fbpx
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!

MacBook nie chce się włączyć

Gniazdo zasilania to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów MacBooka. Zarówno zewnętrzne zanieczyszczenia jak i mechaniczne uszkodzenia samego gniazda mogą doprowadzić do tego, że MacBook nie chce się włączyć. A wtedy może pomóc już tylko Serwis iPhone.

MacBook nie chce się włączyć

Gniazdo zasilania to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów MacBooka. Zarówno zewnętrzne zanieczyszczenia jak i mechaniczne uszkodzenia samego gniazda mogą doprowadzić do tego, że MacBook nie chce się włączyć.

Wymiana gniazda ładowania MacBook

Ile kosztuje naprawa gniazda ładowania MacBook?

Masz problem z inną usterką MacBook?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY.

Nie jesteś pewien usterki…
Zadzwoń i potwierdź.

INNA USTERKA?

Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy.
Poznaj koszt naprawy.

AppleFix

Przyczyny tego, że MacBook nie włącza się można podzielić na te związane z zewnętrznymi zanieczyszczeniami takimi jak kurz, na te związane z niewłaściwym używaniem ładowarki oraz uszkodzenia mechaniczne.

MacBook się nie ładuje
Niewłaściwa ładowarka

Niewłaściwe napięcie

Być może ładowarka, której używasz nie zapewnia właściwego napięcia Twojemu MacBookowi. Zobacz na ładowarce jakie daje napięcie i wyszukaj model swojego MacBooka na stronie wsparcia Apple w celu sprawdzenia czy potrzebuje ładowarki o mocy 29 W, 45 W, 60 W lub 85 W.

Odkształcony kabel

Po dłuższym użytkowaniu, zwłaszcza jeśli często zwijasz przewód, kabel może się odkształcić. Odkształcony przewód może powodować dziwne zachowanie diody LED na wtyczce adaptera.

Gorący zasilacz

Jeśli zasilacz nie znajduje się w dobrze wentylowanym miejscu (lub jeśli jest stary), może zgromadzić dużo ciepła i samoczynnie się wyłączyć, aby zapobiec uszkodzeniom. Jeśli jest gorący, pozwól mu ostygnąć w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, zanim spróbujesz go ponownie użyć.

Zanieczyszczenia zewnętrzne

Łatwo przedostający się do jego wnętrza pył, kurz i inne zanieczyszczenia zewnętrzne mogą być jedną z przyczyn, przez które Twój MacBook nie chce się ładować. Na szczęście z zewnętrznymi zanieczyszczeniami możesz sobie łatwo poradzić.

By przekonać się, że MacBook nie ładuje się z powodu zewnętrznych zanieczyszczeń, obejrzyj dokładnie gniazdo ładowania. Jeśli na złączu do ładowania MacBooka nie ma wyraźnych śladów uszkodzenia mechanicznego, oznaczać to może wniknięcie do jego wnętrza zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska.

Najlepiej wyczyścić je przy pomocy szczoteczki złożonej jedynie z włosia. Plastikowe lub gumowe elementy mogą doprowadzić do uszkodzenia mechanicznego gniazda ładowania. Jeżeli nie posiadasz pod ręką szczoteczki, możesz użyć wykałaczki.

Czyść wnętrze gniazda ładowania delikatnie, bez wpychania szczoteczki czy wykałaczki na siłę.

Uszkodzenia mechaniczne

Jeśli oglądając gniazdo ładowania MacBooka nie widziałaś/eś zanieczyszczeń z zewnątrz lub czyszczenie nie pomogło, przyczyną tego, że Twój MacBook nie chce się ładować jest najprawdopodobniej uszkodzenie mechaniczne. Tego typu usterki możesz pozbyć się jedynie w specjalistycznym serwisie.

Spośród uszkodzeń mechanicznych łatwych do zobaczenia można wymienić:

– mrugająca intensywnie dioda;
– pęknięcia na gnieździe zasilania;
– przepalenie lub przetopienie wtyczki i gniazda;
– brak reakcji na użycie włącznika;
– złącze zasilania lub wtyczka są gorące;
– gniazdo zapada się lub jest zdeformowane, co uniemożliwia podłączenie ładowarki;

– zapach spalenizny podczas ładowania;

– bateria nie ładuje się lub ładuje się z przerwami;

– utrata zasilania podczas ruszania wtyczką.

Twoi Znajomi... Nasi Klienci 🙂

Fundamentem naszej pracy jest rozumienie potrzeb innych. Z myślą o Tobie jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy wymianę szybki w iPhone od ręki. Większość napraw zbitej szybki kończymy z sukcesem w dniu przyjęcia! Dzięki temu jeszcze tego samego dnia możesz cieszyć się nową szybką w iPhone. Sprawdź co o naprawach piszą nasi Klienci:

  5 star review  Polecam ekipę Apple Fix - są profesjonalistami co dla mnie oznacza uczciwymi pasjonatami pracy, którą wykonują. Iphone, który popływał sobie w basenie i praktycznie był już przeznaczony na straty został przez nich odreanimowany. Wrócił do mnie w pełni działający, a gdy okazało się, że potrzebuje poprawki kosmetycznej ( jasność ekranu) firma zamówiła kuriera, poprawiła funkcjonalność i odesłała - a wszystko to zrobiła już na swój koszt - niw doliczając nic do ceny naprawy. Nie wspomniałam jeszcze o przemiłej obsłudze - a taka właśnie była 🙂 . POLECAM ich zdecydowanie.

  thumb Marta Zborowska
  3/21/2015

  5 star review  Miła obsługa i szybki serwis. 🙂

  thumb Michał Kulas
  11/27/2017

  5 star review  Super serwis! 🙂

  thumb Michał Jasiukiewicz
  1/03/2018

  5 star review  Świetna obsługa, telefon naprawoiny tego samego dnia i odebrany po kilku godzinach. Polecam!

  thumb Mateusz Rudek
  4/28/2016

  5 star review  Szybka wymiana pękniętej szybki , dobry kontakt z serwisem

  thumb Adam Orłowski
  7/14/2018

  5 star review  Najlepszy serwis do jakiego oddałem swój telefon, naprawa szybka, solidna i bezproblemowa + pełny kontakt i informacje o postępach naprawy. Jak najbardziej polecam!

  thumb Rafał Wajda
  5/29/2017

  5 star review  Jestem mistrzynią w psuciu iphonow (7razy w różnych sprawach) i odwiedziłam już chyba wszystkich MacDoctorow w mieście mogę wkońcu głośno powiedzieć, że tak profesjonalnej obsługi nie spotkałam nigdy. Tym razem moja kamera nie działała, lampa błyskowa również, ekran był z dziurą, głośnik nie wydawał dzwięków, przycisk home absolutnie wcale nie reagował. Zatem mój telefon na prawdę przestał działać. I teraz uwaga ! Telefon zanioslam we wtorek ok godziny 19 a nastepnego dnia odebrałam zrobiony i działa jak nowy!:) Zapewne interesuje was cena, ktora w porownaniu z innymi serwisami jest bardzo atrakcyjna. Zatem jesli chcesz by Twoj sprzet dzialal jak nowy, szukasz szybkiej profesjonalnej obslugi i nie chcesz wydac wszystkich pieniedzy z portfela to applefix jest najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie. A teraz do Panstwa: Bardzo dziękuję! Zawsze bede polecać tylko was 🙂 Pozdrawiam!!!!! Dziekuje!!!

  thumb Patrycja Wodzisławska
  1/14/2016

  5 star review  Wielokrotnie naprawialem telefony w AppleFixie. Nigdy nie musialem wrócić. Zawsze fachowo pomagali moim robaczywym jabłuszkom

  thumb Jakub Wo
  1/12/2017

  5 star review  Najlepszy serwis! Szybka i profesjonalna naprawa! Szczerze polecam 🙂

  thumb Nikola Jeziorna
  4/15/2018
Call Now Button