Wymiana układu ładowania U2 w iPhone

Układ zasilania U2 zlokalizowany na płycie głównej. Znajduje się w każdym iPhone wyposażonym w gniazdo ładowania Lightning. Odpowiada za zarządzanie zasilaniem oraz komunikacją przez gniazdo ładowania. Układ U2-IC jest bardzo podatny na uszkodzenia. Sprawdź inne naprawy realizowane w Serwis iPhone.

Układ U2 iPhone

Układ zasilania U2 zlokalizowany na płycie głównej. Znajduje się w każdym iPhone wyposażonym w gniazdo ładowania Lightning. Odpowiada za zarządzanie zasilaniem oraz komunikacją przez gniazdo ładowania. Układ U2-IC jest bardzo podatny na uszkodzenia. Sprawdź inne naprawy realizowane w Serwis iPhone.

Układ U2 iPhone

Ile kosztuje wymiana układu zasilania U2 w iPhone?

Masz problem z inną usterką iPhone?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY.

Nie jesteś pewien usterki…
Zadzwoń i potwierdź.

INNA USTERKA?

Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy.
Poznaj koszt naprawy.

Usterka układu zasilania U2-IC

Wymiana układu ładowania U2 iPhone

Użytkownicy Apple bardzo często narzekają na sytuację, gdy iPhone bardzo szybko się wyładowuje lub nie chce się ładować (akcesorium nie obsługiwane). Powyższe problemy występują pomimo wykonania napraw: wymiana baterii lub wymiana gniazda ładowania. Niestety nie wiele Serwisów Apple ma wiedzę odnośnie istnienia na płycie głównej układu U2-IC odpowiedzialnego za zarządzanie energią oraz komunikację przez złącze lightning. Dowiedz się więcej na temat tej usterki…

Jakie rozpoznać uszkodzenia układ U2 w iPhone ?

  • iPhone nie włącza się i nie reaguje na ładowarkę;
  • bateria w iPhone bardzo szybko się rozładowuje (od 3 do 6h);
  • iPhone szybko się nagrzewa (robi się  gorący z prawej strony);
  • iPhonie uniemożliwia zgranie danych z komputera (przy użyciu kabla);

Jakie są przyczyny uszkodzenia układu zasilania U2?

Wymiana układu ładowania U2 iPhone

  • korzystanie z nieoryginalnych akcesoriów ładujących;
  • korzystanie z ładowarki samochodowej bez certyfikaty Apple MFI;
  • krótkie przepięcie elektryczne podczas ładowania telefonu.Przyczyny uszkodzenia U2-IC

Jak niecertyfikowane przewody mogą uszkodzić sprzęt Apple?

Wielu użytkowników Apple nie zdaje sobie sprawy z tego, że oficjalny kabel Lightning firmy nie jest po prostu zbyt drogim przewodem USB. Zawiera on w sobie kilka chipów, usprawniających komunikację z urządzeniem i chronią je przed wahaniami napięcia. Dotyczy to również przewodów innych producentów, którzy posiadają oficjalny certyfikat Made for iPhone / iPad / iPod (Mfi).

Nieoficjalne przewody (jak również fałszywe z logo Apple i z fałszywym certyfikatem MFi) nie zawierają opatentowanych chipów. Rezultatem mogą być szkodliwe czy wręcz niebezpieczne dla urządzenia Apple skoki napięcia. Podrabiane przewody mogą działać dobrze przez długi czas, ale gdy tylko pojawi się wahanie napięcia, może dojść do poważnego uszkodzenia płyty głównej a w najgorszym przypadku całkowicie zniszczyć sprzęt.

Wymiana układu ładowania U2 Apple iPhone Wrocław

Jak Apple zapewnia jakość oficjalnie certyfikowanych przewodów?

Jak wspomniano powyżej, wszystkie oficjalne kable Apple Lightning zawierają odpowiednie chipy odpowiedzialne za ochronę urządzenia. Dotyczy to również produktów wielu producentów zewnętrznych, którzy produkują certyfikowane przewody dedykowane elektronice Apple. Są to firmy, które podejmują się współpracy z Apple w ramach programu Made for iPhone / iPad / iPod (Mfi). W zamian Apple dostarcza im gotowe złącze.

Cena gotowego złącza zależna jest od typu urządzenia, do którego będzie ono podłączane. Apple sprzedaje taki komponent za około 4 USD. Firma partnerska sama tworzy resztę przewodu. Często umieszcza też swoje logo na nim. Niezależnie od brandingu, takie złącze Lightning jest zawsze wykonane zgodnie ze specyfikacją Apple.

Niestety, tak jak na rynku wiele jest fałszywych przewodów z logo Apple, jest też wiele fałszywych kabli z napisem MFi Certified.

Czym różnią się oryginalne przewody od podróbek?

Jako przykład może posłużyć certyfikowany przewód Sumvision MFi. Po zdjęciu plastikowej osłony widać, że obwód jest zamknięty w metalowej komorze. Po jej usunięciu widoczne są dwa ważne chipy.

Wewnątrz złącza Lightning znajduje się wiele układów, ale dwa najważniejsze to chipy E75* i NX20P3.

Na starym 30-pinowym złączu jest wiele pinów, które umożliwiają przepływ danych. Apple zmniejszył liczbę pinów do ośmiu a E75 pełni rolę negocjatora danych.

E75 jest również znany jako C48 lub C10B na innych przewodach Apple z certyfikatem MFi.

Wymiana układu zasilania U2 Apple iPhone Wrocław

Jak działają chipy E75 i NX20P3?

Gdy przewód jest podłączony, chip E75 informuje układ Tristar, że jest certyfikowaną ładowarką Apple i chciałby naładować akumulator o napięciu 5V. Tristar prosi o hasło, a E75 je podaje, umożliwiając komunikację między przewodem a urządzeniem.

E75 zapewnia również ochronę urządzenia i daje urządzeniom peryferyjnym dostęp tylko do tego, czego potrzebuje urządzenie. Na przykład stacja dokująca głośnika nie uzyska pełnego dostępu do urządzenia.

Drugi układ to NX20P3, który jest przełącznikiem obciążenia. Jest to zaawansowany układ scalony, który ma funkcje ograniczania prądu, takie jak ochrona przed przepięciem i odwrotną polaryzacją. Jeśli chip ten wykryje skoki napięcia, może szybko przełączyć je na uziemienie.

Brak chipa NX20P3 sprawia, że przewód ten nie chroni sprzętu Apple przed przepięciem, co może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.

Przewody bez certyfikatu wyglądają jak Lightning tylko z zewnątrz:

Naprawa U2 Wrocław

Call Now Button