fbpx
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!

MacBook nie chce się włączyć

Gniazdo zasilania to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów MacBooka. Zarówno zewnętrzne zanieczyszczenia jak i mechaniczne uszkodzenia samego gniazda mogą doprowadzić do tego, że MacBook nie chce się włączyć. A wtedy może pomóc już tylko Serwis iPhone.

MacBook nie chce się włączyć

Gniazdo zasilania to jeden z najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów MacBooka. Zarówno zewnętrzne zanieczyszczenia jak i mechaniczne uszkodzenia samego gniazda mogą doprowadzić do tego, że MacBook nie chce się włączyć.

Wymiana gniazda ładowania MacBook

Ile kosztuje naprawa gniazda ładowania MacBook?

Masz problem z inną usterką MacBook?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY.

Nie jesteś pewien usterki…
Zadzwoń i potwierdź.

INNA USTERKA?

Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy.
Poznaj koszt naprawy.

AppleFix

Przyczyny tego, że MacBook nie włącza się można podzielić na te związane z zewnętrznymi zanieczyszczeniami takimi jak kurz, na te związane z niewłaściwym używaniem ładowarki oraz uszkodzenia mechaniczne.

MacBook się nie ładuje
Niewłaściwa ładowarka

Niewłaściwe napięcie

Być może ładowarka, której używasz nie zapewnia właściwego napięcia Twojemu MacBookowi. Zobacz na ładowarce jakie daje napięcie i wyszukaj model swojego MacBooka na stronie wsparcia Apple w celu sprawdzenia czy potrzebuje ładowarki o mocy 29 W, 45 W, 60 W lub 85 W.

Odkształcony kabel

Po dłuższym użytkowaniu, zwłaszcza jeśli często zwijasz przewód, kabel może się odkształcić. Odkształcony przewód może powodować dziwne zachowanie diody LED na wtyczce adaptera.

Gorący zasilacz

Jeśli zasilacz nie znajduje się w dobrze wentylowanym miejscu (lub jeśli jest stary), może zgromadzić dużo ciepła i samoczynnie się wyłączyć, aby zapobiec uszkodzeniom. Jeśli jest gorący, pozwól mu ostygnąć w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, zanim spróbujesz go ponownie użyć.

Zanieczyszczenia zewnętrzne

Łatwo przedostający się do jego wnętrza pył, kurz i inne zanieczyszczenia zewnętrzne mogą być jedną z przyczyn, przez które Twój MacBook nie chce się ładować. Na szczęście z zewnętrznymi zanieczyszczeniami możesz sobie łatwo poradzić.

By przekonać się, że MacBook nie ładuje się z powodu zewnętrznych zanieczyszczeń, obejrzyj dokładnie gniazdo ładowania. Jeśli na złączu do ładowania MacBooka nie ma wyraźnych śladów uszkodzenia mechanicznego, oznaczać to może wniknięcie do jego wnętrza zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska.

Najlepiej wyczyścić je przy pomocy szczoteczki złożonej jedynie z włosia. Plastikowe lub gumowe elementy mogą doprowadzić do uszkodzenia mechanicznego gniazda ładowania. Jeżeli nie posiadasz pod ręką szczoteczki, możesz użyć wykałaczki.

Czyść wnętrze gniazda ładowania delikatnie, bez wpychania szczoteczki czy wykałaczki na siłę.

Uszkodzenia mechaniczne

Jeśli oglądając gniazdo ładowania MacBooka nie widziałaś/eś zanieczyszczeń z zewnątrz lub czyszczenie nie pomogło, przyczyną tego, że Twój MacBook nie chce się ładować jest najprawdopodobniej uszkodzenie mechaniczne. Tego typu usterki możesz pozbyć się jedynie w specjalistycznym serwisie.

Spośród uszkodzeń mechanicznych łatwych do zobaczenia można wymienić:

– mrugająca intensywnie dioda;
– pęknięcia na gnieździe zasilania;
– przepalenie lub przetopienie wtyczki i gniazda;
– brak reakcji na użycie włącznika;
– złącze zasilania lub wtyczka są gorące;
– gniazdo zapada się lub jest zdeformowane, co uniemożliwia podłączenie ładowarki;

– zapach spalenizny podczas ładowania;

– bateria nie ładuje się lub ładuje się z przerwami;

– utrata zasilania podczas ruszania wtyczką.

Twoi Znajomi... Nasi Klienci 🙂

Fundamentem naszej pracy jest rozumienie potrzeb innych. Z myślą o Tobie jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy wymianę szybki w iPhone od ręki. Większość napraw zbitej szybki kończymy z sukcesem w dniu przyjęcia! Dzięki temu jeszcze tego samego dnia możesz cieszyć się nową szybką w iPhone. Sprawdź co o naprawach piszą nasi Klienci:

  5 star review  Bardzo dobra usługa, ekspresowa naprawa, Panowie przyjęli mnie godzinę przed zamknięciem, wymieniona szybka w iP7 w 45 minut. W przypadku naprawy napewno tutaj wroce. Polecam!

  thumb Mikołaj Lewera
  7/17/2018

  5 star review  2h i zdrowy iphone gotowy do działania, polecam! Od teraz naprawy tylko tam �

  thumb Karolina Dworak
  8/12/2017

  5 star review  Bardzo miła i profesjonalna obsługa, polecam

  thumb Zuzia Przytomska
  8/18/2016

  5 star review  Bardzo miła obsługa, profesjonalne podejście i błyskawiczne działanie. Gorąco polecam �

  thumb Bartek Ciupak
  4/26/2018

  5 star review  Mega pozytyw za obsługę klienta i co najważniejsze: Macbook odratowany!

  thumb Wojtczak Kamil
  5/11/2018

  positive review  Pełen profesjonalizm!!! Od momentu wysłania telefonu w stałym kontakcie z serwisem. Już myślałam ze moja siódemeczka pójdzie na straty po wypraniu w pralce !! Zaufałam i się nie zawiodłam ! Telefon naprawiony, dane zachowane i cenowo naprawdę przystępnie !!!! Polecam w 100%%%%%

  thumb Agnieszka Kozłowska
  11/13/2018

  5 star review  Pro! Szybko, skutecznie. Obsługa na najwyższym poziomie.

  thumb Mariusz Wieczorek
  7/06/2017

  5 star review  Polecam. Naprawa umówiona na poniedziałek zrobiona już w sobote. Cenowo najlepsi we Wrocławiu, prostowanie obudowy zrobili gratis ! Nie mam zastrzeżeń do jakości.

  thumb Kuba Pytka
  6/06/2018

  5 star review  Właśnie powrócił do mnie telefon wysłany we wtorek. Sama naprawa - ekspresowa. Kontakt też udany. Na początku obawiałam się jedynie ceny. Sprawdzając cennik zdałam sobie sprawę, że w moim telefonie naprawić trzeba dwie rzeczy. Przyznam, wysyłałam go z ciężkim sercem. Następnego dnia dostałam już cudowną informację - koszt o wiele mniejszy, niż się spodziewałam. Na prawdę polecam. Szybko, porządnie. Z naprawy telefonu nigdy nie byłam tak zadowolona 😀

  thumb Julia Ronnie Dziwińska
  7/20/2018
Call Now Button