fbpx
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!

Wymiana klawiatury MacBook

Klawiatura to jedna z najbardziej narażonych na uszkodzenie lub zniszczenie części laptopa. Ryzyko wniknięcia zanieczyszczeń takich jak okruszki jedzenia czy wylanie płynu powodują, że jest to jeden z najczęściej wymienianych komponentów MacBooków w naszym Serwis iPhone.

Wymiana klawiatury MacBook

Klawiatura to jedna z najbardziej narażonych na uszkodzenie lub zniszczenie części laptopa. Ryzyko wniknięcia zanieczyszczeń takich jak okruszki jedzenia czy wylanie płynu powodują, że jest to jeden z najczęściej wymienianych komponentów MacBooków.

Wymiana Klawiatury MacBook Air

Ile kosztuje naprawa klawiatury MacBook?

Masz problem z inną usterką MacBook?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY.

Nie jesteś pewien usterki…
Zadzwoń i potwierdź.

INNA USTERKA?

Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy.
Poznaj koszt naprawy.

AppleFix

W klawiaturach MacBooków znaleźć można dwa typy mechanizmów klawiszy. MacBooki produkowane do 2015 roku posiadają klawisze z mechanizmem nożycowym. MacBooki produkowane po tym czasie mają z kolei klawisze z mechanizmem motylkowym.

Klawiatura MacBook nie działa
Czym jest klawiatura motylkowa?

Przełączniki motylkowe są opracowanym przez Apple mechanizmem dostępnym jedynie w ich firmowych klawiaturach.

Celem przyświecającym inżynierom Apple było stworzenie mechanizmu zapewniającego pełną stabilność naciśniętego klawisza, niezależnie od miejsca naciśnięcia. Czy naciśnięty centralnie, czy palec dotknął krawędź klawisza, komfort pisania miał być taki sam.

Do wykonania tego mechanizmu Apple wykorzystuje stal nierdzewną.

Zaletą motylkowych klawiatur jest możliwość zmniejszenia grubości laptopa. Wadą z kolei jest większa niż w przypadku przełączników nożycowych podatność na zacinanie się.

W MacBookach Pro zaprezentowanych w 2018 roku mechanizm motylkowy został dodatkowo zabezpieczony silikonowymi podkładkami. Ich zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się drobnych zanieczyszczeń takich jak okruszki do wnętrza klawiszy ich zacinaniu się.

Niestety, wbrew nadziejom użytkowników, najnowsze klawiatury motylkowe trzeciej generacji pasują tylko do MacBooków Pro z 2018 roku.

Klawiatura MacBook nie działa

Czym jest klawiatura nożycowa?

Klawisze nożycowe to starsze rozwiązanie, które nie jest stosowane w najnowszych produktach Apple.

W tego rodzaju mechanizmie klawisz jest osadzony na krzyżujących się elementach, które tworzą kształt nożyc. Gumowa kopułka znajdująca się pod klawiszem odpowiadająca za wyczuwanie nacisku jest stabilizowana nożycami, co zapewnia równomierny nacisk nacisk na klawisz poprawiając komfort pisania.

Zastosowanie przełączników nożycowych pozwala odchudzić klawiaturę, co w przypadku peryferyjnego akcesorium jakim jest Magic Keyboard jest ważne dla komfortu użytkowania.

Inną zaletą jest większa aniżeli w przypadku klawiatur motylkowych odporność na zacinanie się. Jeśli nie została ona poważnie uszkodzona a jedynie przedostały się drobne zanieczyszczenia, wydmuchanie jej lub obrócenie powinno wystarczyć.Jak naprawić klawiaturę MacBook

Jakie są oznaki awarii klawiatury?

Jeśli zdarzyło Ci się wylać płyn lub nakruszyć do środka klawiatury Macbooka, możesz zaobserwować następujące objawy awarii:

1. klawisze nie reagują na naciśnięcie;
2. po naciśnięciu klawisza na ekranie pojawia się inny znak;
3. urządzenie wydaje nietypowe dźwięki (np. piszczenie);
4. klawiatura sama pisze bez jakiejkolwiek interakcji ze strony użytkownika.

Jakie mogą być przyczyny awarii klawiatury?

Pierwszym powodem jest podejrzenie, że… awaria klawiatury wcale nie jest awarią klawiatury. Przyczyną tego, że klawiatura nie działa może być także awaria płyty głównej.

Usterki płyty głównej w MacBooku można podzielić na kilka rodzajów: na te związane z obrazem, dźwiękiem, działaniem systemu i samego komputera, działaniem portów, baterią i właśnie klawiatury. Ważne jednak także, by przed przystąpieniem do diagnostyki płyty głównej sprawdzić uprzednio inne podzespoły MacBooka: pamięć RAM, procesor, dysk, napęd itd.

Z tego właśnie powodu w warunkach domowych nie jest możliwe dowiedzenie się czemu klawiatura MacBooka nie działa.

Twoi Znajomi... Nasi Klienci 🙂

Fundamentem naszej pracy jest rozumienie potrzeb innych. Z myślą o Tobie jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy wymianę szybki w iPhone od ręki. Większość napraw zbitej szybki kończymy z sukcesem w dniu przyjęcia! Dzięki temu jeszcze tego samego dnia możesz cieszyć się nową szybką w iPhone. Sprawdź co o naprawach piszą nasi Klienci:

[wprevpro_usetemplate tid="2"]
Call Now Button