Zalany MacBook

Zalany MacBook jest jedną z częstszych napraw. W przypadku kontaktu z cieczą kluczowa jest błyskawiczna reakcja! Szanse naprawy wzrosną, jeżeli:

odrazu wyłączysz i odłączysz MacBook’a od prądu;
skorzystasz z naszego poradnika,
odwiedzisz wyspecjalizowany Serwis MacBook.

Ważne: nieumiejętne ingerencje mogą uniemożliwić skuteczną naprawę MacBook’a! Sekret tkwi w szczegółach. Naprawiamy gdy inni rezygnują…

Zalany MacBook

Ile Kosztuje Diagnostyka Zalany MacBook?

Masz problem z inną usterką w MacBook?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

MASZ PYTANIA?

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

AppleFix

Co robić gdy MacBook miał kontakt z wodą…

Nasi technicy są wyspecjalizowani w naprawach zalanych MacBooków. Od razu po otrzymaniu zalanego MacBooka rozpoczynamy pełną diagnostykę. Po wymyciu płyty głównej w myjce ultradźwiękowej, osuszeniu wnętrza i sprawdzeniu wszystkich podzespołów pod mikroskopem przedstawiamy koszt naprawy zalanego MacBooka.

Dopiero po uzyskaniu akceptacji kosztów przez Klienta przystępujemy do naprawy. Większość zalanych MacBooków udaje nam się naprawić. Specjalizujemy się w naprawach na płytach głównych! Bardzo często wykonujemy naprawy po mniej doświadczonych serwisach, jak również po diagnostyce autoryzowanego Serwisu, które nie prowadzą napraw na płycie głównej (wyłącznie wymiana).

W przypadku trwałego uszkodzenia płyty głównej oferujemy również montaż oryginalnej płyty głównej w korzystnej cenie. Jeżeli zalałeś swojego MacBook’a, w pierwszej kolejności zapoznaj się z naszym poradnikiem. Pamiętaj, gdy masz zalany MacBook, czas jest najważniejszy!

Zalany MacBook
Po pierwsze: odetnij MacBooka od źródła zasilania

Płyny i prąd to wyjątkowo niedobrana para. Po zalaniu MacBooka, w pierwszej kolejności odłącz go od źródła prądu. Odepnij ładowarkę MagSafe od gniazda ładowania. Jeśli Twój model MacBooka posiada wyjmowaną baterię, także i ją odłącz od reszty komputera.

W żadnym wypadku nie próbuj go również później włączać lub podpinać do ładowarki. Jak najdalsze trzymanie MacBooka od prądu zmniejsza ryzyko poważnych uszkodzeń i zwarcia.

Po drugie: odwróć MacBooka do góry nogami

Kolejnym krokiem, dzięki któremu możesz zmniejszyć rozmiar szkód jest odwrócenie otworzonego MacBooka klawiaturą do blatu stołu. W ten sposób zgromadzony wewnątrz płyn może się łatwiej wydostać i (oby) nie dostać się do najważniejszego podzespołu – płyty głównej. Pod laptop podłóż zwykły ręcznik lub papier kuchenny, na który będzie wsiąkała ciecz.

Do suszenia nie używaj także suszarki. Strumień powietrza zamiast wysuszyć wnętrze komputera, jeszcze bardziej rozprowadzi po nim płyn wpychając go w głębokie zakamarki urządzenia. Ponadto, gorące powietrze może doprowadzić do deformacji obudowy.

Po trzecie: zostaw MacBooka do wyschnięcia na minimum 24 godziny

Zalany MacBook potrzebuje dużo czasu na to, by zgromadzony wewnątrz obudowy płyn z niego wyleciał wszystkimi możliwymi kanałami. Zalecamy pozostawić komputer do wyschnięcia na co najmniej dobę. Jest to jednak minimum czasu jakie powinien dostać. Najlepiej, gdyby suszył się dłużej, nawet 48 godzin.

Jednak nawet po tak długim czasie nie włączaj go! Zalany MacBook po wyschnięciu w domu powinien zostać oddany do serwisu, który przeprowadzi jego dogłębne czyszczenie (zwłaszcza, gdy wylał się słodki płyn, np. cola).

Po czwarte: ryż nie zaszkodzi, ale nie naprawi MacBooka

Tak, ten stary sposób też może trochę pomóc. Ryż ma bowiem właściwości higroskopijne, co oznacza, że może wchłonąć część wilgoci dodatkowo redukując szkody, jakie wyrządził płyn.

Po piąte: znajdź doświadczony serwis MacBook

Są co najmniej trzy powody, by skorzystać z naszych usług:

Specjalizacja. Apple Fix to pogwarancyjny serwis Apple, który zajmuje się naprawami sprzętu wyłącznie tej firmy. Oddając zalanego MacBooka do nas masz pewność, że zajmą się nim specjaliści znający MacBooki od podszewki.

Gwarancja. Udzielamy także gwarancji na wykonywane przez siebie naprawy. Jej długość zależy od charakteru naprawy.

Dostępność. Nie musisz mieszkać we Wrocławiu lub okolicach, by skorzystać z naszej oferty. Dzięki usłudze naprawy wysyłkowej możesz wysłać do nas swojego MacBooka, a naprawiony zostanie odesłany do Twojego domu.

 

 

Nie znalazłeś swojego MacBooka?

Skorzystaj z indywidualnej wyceny…

  Zalany MacBook: sprawdź najczęstsze pytania.

  Ile może kosztować naprawa MacBooka po zalaniu?

  Wycena zalanego MacBooka nie jest możliwa bez dokładnej diagnozy konkretnego urządzenia. Zalanie MacBooka może prowadzić do uszkodzeń wielu podzespołów komputera takich jak np. płyta główna, klawiatura, gładzik czy matryca.

  Po otrzymaniu MacBooka do naprawy przeprowadzamy dokładną diagnostykę komputera. Jej koszt wynosi 100 zł. Następnie przedstawiamy Klientowi koszt ewentualnej naprawy. Jeśli Klient zaakceptuje cenę, przystępujemy do naprawy, a koszt diagnostyki jest wliczany w cenę samej naprawy.

  Dlaczego nie należy włączać zalanego MacBooka?

  W przypadku zalania Maka bardzo ważne jest wyłączenie MacBook-a oraz odpięcie go od ładowarki MagSafe. Jeżeli to możliwe należy również wypiąć baterie Apple. Po zalaniu MacBooka nie należy próbować go włączać i podłączać do ładowania.

  Próba powtórnego uruchomienia może doprowadzić do pogłębienia się usterki. W przypadku zalaniu MacBook’a usterka może się pojawić nawet kilka tygodni później – najczęściej w skutek zwarcia będącego efektem elektrokorozji na płycie głównej.

  Czy Apple naprawia zalane MacBooki na gwarancji?

  Gwarancja Apple nie obejmuje zalania komputera. By przeciwdziałać klientom, którzy przed zaniesieniem MacBooka do naprawy gwarancyjnej suszą go, Apple montuje w swoich laptopach czujniki, które pozwalają sprawdzić czy MacBook został zalany. Jeśli tak, Klient bezwzględnie traci gwarancję.

  7 kroków do sukcesu! Sprawdź jak pracują najlepsi...

  1. Przyjęcie zalanego MacBooka do Serwis MacBook poprzedzone dokładnym wywiadem.

  2. Odłączenie baterii. Wyjęcie płyty głównej. Rozlutowanie osłon zabezpieczających.

  3. Mycie płyty głównej w myjce ultradźwiękowej.

  4. Diagnoza płyty pod mikroskopem.

  5. Weryfikacja pozostałych elementów (m.in. wyświetlacz, bateria, gładzik).

  6. Przekazanie diagnozy usterki oraz proponowanych opcji naprawy.

  7. Realizacja naprawy po akceptacji kosztów przez klienta.

  Call Now Button
  DARMOWY KURIER

  Naprawa bez
  wychodzenia z domu.

  Masz problem z Apple i nie chcesz opuszczać domu? Przygotowaliśmy idealne rozwiązanie! Skorzystaj z darmowego kuriera i ciesz się naprawiony sprzętem nawet następnego dnia!
  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
  close-link