Wymiana mikrofonu iPhone

iPhone nie działa mikrofon

Wymiana mikrofonu iPhone jest częstą naprawą. Mikrofon znajduje się na tej samej taśmie co gniazda ładowania lightning (tj. dock).  Każda naprawa mikrofonu w Serwis iPhone objęta jest 6 miesięczną gwarancją! Problem nie działa mikrofon w iPhone rozwiązujemy od ręki…

wymiana mikrofonu iPhone

Ile kosztuje wymiana mikrofonu w iPhone?

Dlaczego wymiana mikrofonu iPhone jest niezbędna?

Uszkodzenie mikrofonu iPhone w pierwszej kolejności przywodzi na myśl problem w postaci braku możliwości przeprowadzania rozmów głosowych i konieczność ograniczenia komunikacji do formy tekstowej. W rzeczywistości, w sytuacji, gdy w iPhone mikrofon nie działa, niemożliwa jest także obsługa asystentki głosowej Siri, używanie dyktafonu, tworzenie notatek głosowych oraz zamiana mowy na tekst w komunikatorach.

To znaczne utrudnienie, biorąc pod uwagę fakt, że mimo wszystkich zaawansowanych funkcji smartfonów, podstawową rolą telefonu w dalszym ciągu pozostaje możliwość głosowego porozumiewania się na odległość. Przekłada się to na fakt, że naprawa mikrofonu iPhone jest jedną z tych usług, z którą naprawdę nie ma sensu zwlekać.

Awaryjne rozwiązania w postaci obchodzenia zaistniałej usterki dookoła zwyczajnie nie sprawdzają się w praktyce. Szczególnie wtedy, gdy przebywa się na zewnątrz lub gdy pilnie należy wykonać bądź odebrać połączenie.

Ile kosztuje wymiana mikrofonu iPhone? Cena za taką naprawę jest naprawdę niewielka, jeśli weźmie się pod uwagę, że jej realizacja wymaga wymiany całego modułu ulokowanego na wspólnej taśmie sygnałowej. Zdecydowanie się na usługę opartą o oryginalne części zamienne nie tylko daje gwarancję trwałości i zachowania wysokiego komfortu rozmów, lecz oznacza również otrzymanie dodatkowych podzespołów w nienagannym stanie. Wspomniany moduł to tak zwany dock znajdujący się na dole słuchawki. Składa się na niego mikrofon, głośnik, gniazdo zasilania oraz wejście jack w przypadku posiadających go modeli iPhone’ów. 

Wymiana Mikrofonu iPhone SE2

Naprawa mikrofonu iPhone – co zyskasz?

W praktyce montaż nowego sprawnego mikrofonu to także wymiana głośnika iPhone oraz portu ładowarki, co pozwala zapobiec potencjalnym problemom z wyeksploatowaniem się lub uszkodzeniem tych części. Koszt jednej naprawy to zatem dodatkowe dwie prewencyjne usługi. Z uwagi na specyfikę konstrukcji iPhone’ów nie ma możliwości dalszej redukcji kosztów w formie wymiany tylko jednego z tych modułów. Dotyczy to wszystkich dotychczas stworzonych i wciąż używanych generacji iPhone. Nie ma w tym przypadku różnicy czy posiadasz iPhone 5S, iPhone 6S Plus, iPhone 8, iPhone X, iPhone 11, czy nawet iPhone 12 Pro Max. W każdym z tych przypadków naprawa przebiega w ten sam sposób i objęta jest identycznym okresem gwarancji, wynoszącym aż 6 miesięcy. Sama naprawa to usługa ekspresowa, którą doświadczeni technicy wykonają w przeciągu kilkudziesięciu minut. Urządzenie możesz mieć z powrotem w ręku jeszcze tego samego dnia lub nawet na następny dzień roboczy w przypadku skorzystania z naprawy wysyłkowej.

Jeśli Twój ukochany iPhone ma już parę ładnych lat na karku, a problem z mikrofonem zaskoczył Cię znienacka, to po naprawie ze zdumieniem możesz odkryć, że pogorszeniu ulegała stopniowo także praca głośnika. Dopiero po montażu nowego podzespołu przekonasz się, jak krystalicznie wyraźny i głośny był pierwotnie jego dźwięk.

Za ten stan odpowiadało wieloletnie zbieranie się kurzu i zabrudzeń konsekwentnie pogarszające jakość tak odbieranego, jak i przekazywanego dźwięku. To naturalna kolej rzeczy. Profesjonalna wymiana mikrofonu iPhone skutecznie i długotrwale przywraca za to w tej naturze równowagę

Usterka mikrofon iPhone

Masz problem z inną usterką iPhone?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY.

Nie jesteś pewien usterki…
Zadzwoń i potwierdź.

INNA USTERKA?

Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy.
Poznaj koszt naprawy.

Gniazdo ładowania jest sprawne… co robić?

iPhone nie chce się ładować pomimo wymiany gniazda ładowania?  W takiej sytuacji podejrzewamy usterkę U2-IC.  Układ ładowania znajduje się na płycie głównej i jest odpowiedzialny za zarządzanie energią oraz komunikację przez złącze lightning.

Masz problem z inną usterką w iPhone?

Sprawdź ile kosztuje serwis iPhone bez wychodzenia z domu!

MASZ PYTANIA?

Nie jesteś pewien usterki. Skorzystaj z LiveChat.

INDYWIDUALNA WYCENA.

Nie znalazłeś usterki w cenniku? Skorzystaj z bezpłatnej wyceny!

AppleFix

Mikrofon jest mylony z głośnikiem, który znajduje się w dolnej części telefonu z lewej strony. Taka konstrukcja wywołuje złudzenie niesprawnego głośnika (nie emituje dźwięków). Mikrofon zbiera dźwięki w trakcie rozmowy telefonicznej oraz korzystania z dyktafonu. Jeżeli  mikrofon nie rejestruje dźwięków podczas korzystania z kamery to sygnał, że należy wymienić taśmę power on/off.

iPhone się nie ładuje
Kiedy potrzebna jest wymiana mikrofonu w iPhone?

Objawy, które wskazują na usterkę mikrofonu:

 • mikrofon przerywa w trakcie rozmowy;
 • mikrofon nie działa lub działa bardzo cicho;
 • mikrofon działa tylko na głośnomówiacym.
Sprawdź najpopularniejsze objawy uszkodzenia mikrofonu.

Usterka mikrofonu w iPhone.

Naprawa mikrofonu iPhone

 • efekt rozmowy jak z tuby/tunelu;
 • rozmówca bardzo słabo nas słyszy rozmówca;
 • częste przerywanie (w opinii rozmówcy) wynikające z tego, że mikrofon słabo zbiera z dalszej odległości
 • (w skrajnych przypadkach) całkowity brak przekazu głosu.
Poznaj najczęstsze przyczyny uszkodzenia mikrofonu w iPhone

Uszkodzenie mikrofonu.

 

Wymiana Mikrofonu iPhone AppleFix Pogwarancyjny Serwis Apple Wrocław

 • uszkodzenie mechaniczne;
 • uszkodzenie eksploatacyjne wynikające z wyrobienia złącza ładowania;
 • zapchanie brudem;
 • zalanie złącza ładowania.
Jak sprawdzić, czy działa mikrofon w iPhone?

Otwórz aplikację Dyktafon. Stwórz notatkę głosową, mówiąc wprost do znajdującego się na dole iPhone’a mikrofonu. Odtwórz nagraną wiadomość. Dźwięk powinien być słyszalny i wyraźny.

Jak poprawić jakość mikrofonu w iPhone?

Włącz redukcję szumów w ustawieniach Dostępności. Gdy to możliwe, korzystaj z połączeń Wi-Fi oraz aktywuj funkcję VoLTE. Do wykonywania połączeń z innymi użytkownikami iPhone wykorzystaj FaceTime z aktywną funkcją Voice Isolation.

Co zrobić, gdy nie słychać rozmówcy iPhone?

Sprawdź, czy połączenie nie zostało przypadkowo wyciszone. Upewnij się także, że poziom dźwięku rozmów ustawiony jest na maksymalnym poziomie. Podczas rozmowy trzymaj słuchawkę tak, by nie blokować głośnika lub mikrofonu ręką bądź twarzą.

Dlaczego słabo słychać rozmówcę w iPhone?

Za niską jakość rozmów w przypadku sprawnych podzespołów odpowiadać mogą problemy z zasięgiem. Jeśli to możliwe, przemieszczaj się podczas rozmowy w celu zlokalizowania punktu z najlepszym zasięgiem.

Ile trwa wymiana mikrofonu w iPhone?

Wymiana mikrofonu iPhone trwa kilkadziesiąt minut. Najczęściej urządzenie jest gotowe do odbioru tego samego dnia.

Ile kosztuje wymiana mikrofonu w iPhone?

Cena wymiany mikrofonu w iPhone uzależniona jest od konkretnego modelu. Kliknij w miniaturkę swojego iPhone’a, by poznać koszt naprawy.

Call Now Button