Wymiana Głośnika iPhone

Wymiana głośnika iPhone jest niezbędna jeżeli podczas rozmowy przez iPhone słabo słychać rozmówcę. Podczas naprawy montujemy oryginaly głośnik, jak również wymieniamy układy dolotowe. Wymiana głośnika w Serwis iPhone zajmuje do 30 minut…

iPhone Cichy Głośnik Rozmów

Jeżeli w trakcie rozmowy przez iPhone słabo słychać rozmówcę oznacza to konieczność wymiany głośnika. Podczas naprawy montujemy oryginaly głośnik, jak również naprawiamy układy dolotowe. Każda wymiana głośnika iPhone jest objęta 6 miesięczną gwarancją...

Wymiana głośnika iPhone

Ile Kosztuje Wymiana Głośnika w iPhone?

Masz problem z inną usterką iPhone?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

Co robić, jeśli w iPhone nie działa głośnik rozmów?

Jeśli pewnego dnia podczas próby przeprowadzenia rozmowy odkrywasz, że w iPhone nie działa głośnik rozmów, nie martw się – nie jest to powód do paniki! Naprawa mikrofonu iPhone to jedna z częściej wykonywanych i najmniej kosztownych usług. Ponadto, w trakcie jej realizacji wymieniony zostaje cały dock, co pozwala zapobiec pojawieniu się w niedalekiej przyszłości kilku innych dotkliwych utrudnień.

Wymiana głośnika rozmów iPhone wiąże się z montażem kilku podzespołów osadzonych na wspólnej taśmie – koszt jednej usługi obejmuje w tym wypadku wymianę gniazda ładowania, mikrofonu oraz głośnika, a w starszych modelach – również gniazda jack. Cena wymiany głośnika każdorazowo jest jednak uzależniona od generacji i modelu iPhone.

Jak rozpoznać taką usterkę w iPhone? Cichy głośnik to najbardziej rzucający się w ucho symptom. Mowa tu o sytuacji, w której rozmówca słyszy Cię dobrze, a to Ty masz kłopot ze zrozumieniem jego słów. Kolejny częsty objaw to trzeszczący, nieprzyjemny lub przerywający dźwięk.

Zanim oddasz iPhone’a do naprawy, sprawdź czy nie wyciszyłeś urządzenia i zweryfikuj prawidłowość pracy bocznych przycisków odpowiadających za regulację głośności.

Coraz więcej użytkowników iPhone 7/7 Plus oraz iPhone 8/8 Plus kontaktuje się z nami z jedną z poniższych usterek:

  • problem z dźwiękiem podczas połączeń;
  • wyszarzone notatki głosowe oraz tryb głośnomówiący (opcje są nieaktywne);
  • telefon bardzo długo się włącza (utknął na ekranie z logo Apple);
  • ekran dotykowy reaguje z b. dużym opóźnieniem.

Jeżeli zauważyłeś jedną z poniższych usterek w swoim telefonie to znak, że najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ układ Audio IC. Problem z Audio IC to usterka na płycie głównej, stąd wymiana samego głośnika nie rozwiąże tego problemu.  Dowiedz się więcej o usterce Audio IC z naszego artykuł.

iPhone Cichy Glosnik

Na czym polega wymiana głośnika iPhone?

Usterka głośnika górnego jest częstą usterką dotyczącą wielu użytkowników iPhone.  Specyfika naprawy polega na zdemontowaniu przedniego panelu oraz wymianie uszkodzonego głośnika, który znajduje się na wyświetlaczu. Ze względu na konieczność demontażu wyświetlacza oraz taśmy proximity naprawę należy wykonywać z dużą ostrożnością. Istnieje wysokie ryzyko uszkodzenia poszczególnych elementów w przypadku niedoświadczonego technika. Wyspecjalizowanym technikom z AppleFix wymiana głośnika w iPhone zajmuje do 30 minut.

Wymiana głośnika iPhone

Cichy głośnik iPhone – co jest przyczyną?

Problem ten przeważnie jest spotykany w starszych modelach, takich jak chociażby iPhone 5, iPhone 6, iPhone SE czy iPhone 7. Jego najczęstszą przyczyną jest nagromadzenie się w membranie zanieczyszczeń nawarstwiających się z czasem. Specyfika budowy smartfonów i ich wrażliwość na zabrudzenia sprawiają, że często kłopot ten może dotyczyć także właścicieli nowszych modeli, takich jak iPhone X, iPhone 11 czy iPhone 12, jeżeli często przebywają w niekorzystnych dla urządzeń warunkach.

Większość naszych Klientów nie zdaje sobie sprawy z uszkodzonego głośnika, ponieważ usterka ta postępuje w czasie. Początkowo zatkaniu ulega układ dolotowy głośnika. Dopiero dalsze nagromadzenie się nieczystości prowadzi do uszkodzenia membrany głośnika. W rezultacie większość osób przyzwyczaja się do coraz słabiej działającego głośnika i nie odczuwa diametralnej różnicy w jego działaniu. Dopiero po wymianie głośnika w iPhone odczuwalna jest zauważalna poprawa komfortu rozmowy przez telefon.

W przypadku problemu z cichym głośnikiem w pierwszej kolejności należy podjąć próbę zwiększenia głośności poprzez skorzystanie z przycisku głośności  lub ustawień systemowych. Problem z głośnością może być związany z uszkodzeniem fizycznych przycisków bocznych.

Jeżeli pomimo ustawienia maksymalnej głośności nie słyszysz swojego rozmówcy lub słyszysz metaliczny dźwięk to znak, że Twój głośnik nadaje się do wymiany.

iPhone Słabo Słychać Rozmówcę
AppleFix

Nasze doświadczenie w naprawach Phone wskazuje, że problem z cichym głośnikiem dotyczy nawet co dziesiątego użytkownika. Główną przyczyną problemu z głośnikiem są brud, nieczystości oraz wilgoć, które prowadzą do zapchania układów dolotowych głośnika. Brak szybkiej reakcji może prowadzić do uszkodzenia membrany głośnika w iPhone i konieczności jego wymiany.

Nie działa dolny głośnik w iPhone… Co robić?

Podczas rozmowy  w trybie głośnomówiącym nie działa głośnik? Twój iPhone nie chcę dzwonić tylko wibruje? Najprawdopodobniej przyczyną usterki jest problem z głośnikiem dolnym.

Twoi Znajomi… Nasi Klienci.

Do każdej usterki w iPhone podchodzimy indywidualnie. Z myślą o potrzebach naszych Klientów jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy wymianę głośnika iPhone od ręki. Większość napraw iPhone realizujemy z sukcesem w dniu przyjęcia! Dzięki temu jeszcze w tym samym dniu odbierzesz iPhone po naprawie ze sprawnym głośnikiem.

AppleFix

FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania!

Jak sprawdzić, który głośnik iPhone został uszkodzony?

Telefony iPhone wyposażone są w dwa głośniki: dolny oraz górny. Dolny głośnik umiejscowiono obok gniazda ładowania. Jest on odpowiedzialny za odtwarzanie multimediów, dźwięk dzwonka i tryb głośnomówiący. Uszkodzenia objawiają się niską głośnością i zniekształconym dźwiękiem.
Głośnik górny służy do rozmów. Znajduje się obok przedniego aparatu. Psuje się częściej niż dolny. O wadach świadczą szumy, charczenie i niska głośność.

Jak długo potrwa wymiana głośnika w iPhone?

Wymiana głośnika w iPhone trwa około 30 minut.

Czy wymiana głośnika w iPhone objęta jest gwarancją?

Wymiana głośnika w iPhone objęta jest 6-cio miesięczną gwarancją.

Ile kosztuje wymiana głośnika w iPhone?

Aktualnie trwa ograniczona czasowo promocja na większość napraw. W celu potwierdzenia dostępnych rabatów należy sprawdzić stronę.

Czy warto wymienić zepsuty głośnik w iPhone?

Warto wymienić zepsuty głośnik, bo tylko sprawna część umożliwia korzystanie z podstawowych funkcji iPhone’a, takich jak wykonywanie rozmów, odtwarzanie multimediów z dźwiękiem czy obsługa Siri.

Co to jest naprawa wysyłkowa?

W ten sposób naprawisz urządzenie Apple bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć zamówienie przez stronę i zapakować iPhone, iPad lub MacBook. Zamówimy dla Ciebie darmowego kuriera, który zajmie się także drukowaniem i naklejeniem etykiety wysyłkowej. Po zakończonej naprawie odeślemy urządzenie za pobraniem. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o interesującej Cię usłudze.

Czy wymiana odbywa się za pomocą oryginalnych części Apple?

Rezerwując naprawę, w wielu przypadkach masz do wyboru oryginalną część lub certyfikowany, bezpieczny zamiennik. Jeśli nie widnieje opcja wyboru innej części, oznacza to, że ten komponent wymieniamy tylko na fabryczny oryginał.

Masz problem z inną usterką w iPhone?

Sprawdź ile kosztuje serwis iPhone bez wychodzenia z domu!

MASZ PYTANIA?

Nie jesteś pewien usterki. Skorzystaj z LiveChat.

INDYWIDUALNA WYCENA.

Nie znalazłeś usterki w cenniku? Skorzystaj z bezpłatnej wyceny!

Call Now Button