fbpx
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!

Wymiana klawiatury MacBook

Klawiatura to jedna z najbardziej narażonych na uszkodzenie lub zniszczenie części laptopa. Ryzyko wniknięcia zanieczyszczeń takich jak okruszki jedzenia czy wylanie płynu powodują, że jest to jeden z najczęściej wymienianych komponentów MacBooków w naszym Serwis iPhone.

Wymiana klawiatury MacBook

Klawiatura to jedna z najbardziej narażonych na uszkodzenie lub zniszczenie części laptopa. Ryzyko wniknięcia zanieczyszczeń takich jak okruszki jedzenia czy wylanie płynu powodują, że jest to jeden z najczęściej wymienianych komponentów MacBooków.

Wymiana Klawiatury MacBook Air

Ile kosztuje naprawa klawiatury MacBook?

Masz problem z inną usterką MacBook?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY.

Nie jesteś pewien usterki…
Zadzwoń i potwierdź.

INNA USTERKA?

Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy.
Poznaj koszt naprawy.

AppleFix

W klawiaturach MacBooków znaleźć można dwa typy mechanizmów klawiszy. MacBooki produkowane do 2015 roku posiadają klawisze z mechanizmem nożycowym. MacBooki produkowane po tym czasie mają z kolei klawisze z mechanizmem motylkowym.

Klawiatura MacBook nie działa
Czym jest klawiatura motylkowa?

Przełączniki motylkowe są opracowanym przez Apple mechanizmem dostępnym jedynie w ich firmowych klawiaturach.

Celem przyświecającym inżynierom Apple było stworzenie mechanizmu zapewniającego pełną stabilność naciśniętego klawisza, niezależnie od miejsca naciśnięcia. Czy naciśnięty centralnie, czy palec dotknął krawędź klawisza, komfort pisania miał być taki sam.

Do wykonania tego mechanizmu Apple wykorzystuje stal nierdzewną.

Zaletą motylkowych klawiatur jest możliwość zmniejszenia grubości laptopa. Wadą z kolei jest większa niż w przypadku przełączników nożycowych podatność na zacinanie się.

W MacBookach Pro zaprezentowanych w 2018 roku mechanizm motylkowy został dodatkowo zabezpieczony silikonowymi podkładkami. Ich zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się drobnych zanieczyszczeń takich jak okruszki do wnętrza klawiszy ich zacinaniu się.

Niestety, wbrew nadziejom użytkowników, najnowsze klawiatury motylkowe trzeciej generacji pasują tylko do MacBooków Pro z 2018 roku.

Klawiatura MacBook nie działa

Czym jest klawiatura nożycowa?

Klawisze nożycowe to starsze rozwiązanie, które nie jest stosowane w najnowszych produktach Apple.

W tego rodzaju mechanizmie klawisz jest osadzony na krzyżujących się elementach, które tworzą kształt nożyc. Gumowa kopułka znajdująca się pod klawiszem odpowiadająca za wyczuwanie nacisku jest stabilizowana nożycami, co zapewnia równomierny nacisk nacisk na klawisz poprawiając komfort pisania.

Zastosowanie przełączników nożycowych pozwala odchudzić klawiaturę, co w przypadku peryferyjnego akcesorium jakim jest Magic Keyboard jest ważne dla komfortu użytkowania.

Inną zaletą jest większa aniżeli w przypadku klawiatur motylkowych odporność na zacinanie się. Jeśli nie została ona poważnie uszkodzona a jedynie przedostały się drobne zanieczyszczenia, wydmuchanie jej lub obrócenie powinno wystarczyć.Jak naprawić klawiaturę MacBook

Jakie są oznaki awarii klawiatury?

Jeśli zdarzyło Ci się wylać płyn lub nakruszyć do środka klawiatury Macbooka, możesz zaobserwować następujące objawy awarii:

1. klawisze nie reagują na naciśnięcie;
2. po naciśnięciu klawisza na ekranie pojawia się inny znak;
3. urządzenie wydaje nietypowe dźwięki (np. piszczenie);
4. klawiatura sama pisze bez jakiejkolwiek interakcji ze strony użytkownika.

Jakie mogą być przyczyny awarii klawiatury?

Pierwszym powodem jest podejrzenie, że… awaria klawiatury wcale nie jest awarią klawiatury. Przyczyną tego, że klawiatura nie działa może być także awaria płyty głównej.

Usterki płyty głównej w MacBooku można podzielić na kilka rodzajów: na te związane z obrazem, dźwiękiem, działaniem systemu i samego komputera, działaniem portów, baterią i właśnie klawiatury. Ważne jednak także, by przed przystąpieniem do diagnostyki płyty głównej sprawdzić uprzednio inne podzespoły MacBooka: pamięć RAM, procesor, dysk, napęd itd.

Z tego właśnie powodu w warunkach domowych nie jest możliwe dowiedzenie się czemu klawiatura MacBooka nie działa.

Twoi Znajomi... Nasi Klienci 🙂

Fundamentem naszej pracy jest rozumienie potrzeb innych. Z myślą o Tobie jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy wymianę szybki w iPhone od ręki. Większość napraw zbitej szybki kończymy z sukcesem w dniu przyjęcia! Dzięki temu jeszcze tego samego dnia możesz cieszyć się nową szybką w iPhone. Sprawdź co o naprawach piszą nasi Klienci:

  5 star review  Bardzo szybka, profesjonalna i sympatyczna obsługa! Polecam 🙂

  thumb Aga Kobyś
  7/23/2018

  5 star review  The guys at AppleFix were super nice, I was happy to see they speak an amazing english, so there was no issue in explaining my problem with my macbook! I strongly recommend them if you have any issue with some apple product and you're in Wroclaw, definitely go to them!!

  thumb Lorenzo Tosi
  6/13/2017

  5 star review  Mogę z czystym sumieniem bardzo polecić AppleFix. Oddałam telefon po kontakcie z cieczą i w tydzień został odratowany. Moj iPhone po całym zdarzeniu miał plamy na LCD, po diagnozie dostałam telefon z informacjami, co trzeba naprawić i to co można było, czyli wymiana wyświetlacza - przy czym zostało mi doradzone, aby z ową wymianą sie wstrzymać. Dzisiaj odebrałam telefon i ani śladu po plamach, najwidoczniej sam proces osuszenia był na tyle profesjonalny i sumienny, ze udało się je usunąć. Więc w tym wypadku wymiana wyświetlacza byłaby zbędna, co jest dowodem na to, że serwis nie chce naciągać ludzi na dodatkowe koszty. IPhone działa dokładnie tak, jak przed incydentem.

  thumb Monika Gryczyńska
  12/04/2017

  5 star review  Szybka i profesjonalna naprawa mojego iPhona, który ledwo co przeżył swoje upadki i zalania, został URATOWANY dzięki znakomitej obsłudze Applefix. Mocno Polecam! 5! 😉 😉

  thumb Aleksandra Wojciechowska
  10/19/2016

  5 star review  Profesjonalna naprawa. Macbook jak nowy po wymianie baterii i wyświetlacza.

  thumb Tomek Gajewski
  7/12/2017

  5 star review  Naprawdę dobry serwis, który zajmuje się naprawami a nie tylko wymianami części. Mój iPhone 6 miał wgniecioną ramkę i wydawałoby się, że tylko wymiana całego tylnego korpusu go uratuje. Specjaliści w AppleFix jednak bez problemu wyprostowali wgniecenie bez konieczności wymiany jakichkolwiek części. Cena bardzo atrakcyjna. Obsługa bardzo profesjonalna. Na następne usługi rabat. Jestem bardzo, bardzo zadowolona- polecam wszystkim!

  thumb Kinga Oleksy
  2/01/2017

  5 star review  Serwis AppleFix wyleczył mojego Macbook ze wszelkich przypadłości - profesjonalne czyszczenie Macbooka + instalacja nowego systemu i montaż dysku SSD- Polecam 🙂

  thumb Tymek Rantamplan
  2/15/2014

  5 star review  Moj Macpro miał już dość, wizyta w Apple Fix dała mu nowe życie na długo.Nowe SSD i Ram zrobiły z niego super maszynę na kolejne pare lat! Polecam świetna jakość usług !

  thumb Maciek Potoczek
  1/04/2016

  5 star review  Szczerze polecam! Pełen profesjonalizm!

  thumb Krystian Samulski
  7/10/2018
Call Now Button