Wymiana Baterii iPad

Twój iPad nie wytrzymuje dnia na jednym ładowaniu? Problem słabej baterii dotyczy wielu iPadów. W przypadku tabletów Apple sugerujemy wymianę baterii najpóźniej 3 lata od zakupu. Przed naprawą warto wiedzieć, że:

montujemy oryginalne ogniwa baterii,
weryfikujemy kondycję starej baterii,
wykonujemy testy wydajnościowe nowej baterii!

Wymiana Baterii iPad
AppleFix

Jak wygląda wymiana baterii w iPadzie?

Baterie stosowane w iPadach, podobnie jak baterie innych producentów, zużywają się proporcjonalnie do liczby cykli cykli ładowania, czyli starzeją się. Starzenie się baterii objawia się zmniejszaniem jej pojemności, czyli coraz krótszym działaniem iPada.

Technologia baterii stosowanych w iPadach

Apple, podobnie jak inni producenci sprzętu elektronicznego, wykorzystuje ogniwa litowo-jonowe. Są one obecne nie tylko w iPadach, ale w całym portfolio produktów firmy – w iPhone’ach, MacBookach, Apple Watchach i iPodach.

Akumulatory litowo-jonowe są wykorzystywane ze względu na kombinację praktycznych walorów zwiększających komfort korzystania z urządzenia w porównaniu ze starszymi typami ogniw. Technologia litowo-jonowa zapewnia obecnie najlepszą wydajność urządzenia. W porównaniu ze starszymi typami baterii, akumulatory litowo-jonowe ważą mniej, działają dłużej i ładują się wydajniej.

Czym są cykle ładowania baterii?

Akumulatory litowo-jonowe stosowane w urządzeniach Apple działają w cyklach ładowania. Jeden cykl ładowania oznacza zużycie dokładnie 100% pojemności baterii. Nie oznacza to jednak konieczności rozładowania akumulatora za jednym razem.

Wyobraź sobie swoje przykładowe codzienne wykorzystanie energii akumulatora. Załóżmy, że w ciągu dnia wykorzystałaś/eś 75% baterii. Następnie naładowałaś/eś ją przez noc do 100%. Jeśli następnego dnia stan baterii spadnie o 25 %, wyładujesz w sumie 100%, a dwa dni będą sumować się do jednego cyklu ładowania.

W ten sposób, w zależności od sposobu korzystania z urządzenia, zakończenie cyklu może potrwać kilka dni.

Pojemność dowolnego typu baterii zmniejsza się po pewnym czasie używania sprzętu. Nie inaczej jest z bateriami litowo-jonowymi. Jednakże, dzięki akumulatorom litowo-jonowym pojemność zmniejsza się nieznacznie przy każdym pełnym cyklu ładowania. Akumulatory litowo-jonowe Apple są zaprojektowane tak, aby pomieścić co najmniej 80 procent ich pierwotnej pojemności w przypadku około 100 cykli ładowania. Sama ilość cykli może różnić się w zależności od sposobu korzystania z urządzenia.

Jak długo powinna działać zdrowa bateria?

Czas zużycia się akumulatora litowo-jonowego w iPad jest zależny od sposobu korzystania z urządzenia. Pisanie wiadomości tekstowych, np. e-maili czy przeglądanie stron internetowych pociąga za sobą mniejsze zużycie energii niż np. przeglądanie filmów.

Sprawna bateria iPada wytrzymuje do 10 godzin na jednym ładowaniu. Przy większym obciążeniu czyli podczas np. oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości, grania w wymagające graficznie gry lub korzystania z szybkiego internetu 4G LTE czas ten może zostać skrócony do poziomu 7-9 godzin.

Istnieje jednak wiele sposobów, by przedłużyć nie tylko czas pracy baterii Twojego iPada na jednym ładowaniu, ale by przedłużyć jej żywotność w ogóle.

Jak wygląda wymiana baterii iPad?

iPad to jeden z najtrudniejszych w demontażu i naprawie sprzętów elektronicznych. Cechą wyróżniającą tabletów Apple jest niemal całkowity brak śrub. Prawie wszystkie elementy są klejone. Także bateria jest przymocowana bardzo mocnym klejem.

Sam proces dotarcia do niej składa się z kilkudziesięciu kroków, w których poszczególne przewody i podzespoły są odłączane i odklejane.

Co ważne, autoryzowane serwisy Apple nie oferują wymiany baterii a jedynie wymianę iPada, której koszt może wynieść nawet 75% ceny tabletu.

Nasz serwis to zespół doświadczonych techników, wśród których są specjaliści zajmujący się tylko naprawami iPadów. Udzielamy również 6-miesięcznej gwarancji na nasze naprawy.

iPad bateria krótko trzyma

iPad złapał zadyszkę? Zacznij od nowej baterii.

Problem szybko rozładowującej się baterii dotyczy wielu iPadów. W trakcie naprawy korzystamy ze specjalistycznego oprogramowania, dzięki temu podczas diagnozy jesteśmy w stanie zweryfikować pojemność baterii, jej żywotność oraz liczbę cykli ładowania. Dopiero na tej podstawie sugerujemy montaż nowej baterii. Diagnostyka baterii w Serwis iPad jest bezpłatna.

Wymiana baterii to jedna z najczęściej realizowanych napraw w Serwis iPad. Podczas naprawy korzystamy z oryginalnych baterię. Ze względu na specyfikę konstrukcji iPad tj. konieczność rozklejenia urządzenia, wymiana baterii wraz z testami trwa do 3 dni roboczych. Na każdą zamontowaną baterię udzielamy gwarancję.

Masz problem z inną usterką w iPad?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

MASZ PYTANIA?

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

Nie znalazłeś swojego iPada?

Skorzystaj z indywidualnej wyceny…

  [/one_half_last]
  [/one_half]
  [/one_half_last]

  Call Now Button
  DARMOWY KURIER

  Naprawa bez
  wychodzenia z domu.

  Masz problem z Apple i nie chcesz opuszczać domu? Przygotowaliśmy idealne rozwiązanie! Skorzystaj z darmowego kuriera i ciesz się naprawiony sprzętem nawet następnego dnia!
  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
  close-link