Wymiana przycisku Home iPhone - Naprawa Touch ID

Czytnik linii papilarnych jest unikalnie przypisany do iPhone. Wymiana Touch ID nie przywrócić linii papilarnych. W przypadku braku uszkodzeń mechanicznych przycisku tylko specjalistyczny Serwis iPhone może przywrócić funkcjonalność Touch ID.

Wymiana Touch ID

Czytnik linii papilarnych jest unikalnie przypisany do iPhone. Wymiana Touch ID nie przywrócić linii papilarnych. W przypadku braku uszkodzeń mechanicznych przycisku tylko specjalistyczny Serwis iPhone może przywrócić funkcjonalność Touch ID. Przed zleceniem naprawy dowiedz się więcej

Naprawa Touch ID

Masz problem z inną usterką iPhone?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY.

Nie jesteś pewien usterki…
Zadzwoń i potwierdź.

INNA USTERKA?

Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy.
Poznaj koszt naprawy.

AppleFix

Home button (przycisk początek) jest jedynym guzikiem na ekranie iPhone’a. Kultowy okrągły przycisk pojawia się od samego początku, tj. premiery iPhone’a 2G, zaś w fizycznej formie zanikł wraz z nadejściem iPhone’a 7 (zamiast przycisku pojawia się ekran dotykowy z wibracjami imitującymi prawdziwy guzik). Od momentu debiutu  iPhone 5S, przycisk ten został zastąpiony przez Touch ID (czytnik linii papilarnych).

Naprawa Touch ID

Czy można naprawić czytnik linii papilarnych w iPhone?

Ze względu na bezpieczeństwo, czytnik Touch ID jest unikalnie powiązany z płytą główną.  Oznacza to, że współpracuje ona jedynie z fabrycznym oryginałem. Montaż nowego przycisku Touch ID nie przywraca iPhone’owi funkcji czytnika linii papilarnych.

Czy można naprawić Touch ID

Jedyną możliwością przywrócenia funkcji czytnika linii papilarnych jest naprawa oryginalnego czytnika linii papilarnych lub montaż nowego czytnika linii papilarnych oraz jego programowanie.

W przypadku uszkodzeń mechanicznych Touch ID,  taka naprawa jest praktycznie nie możliwa.  Po zamontowaniu nowego czytnika linii papilarnych spełnia on jedynie funkcję Home Button.

Najczęstsze przyczyny uszkodzenia Touch ID.

  • uszkodzenie mechaniczne;
  • kontakt z cieczą;
  • uszkodzenie podczas wymiany w innym Serwisie (niekiedy Serwisy nie przekładają starego czytnika podczas wymian innych komponentów);
  • (z naszych informacji) czytnik czasami przestaje działać samoczynnie lub po aktualizacji do nowego iOS.

Jakie są objawy uszkodzenia Touch ID?

  • czytnik się grzeje;
  • czytnik linii papilarnych a nie działa jako home button;
  • przycisk Początek nie reaguje na nacisk;
  • wciśnięty przycisk Początek.
AppleFix

FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania!

Na czym polega naprawa Touch ID w iPhone?

Nie zawsze wykonalne jest przywrócenie pełnej funkcjonalności czytnika linii papilarnych. Jest on przypisany do płyty głównej iPhone’a, w związku z czym wymiana nie powoduje przywrócenia tej funkcji. Nowo zamontowany podzespół będzie działać jako przycisk Home. Możemy podjąć się próby naprawy, ale nie daje to w każdym wypadku gwarancji powodzenia.

Jak długo potrwa wymiana Touch ID w iPhone?

Naprawa Touch ID połączona z profesjonalną diagnostyką trwa od 1 do 7 dni roboczych.

Czy wymiana Touch ID w iPhone objęta jest gwarancją?

Na wymieniony moduł Touch ID przysługuje 6 miesięcy gwarancji.

Ile kosztuje wymiana Touch ID w iPhone?

Aktualnie trwa ograniczona czasowo promocja na większość napraw. W celu potwierdzenia dostępnych rabatów należy sprawdzić stronę. Cena usługi uwarunkowana jest wybranym wariantem naprawy.

Czy warto wymienić Touch ID w iPhone?

Wymiana Touch ID jest niezbędna do umożliwienia korzystania z telefonu. Działa jako przycisk Home, aktywuje Siri oraz przede wszystkim umożliwia odblokowanie urządzenia poprzez umieszczony w nim czytnik linii papilarnych.

Co to jest naprawa wysyłkowa?

W ten sposób naprawisz urządzenie Apple bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć zamówienie przez stronę i zapakować iPhone, iPad lub MacBook. Zamówimy dla Ciebie darmowego kuriera, który zajmie się także drukowaniem i naklejeniem etykiety wysyłkowej. Po zakończonej naprawie odeślemy urządzenie za pobraniem. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o interesującej Cię usłudze.

Czy wymiana Touch ID odbywa się za pomocą oryginalnych części Apple?

Jest to uzależnione od wariantu serwisu wybranego przez klienta. Możemy wstawić nowy przycisk lub podjąć się próby naprawy i ponownego programowania uszkodzonego Touch ID.

Call Now Button