MacBook nie chce się włączyć
Gdy MacBook nie chce się włączyć, to może oznaczać, że uszkodzeniu uległo złącze ładowania. Zwykle powodem są uszkodzenia mechaniczne, a także duże zanieczyszczenie. W takiej sytuacji nie wolno zwlekać z naprawą i należy jak najszybciej udać się do serwisu. W AppleFix może liczyć na:
✓ fachową pomoc
✓ oryginalne części zamienne
✓naprawę wysyłkową
Pamiętaj! Naprawa MacBooka, który nie chce się włączyć na własną rękę może doprowadzić do zniszczenia płyty głównej i innych podzespołów!

Ile Kosztuje wymiana gniazda ładowania w MacBooku?
Masz problem z inną usterką w MacBook?
Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!
Co zrobić, gdy MacBook nie chce się ładować?
Zanim udasz się do serwisu na naprawę MacBooka, który nie chce się włączyć, sprawdź, czy ładowarka jest w pełni sprawna. Bardzo często to ona jest powodem kłopotów z dostarczaniem energii. Naderwany przewód lub końcówka MagSafe lub USB-C nie będą ładowały laptopa tak, jak powinny.
Uszkodzonego gniazda ładowania nie wolno lekceważyć!
Gniazdo ładowania to jeden z ważniejszych elementów każdego komputera, ponieważ to przez niego dostarczana jest energia niezbędna do działania. Uszkodzenie tego podzespołu sprawia, że komputer nie może się włączyć.




Prostym, ale często skutecznym sposobem jest w miarę możliwości uaktualnienie systemu operacyjnego. Jeśli problem leżał po stronie oprogramowania, to najnowsza wersja powinna rozwiązać ten problem. Jeśli żaden z wyżej wymienionych sposobów nie pomógł to najpewniej uszkodzeniu uległo złącze ładowania. Jakie mogą być przyczyny takiej usterki? Wyjaśniamy poniżej!
Jak wygląda proces naprawy gniazda ładowania?


W pierwszej kolejności przeprowadzamy szczegółowe testy diagnostyczne, aby wykluczyć uszkodzenie innych podzespołów. W ten sposób jesteśmy w stanie zminimalizować koszty naprawy.
Aby MacBook mógł się znowu włączać konieczna będzie wymiana złącza ładowania na nowe. Tylko w taki sposób możemy mieć pewność, że w przyszłości nie dojdzie do zwarcia, a ładowarka będzie dostarczać energię poprawnie.
Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, a także umiejętnościami, które pozwalają nam na szybką i bezproblemową realizację naprawy. Każdy MacBook z wymienionym złączem ładowania jest objęty 6 miesięczną gwarancją. To znacznie dłuższy okres czasu niż ten oferowany przez autoryzowane serwisy.


Jakie są przyczyny uszkodzonego gniazda ładowania?
Niewłaściwa ładowarka
Niewłaściwe napięcie
Być może ładowarka, której używasz nie zapewnia właściwego napięcia Twojemu MacBookowi. Zobacz na ładowarce jakie daje napięcie i wyszukaj model swojego MacBooka na stronie wsparcia Apple w celu sprawdzenia czy potrzebuje ładowarki o mocy 29 W, 45 W, 60 W lub 85 W.
Odkształcony kabel
Po dłuższym użytkowaniu, zwłaszcza jeśli często zwijasz przewód, kabel może się odkształcić. Odkształcony przewód może powodować dziwne zachowanie diody LED na wtyczce adaptera.
Gorący zasilacz
Jeśli zasilacz nie znajduje się w dobrze wentylowanym miejscu (lub jeśli jest stary), może zgromadzić dużo ciepła i samoczynnie się wyłączyć, aby zapobiec uszkodzeniom. Jeśli jest gorący, pozwól mu ostygnąć w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, zanim spróbujesz go ponownie użyć.
Zanieczyszczenia zewnętrzne
Łatwo przedostający się do jego wnętrza pył, kurz i inne zanieczyszczenia zewnętrzne mogą być jedną z przyczyn, przez które Twój MacBook nie chce się ładować. Na szczęście z zewnętrznymi zanieczyszczeniami możesz sobie łatwo poradzić.
By przekonać się, że MacBook nie ładuje się z powodu zewnętrznych zanieczyszczeń, obejrzyj dokładnie gniazdo ładowania. Jeśli na złączu do ładowania MacBooka nie ma wyraźnych śladów uszkodzenia mechanicznego, oznaczać to może wniknięcie do jego wnętrza zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska.
Najlepiej wyczyścić je przy pomocy szczoteczki złożonej jedynie z włosia. Plastikowe lub gumowe elementy mogą doprowadzić do uszkodzenia mechanicznego gniazda ładowania. Jeżeli nie posiadasz pod ręką szczoteczki, możesz użyć wykałaczki.
Czyść wnętrze gniazda ładowania delikatnie, bez wpychania szczoteczki czy wykałaczki na siłę.
Uszkodzenia mechaniczne
Jeśli oglądając gniazdo ładowania MacBooka nie widziałaś/eś zanieczyszczeń z zewnątrz lub czyszczenie nie pomogło, przyczyną tego, że Twój MacBook nie chce się ładować jest najprawdopodobniej uszkodzenie mechaniczne. Tego typu usterki możesz pozbyć się jedynie w specjalistycznym serwisie.
Spośród uszkodzeń mechanicznych łatwych do zobaczenia można wymienić:
– mrugająca intensywnie dioda;
– pęknięcia na gnieździe zasilania;
– przepalenie lub przetopienie wtyczki i gniazda;
– brak reakcji na użycie włącznika;
– złącze zasilania lub wtyczka są gorące;
– gniazdo zapada się lub jest zdeformowane, co uniemożliwia podłączenie ładowarki;
– zapach spalenizny podczas ładowania;
– bateria nie ładuje się lub ładuje się z przerwami;
– utrata zasilania podczas ruszania wtyczką.
Nie znalazłeś swojego MacBooka?
Skorzystaj z indywidualnej wyceny…