iPad nie ładuje się? Wymiana gniazda ładowania

Twój iPad nie chce się ładować? Problem może dotyczyć uszkodzonego gniazda ładowania, słabej baterii lub usterki na płycie głównej. Problem z ładowaniem… kluczowa jest pełna diagnostyka. Przed naprawą warto wiedzieć, że:

w trakcie diagnozy należy rozkleić iPad’a,
 gniazdo ładowania jest przylutowane do płyty,
 naprawiamy dopiero po akceptacji kosztów!

iPad ładowanie nie odbywa się

Ile kosztuje wymiana gniazda ładowania w iPad?

AppleFix

Wielu użytkowników sprzętu Apple nie zdaje sobie sprawy z tego, że oficjalny kabel Lightning nie jest po prostu zbyt drogim przewodem USB. Zawiera on w sobie kilka chipów usprawniających komunikację z urządzeniem i chronią je przed wahaniami napięcia. Dotyczy to również przewodów innych producentów, którzy posiadają certyfikat Made for iPhone / iPad / iPod (MFI).

Wymiana gniazda ładowania iPad
Jakie są oznaki awarii układu ładowania?

Jeśli zauważasz, że…

  • ładowarka nie jest rozpoznawana;
  • ładowarka jest rozpoznawana, ale pojawia się komunikat Akcesorium nie jest wpierane (czasami zdarza się to nawet przy użyciu ładowarki lub przewodu, który działał wcześniej);
  • iPad nie ładuje się;
  • iPad w ogóle się nie włącza;
  • bateria rozładowuje się szybciej niż powinien;
  • iPad kończy się ładować przed osiągnięciem 100%;
  • iPad wyłącza się, gdy poziom naładowania baterii spadnie do pewnego poziomu;
  • połączenie USB z komputerem jest przerywane…

… to oznacza usterkę układu ładowania.

Co wyróżnia certyfikowane przewody?

Certyfikowane przewody Lightning zawierają w sobie dwa ważne chipy usprawniające komunikację z urządzeniem oraz chroniące je przed skokami napięcia i odwrotnej polaryzacji. Dotyczy to również przewodów innych producentów, którzy posiadają oficjalny certyfikat Made for iPhone / iPad / iPod (Mfi). Chipy te to E75 i NX20P3.

 

Jak działają chipy E75 i NX20P3?

Gdy przewód jest podłączony, chip E75 informuje układ Tristar, że jest certyfikowaną ładowarką Apple i chciałby naładować baterię. Tristar prosi o hasło, a E75 je podaje, umożliwiając komunikację między przewodem i tabletem.

E75 zapewnia również ochronę iPada i daje urządzeniom peryferyjnym dostęp tylko do tego, czego potrzebuje urządzenie. Na przykład stacja dokująca głośnika nie uzyska pełnego dostępu do tabletu.

Drugi układ to NX20P3, który jest przełącznikiem obciążenia. Jest to zaawansowany układ scalony, który ma funkcje ograniczania prądu, takie jak ochrona przed przepięciem i odwrotną polaryzacją. Jeśli chip ten wykryje skoki napięcia, może szybko przełączyć je na uziemienie.

Nie znalazłeś swojego iPada?

Skorzystaj z indywidualnej wyceny…

Masz problem z inną usterką w iPad?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

MASZ PYTANIA?

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

Call Now Button