fbpx
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!
Zadzwoń: 507 605 473
Dla każdej naprawy bezpłatny kurier!

Zalany MacBook Air / Pro

Zalany MacBook

Zalany MacBook to jedna z najtrudniejszych napraw. W przypadku kontaktu z cieczą kluczowa jest szybka diagnostyka! Pamiętaj, nie włączaj urządzenia ani nie podłączaj go do prądu! Skorzystaj z poradnika, a potem odwiedź wyspecjalizowany Serwis MacBook. Dzięki temu wzrosną szanse naprawy. Ważne: nieumiejętne ingerencje mogą uniemożliwić skuteczną naprawę MacBook’a!

Zalany MacBook

Zalany Macbook jaki koszt naprawy?

Masz problem z inną usterką MacBook?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

MASZ PYTANIE?

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

AppleFix

Co robić gdy MacBook miał kontakt z wodą…

Nasi technicy są wyspecjalizowani w naprawach zalanych MacBooków. Od razu po otrzymaniu zalanego MacBooka rozpoczynamy pełną diagnostykę. Po wymyciu płyty głównej w myjce ultradźwiękowej, osuszeniu wnętrza i sprawdzeniu wszystkich podzespołów pod mikroskopem przedstawiamy koszt naprawy zalanego MacBooka.

Dopiero po uzyskaniu akceptacji kosztów przez Klienta przystępujemy do naprawy. Większość zalanych MacBooków udaje nam się naprawić. Specjalizujemy się w naprawach na płytach głównych! Bardzo często wykonujemy naprawy po mniej doświadczonych serwisach, jak również po diagnostyce autoryzowanego Serwisu, które nie prowadzą napraw na płycie głównej (wyłącznie wymiana).

  W przypadku trwałego uszkodzenia płyty głównej oferujemy również montaż  oryginalnej płyty głównej w korzystnej cenie. Jeżeli zalałeś swojego MacBook’a, w pierwszej kolejności zapoznaj się z naszym poradnikiem. Pamiętaj, gdy masz zalany MacBook, czas jest najważniejszy!

Naprawa Zalany MacBook
Po pierwsze: odetnij MacBooka od źródła zasilania

Płyny i prąd to wyjątkowo niedobrana para. Po zalaniu MacBooka, w pierwszej kolejności odłącz go od źródła prądu. Odepnij ładowarkę MagSafe od gniazda ładowania. Jeśli Twój model MacBooka posiada wyjmowaną baterię, także i ją odłącz od reszty komputera.

W żadnym wypadku nie próbuj go również później włączać lub podpinać do ładowarki. Jak najdalsze trzymanie MacBooka od prądu zmniejsza ryzyko poważnych uszkodzeń i zwarcia.

Po drugie: odwróć MacBooka do góry nogami

Kolejnym krokiem, dzięki któremu możesz zmniejszyć rozmiar szkód jest odwrócenie otworzonego MacBooka klawiaturą do blatu stołu. W ten sposób zgromadzony wewnątrz płyn może się łatwiej wydostać i (oby) nie dostać się do najważniejszego podzespołu – płyty głównej. Pod laptop podłóż zwykły ręcznik lub papier kuchenny, na który będzie wsiąkała ciecz.

Do suszenia nie używaj także suszarki. Strumień powietrza zamiast wysuszyć wnętrze komputera, jeszcze bardziej rozprowadzi po nim płyn wpychając go w głębokie zakamarki urządzenia. Ponadto, gorące powietrze może doprowadzić do deformacji obudowy.

Po trzecie: zostaw MacBooka do wyschnięcia na minimum 24 godziny

Zalany MacBook potrzebuje dużo czasu na to, by zgromadzony wewnątrz obudowy płyn z niego wyleciał wszystkimi możliwymi kanałami. Zalecamy pozostawić komputer do wyschnięcia na co najmniej dobę. Jest to jednak minimum czasu jakie powinien dostać. Najlepiej, gdyby suszył się dłużej, nawet 48 godzin.

Jednak nawet po tak długim czasie nie włączaj go! Zalany MacBook po wyschnięciu w domu powinien zostać oddany do serwisu, który przeprowadzi jego dogłębne czyszczenie (zwłaszcza, gdy wylał się słodki płyn, np. cola).

Po czwarte: ryż nie zaszkodzi, ale nie naprawi MacBooka

Tak, ten stary sposób też może trochę pomóc. Ryż ma bowiem właściwości higroskopijne, co oznacza, że może wchłonąć część wilgoci dodatkowo redukując szkody, jakie wyrządził płyn.

Po piąte: znajdź doświadczony serwis MacBook

Są co najmniej trzy powody, by skorzystać z naszych usług:

Specjalizacja. Apple Fix to pogwarancyjny serwis Apple, który zajmuje się naprawami sprzętu wyłącznie tej firmy. Oddając zalanego MacBooka do nas masz pewność, że zajmą się nim specjaliści znający MacBooki od podszewki.

Gwarancja. Udzielamy także gwarancji na wykonywane przez siebie naprawy. Jej długość zależy od charakteru naprawy.

Dostępność. Nie musisz mieszkać we Wrocławiu lub okolicach, by skorzystać z naszej oferty. Dzięki usłudze naprawy wysyłkowej możesz wysłać do nas swojego MacBooka, a naprawiony zostanie odesłany do Twojego domu.

 

 

7 kroków do sukcesu! Sprawdź jak pracują najlepsi...

1. Przyjęcie zalanego MacBooka do Serwis MacBook poprzedzone dokładnym wywiadem.

2. Odłączenie baterii. Wyjęcie płyty głównej. Rozlutowanie osłon zabezpieczających.

3. Mycie płyty głównej w myjce ultradźwiękowej.

4. Diagnoza płyty pod mikroskopem.

5. Weryfikacja pozostałych elementów (m.in. wyświetlacz, bateria, gładzik).

6. Przekazanie diagnozy usterki oraz proponowanych opcji naprawy.

7. Realizacja naprawy po akceptacji kosztów przez klienta.

Ile może kosztować naprawa MacBooka po zalaniu?

Wycena zalanego MacBooka nie jest możliwa bez dokładnej diagnozy konkretnego urządzenia. Zalanie MacBooka może prowadzić do uszkodzeń wielu podzespołów komputera takich jak np. płyta główna, klawiatura, gładzik czy matryca.

Po otrzymaniu MacBooka do naprawy przeprowadzamy dokładną diagnostykę komputera. Jej koszt wynosi 100 zł. Następnie przedstawiamy Klientowi koszt ewentualnej naprawy. Jeśli Klient zaakceptuje cenę, przystępujemy do naprawy, a koszt diagnostyki jest wliczany w cenę samej naprawy.

Czy Apple naprawia zalane MacBooki na gwarancji?

Gwarancja Apple nie obejmuje zalania komputera. By przeciwdziałać klientom, którzy przed zaniesieniem MacBooka do naprawy gwarancyjnej suszą go, Apple montuje w swoich laptopach czujniki, które pozwalają sprawdzić czy MacBook został zalany. Jeśli tak, Klient bezwzględnie traci gwarancję.

Twoi Znajomi... Nasi Klienci 🙂

Fundamentem naszej pracy jest rozumienie potrzeb innych. Z myślą o Tobie jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy wymianę szybki w iPhone od ręki. Większość napraw zbitej szybki kończymy z sukcesem w dniu przyjęcia! Dzięki temu jeszcze tego samego dnia możesz cieszyć się nową szybką w iPhone. Sprawdź co o naprawach piszą nasi Klienci:

  4 star review  Podstawą ich pracy jest naprawa sprzętu Apple. Wywiązują się z tego zadania znakomicie, wstawiając oryginalne części jak wyświetlacz do mojego IPhona 7. Jedną gwiazdkę im zabieram tylko dla tego, że to ja musiałem do nich dzwonić czy już sprzęt został naprawiony i kiedy mogę oczekiwać przesyłki. Druga sprawa to kurier, nie płacisz za kuriera gdy wysyłasz sprzęt do nich, ale płacisz za kuriera gdy wraca i też jak bym się nie wypytał przez telefon to bym tego nie wiedział. Ogólnie i tak polecam serwis, są spoko.

  thumb Olgierd Pocelujko
  5/11/2018

  5 star review  Obsługa niesamowicie nastawiona na zadowolenie klienta. Zdecydowanie przyjemniej pracuje się z takimi ludźmi. Doświadczenie techniczne na wysokim poziomie. Mimo uszkodzenia którego nie dało się naprawić kosztem niższym niż 70% kosztu nowego urządzenia(połączenie między procesorem a płytą główną) wykonana i wyjaśniona szczegółowa diagnoza rozwiewająca wszelkie wątpliowści.

  thumb Mikołaj Malinowski
  8/31/2017

  5 star review  Profesjonalny serwis! Fachowa, szybka i miła obsługa! Cały serwis (spora grupa ludzi) jest na miejscu! Polecam!

  thumb Marek Tuliszka
  10/30/2018

  5 star review  Polecam serwis Applefix! Zrewitalizowali imaca Wolnych Konopi z 2008 roku, na którym powstało gro projektów jakie mogliście przez te lata widzieć. Dzięki tym chłopakom znów możemy go używać, a to ważna dla nas jak i dla was sprawa! Moc pozdrowień od Wolnych Konopi !

  thumb Jakub Marcin Gajewski
  4/12/2016

  5 star review  Pełen profesjonalizm! Uratowany służbowy iPhone 4s, dodatkowo wysokiej jakości hardglass na X. Wydaje mi się, że nie znają słowa niemożliwe. Szybka, profesjonalna i przemiła obsługa. Polecam !! <3

  thumb Magdalena Kaczmarska
  7/17/2018

  5 star review  Gdy mój Macbook spadł z balkonu, pomyślałam że kilka miesięcy pracy nad doktoratem diabli wzięli. Na szczęście Panowie z AppleFix dokonali niemożliwego i sytuacja jest opanowana 🙂 Jeszcze raz Dziękuję!!!

  thumb Magdalena Szczuka
  7/18/2017

  5 star review  Panowie Pro. Przyjemne podejście do klienta, czułe podejście do potłuczonych szybek i fachowe spojrzenie na wszelkie inne usterki. Bez opóźnień, bez zakoczeń. Szczerze polecam.

  thumb Jaga Slowinska
  7/12/2017

  5 star review  Świetny serwis! Doprowadzili mój telefon do porządku mimo bardzo obszernych uszkodzeń - iPhone leżał w wodzie kilkanaście sekund, do AppleFix trafił dopiero 5 dni po zdarzeniu, a i tak dali radę 🙂 Byłam na bieżąco informowana o postępie prac i możliwościach. Wyjątkowo konkretna obsługa, cenowo też bardzo atrakcyjnie. Naprawdę jestem pod wielkim wrażeniem, zwłaszcza że autoryzowany serwis Apple rozłożył ręce i nie podjął się nawet próby ściągnięcia danych z telefonu. Skorzystałam z naprawy wysyłkowej, Panowie błyskawicznie zamówili kuriera i odesłali naprawiony sprzęt. Polecam!

  thumb Justyna Wielgus
  7/31/2018

  5 star review  Jak najbardziej mogę polecić ten Serwis! Mega kontakt z Państwem (co rzadko się w dzisiejszych czasach zdarza), a co najważniejsze została zrobiona fachowa robota! Chcąc nie chcąc mam nadzieję, że jeszcze kiedyś przyjdzie mi zwrócić się do Państwa o pomoc! Wielki plus 😉

  thumb Albert Chruściński
  11/28/2017