Czytnik Touch ID nie działa? Mamy rozwiązanie!

   
  Wymiana Touch ID Home Button Przycisk Początek AppleFix Pogwarancyjny Serwis Apple Wrocław

  Czytnik linii papilarnych Touch ID pojawił się wraz z nadejściem iPhone’a 5S. Umożliwienie odblokowywania telefonu za pośrednictwem przyłożenia palca praktycznie z miejsca zostało okrzyknięte rewolucją w świecie technologii. Touch ID to nie tylko skrócenie czasu odblokowywania telefonu, ale również kompromis między wygodą użytkowania a bezpieczeństwem i prywatnością.

  Warto pamiętać, że Touch ID służy nie tylko do odblokowywania iPhone’a. Jest on coraz częściej wykorzystywany także do weryfikacji płatności w App Store czy uwierzytelnienia konta w aplikacji mobilnej banków oraz PayPal. W sytuacji, gdy czytnik linii papilarnych zastępuje dziesiątki haseł, dobrze zadbać o to, by był on jak najdłużej sprawny.

  Problem z Touch ID – potencjalne przyczyny

  Sterylnie czyste warunki to rzadkość w przypadku smartfonu. Po telefon sięgamy na ogół wykonując inne czynności – jedząc śniadanie, krzątając się po kuchni czy leżąc na plaży. Okoliczności te sprzyjają niszczeniu się sensora Touch ID – ubrudzony, lepiący się czytnik nie ma po prostu możliwości skutecznie odebrać sygnału w postaci linii papilarnych palca. Warto więc pamiętać o tym, by raz na jakiś czas przecierać sensor Touch ID lekko zwilżoną miękką chusteczką.

  Oczyszczenie czytnika nic nie dało? Spokojnie. Czasami zdarza się, że czytnik ID nie działa prawidłowo z powodu wadliwej konfiguracji. W takiej sytuacji należy po prostu ponownie skalibrować odcisk palca.

  Touch ID – ponowna kalibracja krok po kroku.

  Krok 1: Otwórz aplikację Ustawienia i otwórz zakładkę „Touch ID i kod”; wpisz swój kod dostępu do telefonu, gdy system o to poprosi.

  Ustawienia Touch ID iPhone

  Krok 2: Kliknij w zakładkę z niedziałającym odciskiem palca. Wskazówka na przyszłość: jeśli zamierzasz skalibrować kilka palców, koniecznie podpisz je odpowiednią etykietą („kciuk prawy”, „wskazujący lewy”). Nie wiesz, która zakładka odnosi się do niedziałającego odcisku? Połóż palec na sensorze Touch ID, a konkretna pozycja podświetli się delikatnie na szaro. Kliknij czerwony napis „Usuń odcisk palca”.

  Ponowna kalibracja Touch ID AppleFix Serwis Wrocław Krok 2,1

  Ponowna kalibracja Touch ID AppleFix Serwis Wrocław Krok 2,2

  Krok 3: Aby rozpocząć ponowną kalibrację usuniętego odcisku, kliknij w zakładkę „Dodaj odcisk palca…”.

  Ponowna kalibracja Touch ID AppleFix Serwis Wrocław Krok 3

  Krok 4: Połóż swój palec na czytniku Touch ID i, podobnie jak przy aktywacji sensora, kładź palec w różnych pozycjach – lekko uniesiony, pochylony w prawo, opuszczony delikatnie w lewo itd. Kalibruj do czasu, gdy ikonka odcisku palca nie pokryje się całkowicie kolorem różowym.

  Krok 5: Gdy system poprosi Cię o poprawienie chwytu, połóż swój palec bokiem i dotknij sensora koniuszkami palca do czasu całkowitego zamalowania ikony na różowo. Ważne: kalibrację rozpocznij od pozycji, w jakiej będziesz odblokowywać telefon.

  Krok 6: Kliknij niebieski napis „Dalej”. Twój czytnik Touch ID jest gotowy i już teraz możesz z niego korzystać!

  Ponowna kalibracja Touch ID AppleFix Serwis Wrocław Krok 6

  Krok 7: Zablokuj ekran swojego iPhone’a i sprawdź, czy czytnik Touch ID działa tak, jak powinien.

  Czytnik Touch ID dalej nie działa?

  Jeżeli pomimo ponownej kalibracji czytnik dalej nie działa tak jak powinien, być może inne czynniki mają wpływ na jego wadliwe zachowanie:

  1. Ponownie przeczyść sensor ściereczką (najlepiej z mikrofibry) aby usunąć tłuste odciski.
  2. Spróbuj skalibrować inny palec – być może używany przez Ciebie palec nie ma zbyt wyrazistych odcisków lub też linie papilarne są zniekształcone (np. wskutek rozcięcia na skórze).
  3. Wykonaj twardy reset telefonu, a następnie przywróć go do ustawień fabrycznych za pomocą iTunes.

  Skorzystaj z porady fachowców

  Czytnik Touch ID nie działa? Mamy rozwiązanie!

  Jeżeli czytnik Touch ID w iPhone w dalszym ciągu nie działa, to znak, że nieunikniona będzie zewnętrzna pomoc. Bardzo często zdarza się, że czytnik Touch ID po długotrwałej eksploatacji traci sprawność, co kwalifikuje go do natychmiastowej wymiany.

  Przed dokonaniem wymiany warto mieć pewność, że usterka wynika z faktycznego uszkodzenia elementu. W trakcie wyboru odpowiedniego serwisu polecamy zwrócić uwagę nie tylko na doświadczenie i specjalizacje w naprawach Apple, ale także diagnozę przed naprawą.

  Nowsze modele – iPhone 7 i kolejne

  Nie zawsze jednak możliwa jest naprawa Touch ID tylko poprzez prostą wymianę wadliwego komponentu. W przypadku nowszych modeli iPhone’ów, zaczynając od modelu 7, czytnik linii papilarnych nie jest przyciskiem fizycznym lecz wirtualnym. Oznacza to, że jest unikalnie przypisany do płyty głównej. Takie rozwiązanie techniczne uniemożlia przywrócenia funkcji czytnika odcisku palca jak i klawisza Początek jedynie poprzez wymianę.

  Nie oznacza to jednak, że nie istnieje żadne rozwiązanie tego problemu. Naprawa Touch ID w iPhone 7 i nowszych może odbyć się na trzy sposoby:

  1. Przywrócenie pełnej funkcjonalności (montaż nowego przycisku Touch ID i jego programowanie). W tym wypadku czas naprawy wyniesie około dwóch tygodni.
  2. Przywrócenie funkcji Touch ID, w przypadku braku uszkodzeń mechanicznych takich jak uszkodzenie taśmy, zalanie lub pęknięcie przycisku). W takiej sytuacji czas naprawy może wynieść około 5 dni.
  3. Przywrócenie funkcji Touch ID przy pomocy specjalnej protezy.

  Uszkodzony czytnik Touch ID / Home Button – sprawdź koszt wymiany przycisku Początek lub Touch ID.

  Pamiętaj, że możesz również skorzystać z naprawy wysyłkowej. Jest to udogodnienie dla osób, które nie mają czasu dostarczyć niewłączającego się iPhone do Serwisu. Wystarczy wypełnić formularz, a my zamówimy darmowego kuriera.

  Czytnik Touch ID nie działa... potrzebujesz pomocy?

  Zaufaj specjalistom. Skorzystaj z naszej wiedzy.

  Czytnik Touch ID nie działa? Mamy rozwiązanie!

  SZYBKA WYCENA!

  Skorzystaj z bezpłatnej diagnozy.
  Poznaj koszt naprawy.

  Czytnik Touch ID nie działa? Mamy rozwiązanie!

  CHCESZ POROZMAWIAĆ!

  Nie jesteś pewien usterki…
  Zadzwoń i potwierdź rodzaj usterki.

  Komentarze i powiązane wpisy

   1. U mnie dokładnie to samo Iphone 5s po ostatniej aktualizacji pojawił się komunikat że czytnik nie jest kompatybilny z tym Iphonem. Być może w następnej to naprawią??

  1. Dokładnie ten sam problem, iPhone 5S z iOS 10.0.0 było wszystko ok, po aktualizacji do 10.0.2 się zesrało… Touch ID nie reaguje!
   Pomijając fakt, że iPhone UNLOCK zmienił się na gorsze (sam się odblokowuje w kieszeni i odzywa się Siri) i podczas restartu (HOME+POWER) pokazuje się BLUESCREEN, stwierdzam że Apple schodzi na psy!!! Do iOS 7 wszystko działało pięknie, a teraz to porażka. Zawieszanie się i utrata zasięgu staje się codziennością, gdzie przeciętny HUAWEI DualSIM potrafi działać bez zawiasu przez kilka tygodni.

  2. Mój czytnik działami mnie super, za to u mojej córci (10 lat) dostała iPhona 6 pod choinkę i tam neo działa czytnik mało nie chce palucha jej zeskanować.

   1. Dalej nie działa, pomimo zastosowania naszych porad? Prawdopodobnie problem może wynikać z ubrudzonego czytnika, jeśli nie, to warto wykonać twardy reset (przytrzymać home i wyłącznik przez 10s).

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button