Wymiana klawiatury MacBook Air i Pro

Do najczęstszych przyczyn uszkodzenia klawiatury w Mac’u należy kontakt z wilgocią lub wniknięcie zanieczyszczeń w mechanizm motylkowy. Z doświadczenia wiemy, że wymiana całej klawiatury w MacBook’u jest niezbędna jeżeli:

nie działa klawisz lub cała sekcja,
naciśnięcie klawisza generuje niewłaściwy znak,
przyciski zacinają się lub odpadają (klawiatura motylkowa),

Klawiatura jest jednym z najczęściej  naprawianych elementów w Serwis MacBook. Jeżeli cenisz wygodę i komfort pracy, zdecyduje się na sprawdzone rozwiązania!

Wymiana Klawiatury MacBook

Ile kosztuje naprawa klawiatury MacBook?

Dlaczego warto wymienić klawiaturę MacBooka u nas? 

Wymiana klawiatury w autoryzowanym serwisie wiąże się z dużymi kosztami. Jeśli nie chcesz nadszarpnąć swojego budżetu, a jednocześnie zależy Ci na działającej, to skorzystaj z naszych usług. Nasi serwisanci dysponują niezbędną wiedzą oraz narzędziami, pozwalającymi na szybkie naprawienie lub wyczyszczenie klawiatury. Zapewniamy, że żaden klawisz w Twoim MacBooku nie będzie się już więcej zacinał! 

AppleFix

Jakie są opcje naprawy klawiatury w Mac’u?

Nie wiesz z jakiej formy naprawy skorzystać. Sprawdź nasz krótki poradnik…

Czyszczenie klawiatury

To najlepszy sposób, aby zachować klawiaturę MacBooka w idealnym stanie. Czyszczenie polecamy osobom, które miewają problemy z zacinającymi się klawiszami. W zdecydowanej większości przypadków jesteśmy w stanie doczyścić laptopa z zalegających pod klawiszami nieczystości. 

Do wykonania tej usługi wykorzystujemy specjalistyczne środki, które świetnie oczyszczają zabrudzoną powierzchnię. Podczas serwisu klawiatury MacBooka może okazać się, że poszczególne klawisze wymagają wymiany.

Naprawa zwykle polega na wymianie mechanizmu motylkowego lub nożycowego trzymającego klawisz. Koszt takiej usługi jest uzależniony od modelu MacBooka. Cena jednak nie powinna przekraczać 200 złotych. 

Wymiana klawiatury

Wymiana samego mechanizmu w klawiaturach motylkowych MacBooków jest niezwykle trudna i nie zawsze jest ona możliwa. Z tego powodu w AppleFix możesz wymienić całą klawiaturę. Korzystamy z oryginalnych części zamiennych, dlatego możesz być pewien, że klawiatura nie będzie różniła się w żaden sposób od tej, która znajduje się w nowym laptopie. 

Polonizacja klawiszy

Masz MacBooka z zagraniczną klawiaturą? W naszym serwisie możesz dokonać jej polonizacji! Usługa polega na wymianie klawiszy z zagranicznymi symbolami na polskie. Cena jest ściśle uzależniona od języka klawiatury. Mamy dostęp do oryginalnych klawiszy, dlatego serwis klawiatury MacBooka jesteśmy w stanie wykonać praktycznie od ręki. 

Wymiana klawiatury MacBook: sprawdź najczęstsze pytania.

Klawiatura MacBook nie działa

W klawiaturach MacBooków znaleźć można dwa typy mechanizmów klawiszy. MacBooki produkowane do 2015 roku posiadają klawisze z mechanizmem nożycowym. MacBooki produkowane po tym czasie mają z kolei klawisze z mechanizmem motylkowym.

Czym jest klawiatura motylkowa?

Przełączniki motylkowe są opracowanym przez Apple mechanizmem dostępnym jedynie w ich firmowych klawiaturach.

Celem przyświecającym inżynierom Apple było stworzenie mechanizmu zapewniającego pełną stabilność naciśniętego klawisza, niezależnie od miejsca naciśnięcia. Czy naciśnięty centralnie, czy palec dotknął krawędź klawisza, komfort pisania miał być taki sam.

Do wykonania tego mechanizmu Apple wykorzystuje stal nierdzewną.

Zaletą motylkowych klawiatur jest możliwość zmniejszenia grubości laptopa. Wadą z kolei jest większa niż w przypadku przełączników nożycowych podatność na zacinanie się.

W MacBookach Pro zaprezentowanych w 2018 roku mechanizm motylkowy został dodatkowo zabezpieczony silikonowymi podkładkami. Ich zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się drobnych zanieczyszczeń takich jak okruszki do wnętrza klawiszy ich zacinaniu się.

Niestety, wbrew nadziejom użytkowników, najnowsze klawiatury motylkowe trzeciej generacji pasują tylko do MacBooków Pro z 2018 roku.

Klawiatura MacBook nie działa

Czym jest klawiatura nożycowa?

Klawisze nożycowe to starsze rozwiązanie, które nie jest stosowane w najnowszych produktach Apple.

W tego rodzaju mechanizmie klawisz jest osadzony na krzyżujących się elementach, które tworzą kształt nożyc. Gumowa kopułka znajdująca się pod klawiszem odpowiadająca za wyczuwanie nacisku jest stabilizowana nożycami, co zapewnia równomierny nacisk nacisk na klawisz poprawiając komfort pisania.

Zastosowanie przełączników nożycowych pozwala odchudzić klawiaturę, co w przypadku peryferyjnego akcesorium jakim jest Magic Keyboard jest ważne dla komfortu użytkowania.

Inną zaletą jest większa aniżeli w przypadku klawiatur motylkowych odporność na zacinanie się. Jeśli nie została ona poważnie uszkodzona a jedynie przedostały się drobne zanieczyszczenia, wydmuchanie jej lub obrócenie powinno wystarczyć.Jak naprawić klawiaturę MacBook

Jakie są oznaki awarii klawiatury?

Jeśli zdarzyło Ci się wylać płyn lub nakruszyć do środka klawiatury Macbooka, możesz zaobserwować następujące objawy awarii:

1. klawisze nie reagują na naciśnięcie;
2. po naciśnięciu klawisza na ekranie pojawia się inny znak;
3. urządzenie wydaje nietypowe dźwięki (np. piszczenie);
4. klawiatura sama pisze bez jakiejkolwiek interakcji ze strony użytkownika.

Jakie mogą być przyczyny awarii klawiatury?

Pierwszym powodem jest podejrzenie, że… awaria klawiatury wcale nie jest awarią klawiatury. Przyczyną tego, że klawiatura nie działa może być także awaria płyty głównej.

Usterki płyty głównej w MacBooku można podzielić na kilka rodzajów: na te związane z obrazem, dźwiękiem, działaniem systemu i samego komputera, działaniem portów, baterią i właśnie klawiatury. Ważne jednak także, by przed przystąpieniem do diagnostyki płyty głównej sprawdzić uprzednio inne podzespoły MacBooka: pamięć RAM, procesor, dysk, napęd itd.

Z tego właśnie powodu w warunkach domowych nie jest możliwe dowiedzenie się czemu klawiatura MacBooka nie działa.

Masz problem z inną usterką w MacBook?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

MASZ PYTANIA?

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

Nie znalazłeś swojego MacBooka?

Skorzystaj z indywidualnej wyceny…

AppleFix

FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania!

Jaka jest specyfika wymiany klawiatury MacBooka?

MacBooki produkowane po 2012 roku posiadają klawiatury zintegrowane z topcasem. Wymiana nitowanej klawiatury w celu redukcji kosztu serwisu jest możliwa, ale wiąże się z większym nakładem pracy. W takim przypadku klawiatura musi zostać wyrwana. Wymienić można też cały topcase.

Jak długo potrwa wymiana klawiatury w MacBooku?

Wymiana klawiatury w MacBooku trwa do 2 dni roboczych.

Czy wymiana klawiatury w MacBooku objęta jest gwarancją?

Wymienioną klawiaturę obejmuje 6-cio miesięczny okres gwarancji.

Ile kosztuje wymiana klawiatury w MacBooku?

Aktualnie trwa ograniczona czasowo promocja na większość napraw. W celu potwierdzenia dostępnych rabatów należy sprawdzić stronę. Koszt usługi uzależniony jest też od wybranego wariantu naprawy.

Czy warto wymienić klawiaturę w MacBooku?

Warto wymienić klawiaturę w MacBooku, gdyż niereagujące lub zacinające się klawisze uniemożliwiają normalne użytkowanie urządzenia.

Co to jest naprawa wysyłkowa?

W ten sposób naprawisz urządzenie Apple bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć zamówienie przez stronę i zapakować iPhone, iPad lub MacBook. Zamówimy dla Ciebie darmowego kuriera, który zajmie się także drukowaniem i naklejeniem etykiety wysyłkowej. Po zakończonej naprawie odeślemy urządzenie za pobraniem. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o interesującej Cię usłudze.

Czy wymiana odbywa się za pomocą oryginalnych części Apple?

Rezerwując naprawę, w wielu przypadkach masz do wyboru oryginalną część lub certyfikowany, bezpieczny zamiennik. Jeśli nie widnieje opcja wyboru innej części, oznacza to, że ten komponent wymieniamy tylko na fabryczny oryginał.

Call Now Button