD Display wykorzystuje panel OLED. Jest obecna w iPhone X, XS i XS Max.

Retina 4K/5K Display stosowany jest w iMacach. Są to ekrany o bardzo wysokiej rozdzielczości, wyższej niż Ultra HD.

Jakie są oznaki uszkodzenia ekranu?

Istnieje kilka objawów uszkodzenia matrycy, które uniemożliwiają albo całościowe albo częściowe korzystanie ze sprzętu. Ich skutkiem jest konieczność wymiany ekranu. Wśród typowych defektów możemy wymienić:

– występowanie poziomych lub pionowych pasków na ekranie;*
– brak pełnego obrazu (na części ekranu nic się nie wyświetla);
– przebarwienia lub plamki na ekranie;
– przetarcia powłoki ekranu (znane z MacBooków Pro).

* Paski na ekranie mogą oznaczać też uszkodzenie płyty głównej. Przyczynę takiego defektu można ustalić tylko w serwisie.

Masz problem z inną usterką w MacBook?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

MASZ PYTANIA?

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

Nie znalazłeś swojego MacBooka?

Skorzystaj z indywidualnej wyceny…

Call Now Button