Wymiana Szybki iPhone

Zbita Szybka iPhone

Dzięki wymiana szybki iPhone zyskujesz oszczędność i zachowujesz oryginalny wyświetlacz. Na każdą wymienioną szybkę oferujemy 6 miesięczną gwarancję! Wymianę szybki w iPhone realizujemy od ręki. Zobacz inne naprawy w Serwis iPhone.

Wymiana Szybki iPhone

Ile Kosztuje Naprawa Zbitej Szybki w iPhone?

Masz problem z inną usterką iPhone?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY…

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

AppleFix

iPhone wymiana szybki praktycznie od ręki...

Bogate doświadczenie łączymy z najnowocześniejszym sprzętem do refabrykacji paneli oraz staranie wyselekcjonowaną grupą dostawców. Dzięki temu na każdą wymianę zbita szybka iPhone oferujemy 6 miesięczną gwarancję oraz bardzo atrakcyjne ceny. Niemożliwe… poznaj nasze sekrety:

Ile kosztuje naprawa zbita Szybka iPhone

Zbita szybka w iPhone – na czym polega usługa refabrykacji panelu?

Co to jest refabrykacja panelu w iPhone?

Refabrykacja ekranu to inaczej wymiana uszkodzonego szkła ochronnego przy zachowaniu oryginalnego panelu. W przypadku zbitego ekranu nie ma potrzeby wymiany całego wyświetlacza. Taka opcja naprawy w przypadku:

  • Serwisów Autoryzowanych jest znacznie droższa (może stanowić do 50% wartości urządzenia);
  • Serwisów Nieautoryzowanych wiąże się z ryzykiem montażu zamiennika (Apple nie dystrybuuje części).

Ze względu na specyfikę regeneracji tylko nieliczne Serwisy Apple oferują refabrykację polegającą na rozłożeniu panelu na warstwy, po którym wymianie podlega wyłącznie zbita szybka. Cena takiego rozwiązania jest znacznie niższa, a sama usługa pozwala zachować oryginalny wyświetlacz w nienaruszonym stanie.

Wymiana Szybki iPhone

Wymiana szybki w iPhone – kto może skorzystać z usługi?

Wymiana szybki w iPhone możliwa jest do wykonania w każdym modelu. Z tej usługi mogą skorzystać właściciele starszych urządzeń, takich jak iPhone 5, iPhone 5S i 5C, iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus (wraz z wersjami oznaczonymi S). Naprawa szybki iPhone dostępna jest również dla iPhone 7, iPhone 8, wszystkich generacji iPhone SE oraz najnowszych smartfonów, czyli wszystkich wariantów iPhone X, iPhone 11 oraz iPhone 12.

Jest jednak jeden niezależny od modelu wymóg, który decyduje o tym, czy zbita szybka iPhone w danym egzemplarzu może zostać poddana refabrykacji. Urządzenie musi posiadać oryginalny wyświetlaczwymiana zbitej szybki iPhone w urządzeniach z matrycą – zamiennikiem nie jest możliwa.

W takiej sytuacji, aby rozwiązać problem zbitej szybki iPhone, musi zostać przeprowadzona wymiana wyświetlacza.

W trakcie przyjęcia do Serwisu dokładnie weryfikujemy możliwość regeneracji zbitej szybki. W związku z tym już na początkowym etapie sprawdzamy czy wyświetlacz kwalifikuje się do refabrykacji. Jeżeli jesteś zainteresowany/a wymianą zbitej szybki w iPhone sprawdź czy:

1. Wyświetlacz LCD Retina jest sprawny (matryca wyświetla cały obraz).
2. Warstwa dotykowa działa (wyświetlacz nie generuje gestów).
3. Pęknięty panel jest oryginalny (wyświetlacz nie został wymieniony na zamiennik).

Budowa oryginalnej szybki w iPhone

Jak przebiega wymiana zbitej szybki w iPhone?

Proces regeneracji zbitego ekranu w iPhone podzielony jest na 7 etapów. W trakcie początkowej fazy dochodzi do separacji ekranu tj. oddzielenie zbita szybka iPhone od sprawnego wyświetlacza. Przede wszystkim istnieją dwie metody usunięcia zbitej szybki w iPhone za pomocą molidbendowej żyłki – usunięcie kleju poprzez mechaniczne ścięcie (metoda pracochłonna i wymagająca niskich nakładów) lub separatora kriogenicznego –wykruszenie kleju w trakcie zamrożenia panelu (metoda szybsza i wymagająca większych nakładów).

Tak przygotowany wyświetlacz zostaje poddany procesowi regeneracji:

  1. Usunięcie pozostałości kleju OCA/LOCA oraz resztek szkła przy użyciu specjalnie przygotowanego roztworu.
  2. Ścięcie polaryzatora znajdującego się na wyświetlaczu przy użyciu gilotyny (możliwość regulacji temperatury).
  3. Czyszczenie wyświetlacza bez warstwy polaryzacyjnej przy użyciu odpowiednio dobranego rozpuszczalnika.
  4. Przygotowanie wyświetlacza do laminacji poprzez jego oczyszczenie alkoholem w komorze bezpyłowej (laminarnej).
  5. Pozycjonowanie oraz montaż przedniego panelu (tj. szybka) wraz z warstwą polaryzacyjną (klej OCA).
  6. Połączenie wszystkich warstw refabrykowanego wyświetlacza w autoklawie poprzez zastosowanie odpowiedniego dobranego ciśnienia oraz temperatury.
iPhone Wymiana Szybki

Czy warto wymienić zbitą szybkę w iPhone?

Dobrze wykonana refabrykacja ogranicza ryzyko wystąpienia niedoskonałości oraz bąbelków powietrza na wyświetlaczu. Zregenerowany panel przed zamontowaniem jest sprawdzany przy użyciu testera pod kątem odwzorowania kolorów oraz sprawności warstwy dotykowej

Po zakończeniu testów zrefabrykowany panel zostaje przekazany do złożenia. Elementy zdemontowane przed wymianą zbitej szybki zostają powtórnie zamontowane m.in.: taśma proximity, czytnik touch id oraz tylna osłona wyświetlacza. Po zakończonej wymianie szybki iPhone zostaje poddany ostatnim testom, które mają wykluczyć inne usterki.

Wymiana zbita szybka iPhone jest metodą naprawy znacznie tańszą niż wymiana całego wyświetlacza w iPhoneW przypadku wyspecjalizowanych Serwisów pozwala również zaoszczędzić czas – w AppleFix naprawa jest realizowana praktycznie od ręki. Dodatkowo zaletą jest również zachowanie oryginalnego wyświetlacza, co ma kluczowe znaczenie w przypadku przyjemności korzystania z urządzenia (m.in. odwzorowanie kolorów oraz responsywność).

Wymiana Szybki iPhone

Wymiana szybki – cena naprawy

Ile kosztuje wymiana szybki w iPhone? Cena uzależniona jest od generacji Twojego urządzenia, dlatego też zachęcamy do zajrzenia do podstrony dedykowanej wymianie szybki interesującego Cię modelu iPhone w celu poznania dokładnego koszty naprawy.

Wymiana przedniej szybki iPhone w danym urządzeniu kosztuje tyle samo niezależnie od wybranej formy naprawy (osobista wizyta w serwisie lub naprawa wysyłkowa). Zmianie nie ulegają także warunki gwarancji, która w przypadku tej usługi wynosi 6 miesięcy.

Serwis iPhone Legnicka

Twoja zbita szybka iPhone nie nadaje się do regeneracji?

Nic straconego… Sprawdzeni dostawcy dostarczają nam pęknięte ekrany, które później regenerujemy. Dzięki temu możemy zaproponować montaż oryginalnego refabrykowanego wyświetlacza, w sytuacji w której Twój panel w iPhone nie spełnia wymogów regeneracji. 

AppleFix

FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania!

Jak długo potrwa wymiana szybki w iPhone?

Wymiana szybki wykonywana jest od ręki i trwa zazwyczaj około 90 minut. Do naprawy przystępujemy dopiero po diagnostyce oraz akceptacji kosztów.

Czy wymiana szybki w iPhone objęta jest gwarancją?

Usługa wymiany szybki w iPhone objęta jest 6-cio miesięczną gwarancją.

Ile kosztuje wymiana szybki w iPhone?

Aktualnie trwa ograniczona czasowo promocja na większość napraw. W celu potwierdzenia dostępnych rabatów należy sprawdzić stronę.

Czym się różni wymiana szybki od wymiany wyświetlacza w iPhonie?

Wymiana szybki polega na wymianie osłony pokrywającej wyświetlacz. Wykonuje się ją, gdy ekran jest sprawny. Pozwala to zachować idealną jakość odwzorowania obrazu i zredukować koszt naprawy.

Nie działa mi dotyk w iPhone. Konieczna jest wymiana szybki czy wyświetlacza?

W przypadku niedziałającego dotyku wskazana jest wymiana wyświetlacza. Uszkodzenie szybki nie ma wpływu na działanie modułu odpowiedzialnego za dotyk.

Czy warto wymienić zbitą szybkę w iPhone?

Warto wymienić szybkę, gdyż chroni to przed powstawaniem dalszych mikrouszkodzeń, które z czasem mogą uszkodzić inne podzespoły. Wymiana podnosi też wartość rynkową telefonu i komfort jego użytkowania.

Co to jest naprawa wysyłkowa?

W ten sposób naprawisz urządzenie Apple bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć zamówienie przez stronę i zapakować iPhone, iPad lub MacBook. Zamówimy dla Ciebie darmowego kuriera i po zakończonej naprawie odeślemy urządzenie za pobraniem. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o interesującej Cię usłudze.

Czy wymiana odbywa się za pomocą oryginalnych części Apple?

Rezerwując naprawę, w wielu przypadkach masz do wyboru oryginalną część lub certyfikowany, bezpieczny zamiennik. Jeśli nie widnieje opcja wyboru innej części, oznacza to, że ten komponent wymieniamy tylko na fabryczny oryginał.

Masz problem z inną usterką w iPhone?

Sprawdź ile kosztuje serwis iPhone bez wychodzenia z domu!

MASZ PYTANIA?

Nie jesteś pewien usterki. Skorzystaj z LiveChat.

INDYWIDUALNA WYCENA.

Nie znalazłeś usterki w cenniku? Skorzystaj z bezpłatnej wyceny!

Call Now Button