fbpx
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!

Czyszczenie MacBooka Air & Pro Retina

Nasze komputery, niczym biologiczne organizmy, składają się z wielu wzajemnie powiązanych ze sobą elementów. Jednym z nich jest pasta termoprzewodząca. Jej stan ma fundamentalny wpływ na funkcjonowanie komputera. Zapraszamy do Serwis iPhone na wymianę zużytej pasty termoprzewodzącej oraz czyszczenie zakurzonego wnętrza MacBooka.

Czyszczenie MacBooka

Nasze komputery, niczym biologiczne organizmy, składają się z wielu wzajemnie powiązanych ze sobą elementów. Jednym z nich jest pasta termoprzewodząca. Jej stan ma fundamentalny wpływ na funkcjonowanie komputera. Zapraszamy do Serwis iPhone na wymianę pasty termoprzewodzącej oraz czyszczenie zakurzonego wnętrza MacBooka .

Czyszczenie MacBook Pro Retina

Ile kosztuje czyszczenie MacBooka?

Masz problem z inną usterką MacBook?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY.

Nie jesteś pewien usterki…
Zadzwoń i potwierdź.

INNA USTERKA?

Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy.
Poznaj koszt naprawy.

AppleFix

Pasta termoprzewodząca to specyfik o konsystencji gęstej, lepkiej masy plastycznej. Pasta ta charakteryzuje się wysokim przewodnictwem cieplnym. Znajduje ona szerokie zastosowanie w elektronice. Stosowana jest w miejscach styku elementów, które mocno się nagrzewają z podzespołami odpowiedzialnymi za odprowadzanie ciepła.

Czyszczenie MacBooka z kurzu
Czym jest pasta termoprzewodząca?

Cienka warstwa pasty nałożona na chłodzony układ (CPU, GPU, RAM) wypełnia mikroskopijne nierówności powierzchni zmniejszające efektywność wymiany ciepła na styku z radiatorem i zwiększając efektywność przewodnictwa cieplnego wytwarzanego przez ten układ.

Pasta termoprzewodząca w MacBookach łączy procesor z radiatorem. Z tego powodu ma wpływ na funkcjonowanie wielu jego podzespołów. Jej odpowiednia ilość i konsystencja sprawiają, że MacBook działa szybko i bez zbędnego przegrzewania się.

Jest to niezwykle ważne dla prawidłowego działania MacBooka, ponieważ procesor generuje znaczne ilości ciepła. Pasta termoprzewodząca poprawia wymianę ciepła tak bardzo, że bez niej procesor przegrzałby się w ciągu kilku minut! To z kolei doprowadziłoby do automatycznego wyłączenia się komputera, który w ten sposób chroniłby się przed trwałymi, poważnymi uszkodzeniami.

Z czego robi się pasty termoprzewodzące?

Pasty termoprzewodzące są tworzone z różnych typów materiałów: silikonu, metali (np. srebra), ceramiki, a także syntetycznych diamentów. Najlepszą przewodność cieplną dają zwykle pasty na bazie metali.

Dlaczego pastę termiczną trzeba wymieniać?

Z biegiem czasu pasta termoprzewodząca wysycha i wykrusza się. Zaczynają wtedy powstawać pęknięcia, które zaburzają wymianę ciepła. Tempo wykruszania się pasty zależy w dużej mierze od sposobu użytkowania komputera.

Jeśli komputer używany jest często i intensywnie przez dłuższy czas, proces zużywania pasty przebiega szybciej. Użytkownik, który tylko od czasu do czasu włącza komputer celem surfowania po Internecie, może obyć się bez konieczności wymiany mieszanki termicznej przez kilka lat. Jednakże, nawet w takim przypadku pasta termoprzewodząca się zużywa odprowadzając ciepło mniej skutecznie.

W przypadku komponentów komputerowych bez ruchomych części, takich jak procesor, ciepło jest cichym zabójcą. Im komputer mocniej się grzeje, tym krótsza jest jego żywotność. Im bardziej efektywnie odprowadzane jest ciepło, tym komputer może dłużej działać.

Właściwy zakres temperatur procesora różni się znacznie w zależności od typu procesora, więc najlepiej jest sprawdzić bezpieczny zakres dla danego modelu. Wiele czynników może być odpowiedzialnych za wzrost temperatury. Jednym z nich może być pasta termiczna.

Jak często trzeba wymieniać pastę termoprzewodzącą w MacBooku?

W trakcie lat użytkowania komputera pasta, podobnie jak każdy inny komponent elektroniczny, zużywa się. Zużycie objawia się poprzez wykruszanie się pasty.

Niestety, fabryczna pasta Apple nakładana w MacBookach jest niskiej jakości. Efektem tego jest jej szybkie utlenianie się, a w konsekwencji wykruszanie.

Pastę termoprzewodzącą powinno wymieniać się co 2-3 lata.

Dostępne są bezpłatne aplikacje i oprogramowanie dla komputerów Mac, które śledzą temperaturę procesora. Smcfancontrol to jeden z takich godnych polecenia programów pozwalający na monitorowanie temperatury procesora i nie tylko.

Co jeszcze można zrobić, żeby komputer się nie przegrzewał?

Poza wymianą pasty termoprzewodzącej ważne jest także zadbanie o czyste wnętrze MacBooka. Jest to konieczne, ponieważ ewentualne przegrzewanie się może doprowadzić do usterek wielu komponentów, np. chipa graficznego.

Ze względu na umieszczenie wentylatorów na spodzie komputera, wnętrze MacBooka jest mocno narażone na wnikanie do środka zanieczyszczeń, np. kurzu.

Zakurzone wnętrze doprowadza do spowolnienia taktowania procesora a co za tym idzie spowolnienia działania komputera.

Jak wygląda czyszczenie MacBooka w serwisie?

Kompleksowe czyszczenie MacBooka to skomplikowany proces wymagający rozkręcenia całego laptopa a następnie usuwania zanieczyszczeń przy pomocy sprężonego powietrza oraz pędzelka.

Twoi Znajomi... Nasi Klienci 🙂

Fundamentem naszej pracy jest rozumienie potrzeb innych. Z myślą o Tobie jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy wymianę szybki w iPhone od ręki. Większość napraw zbitej szybki kończymy z sukcesem w dniu przyjęcia! Dzięki temu jeszcze tego samego dnia możesz cieszyć się nową szybką w iPhone. Sprawdź co o naprawach piszą nasi Klienci:

  5 star review  Bardzo miła i kompetentna obsługa. Mój McBook Air z 2011 r. dostał nową baterię i śmiga jak młodziak 🙂 dodatkowe wyrazy uznania za pomoc na miejscu w zresetowaniu utraconego hasła do pęku kluczy, z czym nie mógł wcześniej sobie poradzić serwis ISpot. Szczerze polecam!

  thumb Magda Tomoń
  2/18/2018

  5 star review  Polecam. Naprawa umówiona na poniedziałek zrobiona już w sobote. Cenowo najlepsi we Wrocławiu, prostowanie obudowy zrobili gratis ! Nie mam zastrzeżeń do jakości.

  thumb Kuba Pytka
  6/06/2018

  5 star review  Najlepszy serwis jabłecznika we Wrocławiu. Duży plus za niesamowitą wiedzę Pana Szymona.. Polecam wszystkim znajomym.

  thumb Marek Hardo
  2/20/2014

  positive review  Profesjonalna, szybka i przemiła obsługa! Polecam!:)

  thumb Ola Kozlowska
  8/12/2018

  5 star review  Ekspresowa naprawa i świetne podejście do klienta. Serdecznie polecam 🙂

  thumb Paweł Szczurek
  7/22/2017

  5 star review  Polecam serwis Applefix! Zrewitalizowali imaca Wolnych Konopi z 2008 roku, na którym powstało gro projektów jakie mogliście przez te lata widzieć. Dzięki tym chłopakom znów możemy go używać, a to ważna dla nas jak i dla was sprawa! Moc pozdrowień od Wolnych Konopi !

  thumb Jakub Marcin Gajewski
  4/12/2016

  5 star review  Najlepszy serwis! Szybka i profesjonalna naprawa! Szczerze polecam 🙂

  thumb Nikola Jeziorna
  4/15/2018

  5 star review  Polecam ekipę Apple Fix - są profesjonalistami co dla mnie oznacza uczciwymi pasjonatami pracy, którą wykonują. Iphone, który popływał sobie w basenie i praktycznie był już przeznaczony na straty został przez nich odreanimowany. Wrócił do mnie w pełni działający, a gdy okazało się, że potrzebuje poprawki kosmetycznej ( jasność ekranu) firma zamówiła kuriera, poprawiła funkcjonalność i odesłała - a wszystko to zrobiła już na swój koszt - niw doliczając nic do ceny naprawy. Nie wspomniałam jeszcze o przemiłej obsłudze - a taka właśnie była 🙂 . POLECAM ich zdecydowanie.

  thumb Marta Zborowska
  3/21/2015

  5 star review  Najlepszy serwis z najlepszymi fachowcami. Nie dowiesz się jak świetnie Twój Mac może śmigać, dopóki nie oddasz go w ręce Apple fix! Polecam 🙂

  thumb Magdalena Hiller
  7/10/2018
Call Now Button