Tylna obudowa iPhone

Dzięki wymianie obudowy iPhone zwiększasz wartość telefonu, ale również ograniczasz ryzyko uszkodzenia płyty głównej. W przypadku wymieniany obudowy udzielamy 6 miesięczną gwarancję! Wymianę obudowy w iPhone realizujemy w ciągu 1 dnia. Sprawdź inne naprawy w Serwis iPhone.

iPhone Wymiana Obudowy

Dzięki wymianie obudowy iPhone zwiększasz wartość telefonu, ale również ograniczasz ryzyko uszkodzenia płyty głównej. W przypadku wymieniany obudowy udzielamy 6 miesięczną gwarancję! Wymianę obudowy w iPhone realizujemy w ciągu 1 dnia. Sprawdź inne naprawy w Serwis iPhone.

Wymiana obudowy iPhone
AppleFix

iPhone wymiana obudowy praktycznie od ręki...

Bogate doświadczenie łączymy z najnowocześniejszym sprzętem do refabrykacji paneli oraz staranie wyselekcjonowaną grupą dostawców. Dzięki temu na każdą wymianę szybki w iPhone oferujemy 6 miesięczną gwarancję oraz bardzo atrakcyjne ceny. Niemożliwe... poznaj nasze sekrety:

Ile kosztuje naprawa zbita Szybka iPhone

Ile Kosztuje Wymiana Obudowy w iPhone?

Dlaczego wymiana tyłu iPhone jest dobrą inwestycją?

Obudowa iPhone jest reprezentacyjną częścią smartfona. Wgnieciony, porysowany lub w inny sposób uszkodzony tylny panel telefonu nie tylko wpływa na walory estetyczne, obniża wartość rynkową, ale również może mieć wpływ na awaryjność iPhone. W przypadku mocno wygiętych obudów istnieje ryzyko:

 • rozklejenie się ekranu LCD (efekt naprężeń):
 • powstania mikropęknięcia wewnątrz płyty;
 • wystąpienia problemów z dotykiem i zasięgiem (usterka touch ic oraz baseband);

Wbrew pozorom tylna obudowa iPhone 8, 6, X czy każdego innego modelu to nie tylko drugorzędna sprawa estetyki. Wymieniając obudowę na nową automatycznie podnosisz wartość rynkową swojego iPhone. To ważny krok, jeśli masz zamiar sprzedać swój dotychczasowy model ze znacznym zyskiem.

Wymiana tylnej szybki iPhone ma także wpływ na sprawność telefonu. Niegroźne upadki, które w efekcie doprowadziły do odkształcenia się panelu, mogą spowodować większe ryzyko awaryjności iPhone’a.

Wymiana obudowy w iPhone jest metodą naprawy znacznie tańszą niż wymiana całego telefonu. Nowa obudowa daje same plusy:

 • ogranicza ryzyko uszkodzenia płyty głównej;
 • podwyższa wartość rynkową iPhone’a;
 • zapewnia elegancki wygląd telefonu;
 • zapobiega usterkom wynikającym z uszkodzeń panelu;
 • szczelniej chroni iPhone’a przed dostaniem się substancji płynnych wewnątrz telefonu.
Wymiana obudowy iPhone AppleFix

Wymiana tylnej szybki iPhone – co ryzykujesz, jeśli ignorujesz problem?

Rozklejenie ekranu

Długotrwałe narażenie podzespołów iPhone na efekt naprężeń może skutkować rozklejeniem się ekranu. Dzieje się tak, gdy w wyniku odkształcenia obudowy części telefonu zbyt mocno do siebie przylegają, a zniekształcona obudowa powoduje dodatkowy nacisk na te wrażliwe elementy.

Nadmierne spasowanie sprawia, że podczas pracy nagrzewający się iPhone nie ma możliwości skutecznego odprowadzania ciepła. Prowadzi to do osłabienia zdolności kleju do utrzymywania komponentów we właściwym miejscu.

Ładowanie indukcyjne nie działa

Kolejnym potencjalnym problemem jest niedziałające ładowanie indukcyjne. Jest ono możliwe w takich modelach, jak iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, XR, XS, XS MAX, iPhone 11, iPhone 11 Pro, Pro Max, iPhone SE 2020 oraz serii iPhone 12. Uszkodzenie obudowy tylnej może uszkodzić również mechanizm indukcyjnego ładowania. Wymiana tyłu iPhone 8 i nowszych modeli może zatem rozwiązać taki problem.

Mikrouszkodzenia płyty głównej i problemy z zasięgiem

Wyjątkowo dotkliwe zniszczenie obudowy to także ryzyko poważnych w skutkach mikropęknięć płyty głównej oraz jej połączeń z układem BGA. To z kolei prowadzi do nieprawidłowego działania Basebandu oraz nawracających problemów z zasięgiem.

Możesz sprawdzić, czy taka usterka dotyczy Twojego iPhone’a, wpisując *#06# w pole wyboru numerów. Jeśli iPhone nie jest w stanie podać informacji na temat IMEI, MEID i EID, to jest to symptom niedziałającego zasięgu.

Takie zjawisko jest szczególnie częstą przypadłością starszych modeli, takich jak chociażby iPhone 7. Obudowa tylna zużywa się i może zmieniać swoje właściwości z upływem czasu, tworząc w rezultacie powstawanie mikrouszkodzeń wewnątrz telefonu.

Źle działający dotyk

Wadliwa obudowa potrafi spowodować niewłaściwe działanie sprawnych modułów odpowiedzialnych za dotyk. Warto więc zdiagnozować źródło usterki zanim zdecydujesz się na znacznie droższą usługę.

Nasz serwis iPhone taką diagnostykę przeprowadzi dla Ciebie za darmo, a do tego również bezpłatnie wyślemy na Twój adres kuriera.

iPhone wymiana obudowy

Wymiana tyłu iPhone – na czym polega usługa?

Naprawa iPhone realizowana przez nasz serwis polega na przeniesieniu wszystkich części iPhone do zupełnie nowego korpusu. Obudowa posiada identyczne z oryginalnym właściwości i wykonana jest z najwyższej klasy materiałów. Nie musisz się więc martwić, że w Twoim iPhone 11 tylna obudowa po wymianie będzie się nieadekwatnie prezentować.

Wkładamy do niej przełożone z Twojego telefonu fabrycznie oryginalne części, takie jak płyta główna, ekran, bateria, aparaty oraz przycisk Touch ID (w modelach do iPhone 8 Plus i iPhone SE 2020).

Tylko nieliczne Serwisy Apple oferują refabrykację telefonu polegająca na wymianie obudowy samej obudowy i przełożenie pozostałych części ze starego telefonu.

Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze oraz pozwala zachować oryginalne części. W trakcie wymiany obudowy przekładamy cały telefon do nowego korpusu, w tym m.in.:

 • płyta główna;
 • kamera;
 • bateria;
 • Touch ID;
 • ekran. 

Zachowanie wszystkich pierwotnych komponentów pozwala znacznie obniżyć koszt  tak złożonej usługi, jak wymiana tylnej obudowy iPhone. Cena ostateczna jest przyjazna dla kieszeni – po co miałbyś dwukrotnie płacić za sprawne części?

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje wymiana tyłu iPhone dla Twojego modelu? Kliknij w odpowiednią miniaturkę, by poznać odpowiedź.

iPhone Wymiana Obudowy

Czy wymiana tylnej szybki iPhone ma wpływ na numer IMEI?

Numer IMEI to indywidualny numer telefonu komórkowego. Apple umieszcza go w różnych miejscach – w przypadku wszystkich modeli, począwszy od iPhone 6S, numer IMEI znajduje się  wyłącznie na powierzchni tacki na kartę SIM. Dzięki temu po wymianie obudowy nie będzie widać żadnej różnicy.

Wymiana tyłu iPhone 6 i starszych może powodować obawę, że iPhone nie zostanie przez potencjalnego nabywcę uznany za oryginalny. W tych modelach to tylna klapka iPhona zawiera numer IMEI.

Jest on jednakże umieszczony również w systemie operacyjnym urządzenia. Zweryfikować IMEI można zatem poprzez wpisanie wspomnianego kodu *#06# lub wyświetlenie go z menu Ustawienia.

W starszych modelach, tj. do iPhone 6, numer IMEI znajduje się również na tylnym panelu. Co ważne, w przypadku zmiany obudowy NIE PRZENOSI się numeru IMEI.

Wymiana obudowy przez serwis Apple nie zmienia numeru IMEI Twojego iPhone’a. We wszystkich nowszych modelach zrezygnowano w ogóle z umieszczania go z tyłu telefonu. Jest on umieszczony na tacce do karty SIM. Wymiana tyłu iPhone X, 11, a nawet iPhone 6s nie grozi więc utratą szybkiego dostępu do IMEI.

iPhone numer IMEI

Dlaczego warto zrealizować wymianę obudowy iPhone w naszym serwisie?

Jesteśmy jednym z nielicznych polskich serwisów iPhone, które podejmują się odnowienia urządzenia poprzez przeniesienie wszystkich fabrycznych komponentów. Mamy wiele lat doświadczenia i niezbędne części, które pozwalają nam w bezpieczny sposób przełożyć wszystkie podzespoły. Na zrealizowaną usługę dajemy satysfakcjonującą gwarancję, a do tego sama naprawa wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną.

Usługi tego rodzaju nasz serwis iPhone wykonuje również wysyłkowo. Większość napraw jesteśmy w stanie przeprowadzić jeszcze tego samego dnia, dzięki czemu Twój telefon szybko wróci do Ciebie i będzie dosłownie jak nowy.

Wymiana obudowy iPhone

Masz problem z inną usterką iPhone?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY…

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

AppleFix

FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania!

Jak długo potrwa wymiana tylnej obudowy w iPhone?

Wymiana obudowy iPhone jest realizowana do 3 dni roboczych.

Czy wymiana tyłu w iPhone objęta jest gwarancją?

Wymiana tyłu iPhone objęta jest 6-cio miesięcznym okresem gwarancji.

Ile kosztuje wymiana obudowy w iPhone?

Aktualnie trwa ograniczona czasowo promocja na większość napraw. W celu potwierdzenia dostępnych rabatów należy sprawdzić stronę.

Czy warto wymienić obudowę w iPhone?

Warto wymienić obudowę, ponieważ naprawa chroni przed rozklejeniem ekranu, mikrouszkodzeniami płyty głównej, problemami z ładowaniem indukcyjnym i zasięgiem, a także podnosi wartość rynkową telefonu.

Na czym polega wymiana obudowy iPhone?

Całościowa refabrykacja polega na przełożeniu wszystkich części (m. in. bateria, wyświetlacz, płyta główna) do nowego korpusu. Możliwa jest także wymiana samej tylnej osłony (szybki), jeśli korpus jest nienaruszony. Rozwiązanie to zmniejsza koszt naprawy.

Co to jest naprawa wysyłkowa?

W ten sposób naprawisz urządzenie Apple bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć zamówienie przez stronę i zapakować iPhone, iPad lub MacBook. Zamówimy dla Ciebie darmowego kuriera, który zajmie się także drukowaniem i naklejeniem etykiety wysyłkowej. Po zakończonej naprawie odeślemy urządzenie za pobraniem. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o interesującej Cię usłudze.

Czy wymiana odbywa się za pomocą oryginalnych części Apple?

Rezerwując naprawę, w wielu przypadkach masz do wyboru oryginalną część lub certyfikowany, bezpieczny zamiennik. Jeśli nie widnieje opcja wyboru innej części, oznacza to, że ten komponent wymieniamy tylko na fabryczny oryginał.

Call Now Button