Jak zresetować iPhone w 3 krokach?

 
Jak zresetować iPhone

Jeśli twój telefon się zawiesił albo nie chce uruchomić się po ładowaniu – z problemem możesz poradzić sobie samodzielnie, zanim wyślesz iPhone do serwisu. Sprawdź metody na hard reset i soft reset iPhone.

W tym artykule dowiesz się:

Najprostszym – i podstawowym – sposobem uporania się z wadami systemowymi jest wyłączenie telefonu. Tylko w jaki sposób tego dokonać?

Ze względu na konstrukcję, nie da się wyjąć baterii z iPhone’a bez specjalistycznego sprzętu. Można jednak odciąć smartfon od zasilania albo po prostu wyłączyć go. Te dwie czynności to soft reset oraz hard reset.

Jak zrobić restart iPhone?

Istnieją dwie metody zrestartowania twojego iPhone.

Soft reset – czyli włączenie i wyłączenie urządzenia

To nic innego jak proces wyłączenia i ponownego włączenia urządzenia. Restart jest bardzo przydatny, jeśli nie chcesz ryzykować utraty danych. Minusem jest fakt, że soft reset nie zawsze zadziała.

Hard reset – wyłączenie powoduje odcięcie zasilania

Hard reset jest działaniem bardziej inwazyjnym niż soft reset. Wyłącza całkowicie zasilanie telefonu – jest to działanie zbliżone do wyjęcia baterii. Bardzo często pomaga rozwiązać proste problemy spowodowane błędami z iOS.

Ważne: przeprowadzenie hard resetu bez wcześniejszego zapisania danych w pamięci może skutkować całkowitą ich utratą. Z tego względu dobrze zadbać o stworzenie kopii zapasowej.

Hard reset iPhone – krok po kroku

Metody resetowania iPhone różnią się w zależności od modelu. Dla modeli od iPhone 8 w górę są identyczne, więc jeśli posiadasz taki model, to instrukcja dla iPhone 14 będzie taka sama jak dla iPhone XS Max.

Hard reset iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max

Żeby wykonać hard reset iPhone 14 lub innego z serii, wykonaj kolejno następujące czynności:

 1. Naciśnij i puść przycisk podgłaśniania.
 2. Naciśnij i puść przycisk ściszania.
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk on/off aż zobaczysz logo Apple.

Hard reset iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 mini

Żeby wykonać hard reset iPhone 13 lub innego z serii, wykonaj kolejno następujące czynności:

 1. Naciśnij i puść przycisk podgłaśniania.
 2. Naciśnij i puść przycisk ściszania.
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk on/off aż zobaczysz logo Apple.

Hard reset iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 mini

Żeby wykonać hard reset iPhone 12 lub innego z serii, wykonaj kolejno następujące czynności:

 1. Naciśnij i puść przycisk podgłaśniania.
 2. Naciśnij i puść przycisk ściszania.
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk on/off aż zobaczysz logo Apple.

Hard reset iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 mini

Żeby wykonać hard reset iPhone 11 lub innego z serii, wykonaj kolejno następujące czynności:

 1. Naciśnij i puść przycisk podgłaśniania.
 2. Naciśnij i puść przycisk ściszania.
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk on/off aż zobaczysz logo Apple.

Hard reset iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max

Żeby wykonać hard reset iPhone X lub innego z serii, wykonaj kolejno następujące czynności:

 1. Naciśnij i puść przycisk podgłaśniania.
 2. Naciśnij i puść przycisk ściszania.
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk on/off aż zobaczysz logo Apple.

Hard reset iPhone 8, iPhone SE (2. i 3. generacji) jak zresetować

Wykonaj kolejno następujące czynności w nowszych modelach iPhone:

 1. Naciśnij i puść przycisk podgłaśniania.
 2. Naciśnij i puść przycisk ściszania.
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk on/off aż zobaczysz logo Apple.
Hard reset iPhone 8
Źródło: support.apple.pl

Hard reset iPhone 7 / iPhone 7 Plus

 1. Naciśnij i przytrzymaj symultanicznie przycisk ściszania i przycisk on/off aż zobaczysz logo Apple.

Hard reset iPhone 6 i iPhone SE 1. generacji

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Home oraz górny lub boczny przycisk, aż zobaczysz logo Apple.

Hard reset w iPhone 6

Soft Reset – poradnik krok po kroku

Możliwe, że nie potrzebujesz wykonywać hard resetu. W takiej sytuacji po prostu spróbuj włączyć i wyłączyć iPhone.

 1. Przytrzymaj przycisk Sleep/Wake na górnej lub bocznej krawędzi telefonu do momentu, kiedy na ekranie pojawi się suwak.
 2. Puść przycisk.
 3. Przesuń suwak zgodnie z instrukcją w prawo. W tym momencie telefon się wyłączy, a sam ekran zgaśnie.
 4. Przytrzymaj ponownie przycisk Sleep/Wake do czasu, aż włączy się ekran.
 5. Puść przycisk.

Soft reset w iPhone

 

Hard reset iPhone nie pomaga?

Jeśli hard reset nie rozwiązał twojego problemu, to zawsze możesz skorzystać z naszej naprawy wysyłkowej. Kurier jest za darmo! Zdiagnozujemy urządzenie i zaproponujemy rozwiązanie naprawy. Naprawa systemowa iOS nie musi być skomplikowana ani droga!

Masz inne doświadczenia z resetowaniem iPhone? Podziel się swoją historią w komentarzu.

Jak zresetować iPhone w 3 krokach?

Komentarze i powiązane wpisy

 1. 5s się nie włącza. Tzn po wciśnięciu przycisku włącz wyłącz
  Na czarnym tle pojawia się białe jabłuszko po czym gaśnie i są pionowe biało czarne paski po czym ekran gaśnie.
  Co może to być? Da się naprawić?

   1. Witam, od jakiegoś czasu zauważyłam że bateria w iphone 7 bez używania potrafi spaść z 100 do np. 85 w ciągu np 1h, baterie mam wymienioną na nową jej wydajność 100%

   2. Witam, opisany przez Panią problem wskazuje na to, że bateria zamontowana w Pani telefonie to pewnego rodzaju wadliwy egzemplarz albo problem leży gdzieś głębiej w telefonie. Zachęcamy do skorzystania z naszej bezpłatnej diagnostyki lub do zgłoszenia się do naszego serwisu.

 2. dzień dobry IPhone 6s nie włącza się zupełnie. Gdy przyciskam przycisk on/off i równocześnie przycisk home. Mój IPhone nie był ładowany 2 tygodnie, nie wiem czy to się wiąże z nie mocą IPhone ? Da się to jakos naprawić?

  1. Oczywiście, zapraszamy do naszego serwisu. Postaramy się przywrócić iPhone z powrotem do życia. Podejrzewam uszkodzenie baterii. W związku z tym że nie była ładowana przez tak długi czas. Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem.

 3. witam , wczoraj przeglądajac mojego iphona 6s samoczynnie mi się przyciemnił wyswietlacz ,najpier myślałam że się wyłączył ale biorąc go pod światło dzienne widac pod kątem ikonki na wyświetlaczu i że wyświetlacz działa ale tylko pod światłem ,jaki może byc powód

 4. Mam 6plus, i gdy go podłączam to się normalnie pokazuje że się ładuje, i jak odłączam kabel że nie, Iphone jest wyłączony. Ale nie mogę go włączyć bo sie nic nie pokazuje gdy przytrzymuje na przycisk i tez Hard reset nie działa, co powinnam zrobić w taki razie?

  1. Hej Amelia, z tego co piszesz wynika, że masz problem ze złączem ładowania w swoim iPhone 😔 Nic się nie martw, jesteśmy w stanie go rozwiązać od ręki! Części mamy na miejscu, możesz też zarezerwować naprawę przez naszą stronę. Akurat mamy fajną promocję! %

 5. Zakupiłam iPhone przez olx niestety pani od której kupiłam nie odbiera telefonu nie mam żadnego kontaktu. Po włączeniu pojawia się ze iPhone jest powiązany z Apple id a ja nie mam żadnych danych do logowania i co telefon na śmieci ?

  1. Niestety w takim przypadku nic nie można zrobić, aby odblokować telefon powiązany z Apple ID potrzebne jest hasło do konta pierwotnego. Innym sposobem jest okazanie pierwszej faktury zakupowej bezpośrednio do Apple z prośbą zdjęcia blokady iCloud.

 6. Miałem iPhone podłączonego do macbooka i w pewnym momencie iTunesach pobrało jakieś aktualizacje i zaczęła się instalacja. Po skończonym procesie iPhone pokazał żeby podłączyć go znów do macbooka w celu odtworzenia. Proces sie powtarza i po instalacji znów pojawia sie ikona komputera z przewodem. Próbowałem już dziesiątki razy i jest to samo. IPhone jest martwy i nie mogę go użytkować.

  1. Cześć Mariusz. Niestety obawiam się, że doszło do uszkodzenia plików systemowych w pamięci NAND. W pierwszej kolejności podejmiemy próbę uratowania danych znajdujących się w pamięci NAND. Nieumiejętna ingerencja może definitywnie ograniczyć szanse uratowania danych. Istnieje również ryzyko, że podczas naprawy będziemy musieli wgrać nowy system, co może wiązać się z utratą danych. Proszę zamówić kuriera poprzez skorzystanie z naszego formularza na stronie: https://applefix.pl/jak-dzialamy/ 📦 🚚👨‍🔧

  1. Witam, być może problem dotyczy jakiejś usterki hardware’owej. Warto dostarczyć urządzenie na bezpłatną diagnostykę. Podłączymy nową baterię i zweryfikujemy zasilania na płycie głównej! 🔧

 7. Witam, córka dosatala iPhona 6. Nieststy wygląda na używanego 🤷‍♀️a zakupiony w media. Problem jest taki że okazało się, że pudełko jest od 7 tel to 6 s i nie m możliwości oddania. Chciałam jej włączyć ale jest informacja ze musze podać id. Założyłam nowe i niestety dalej wola pierwotnego. Proszę o informację co mogę zrobić aby córka mogła korzystać. Czy jakiś serwis mi pomoże? Resert nie działa 🤷‍♀️

  1. W przypadku telefonu zablokowanego przez iCloud jedną z dwóch możliwości odblokowania jest wpisanie hasła konta pierwotnego konta. Przykro nam słyszeć, że zostało Pani sprzedane urządzenie zablokowane. Druga opcja to okazanie pierwszej faktury zakupowej bezpośrednio w Apple.

 8. Witam, mam problem bardzo podobny do kolegi Andrzeja. telefon zapala sie logo, pozniej lekkie biale paseczki, nastepnie od nowa probuje odpalic, petla sie toczy, probowalem resetu, nic nie pomaga, udaje mi sie go jedynie wylaczyc.
  jakies rady? niestety w Polsce nie mieszkam, a w zwiazku z zaistniala sytuacja z pandemia – nie m sie jak pojawic. musze dzialac sam. pozdrawiam

  1. Witaj Patryk, sytuacja którą opisujesz sugeruje nam problem związany z układami na płycie głównej. Podobnie jak w przypadku Pana Andrzeja naprawa na własną rękę nie jest możliwa.. Zachęcamy do skorzystania z opcji naprawy wysyłkowej. Nasi technicy poradzą sobie z tym problemem.

 9. Mój iphone 5s robie hard reset i czekam czekam aż do loga apple i nic,ciagle mam rozladowana baterie(taka ikone) nie wiem co robic help ;(

 10. iPhonie totalnie nie działa, wyświetla się logo apple i następnie kabel aby podłączyć do komputera. wszystkie czynności z apple strony itd zostały wykonane. zawsze gdy już dochodzi do instalacji nowego oprogramowania kończy się na 30 procentach i iPhone się wylacza . / rozłącza …. i tak w kolko . Jakieś pomysły ????

  1. Komunikaty błędów, wyświetlane przez iTunes podczas instalacji iOS potrafią być dość enigmatyczne. Problem opisany przez Pana może świadczyć o elektronicznej usterce iPhone’a, nie związanej z systemem. To może być związane z wadliwym złączem Lightning albo świadczyć o uszkodzeniu kości pamięci NAND na płycie głównej telefonu. Zapraszamy do naszego punktu serwisowego na wykonanie diagnostyki urządzenia.

 11. witam, wyswietlil mi sie komunikat ze nie mam juz pamieci po czym 15 min pozniej teelfon sie wylaczyl calkowicie i wyswietla sie tylko logo apple caly czas. probowalam rowmnych sposobow i hrad resetu itd albo podlaczylam do kompa ale to nic nie daje zrobi sie czrany ekran na chwile sa ptem znowu logo apple pomocy co moge zrobic??

  1. Z opisu problemu można wywnioskować, że najprawdopodobniej doszło do przepełnienia pamięci wewnętrznej urządzenia. iPhone nie ma miejsca aby zapisać informacje tymczasowe, niezbędne do uruchomienia systemu iOS, a co za tym idzie, może jedynie wyświetlić logo producenta. Ze względu na szyfrowanie wszystkich informacji w iPhone’ie, nie ma również możliwości wydobycia z telefonu danych użytkownika. Rozwiązaniem problemu będzie odtworzenie oprogramowania telefonu, po wcześniejszym wprowadzeniu go w tzw. tryb DFU.
   Usługę wykonujemy na miejscu w naszych placówkach we Wrocławiu. Zapraszamy serdecznie! 🙂

 12. witam mam problem mój iphone xr sam włącza bluetooth i wi fi zmienia różne obcje w ustawieniach kiedyś zostawiłem go u znajomych i zauważyłem ze air drop był włączony od tego czasu utraciłem dostep do maila (gmail,icloud) i innych aplikacji w tym konta apple id czy moze byc ten telefon zchakowany albo zarządzany w tle ?

  1. Dzień dobry, telefon może być zarządzany w tle. W takim wtpadku najlepszą opcją jest wyzerowanie telefonu i odpięcie go z konta iCloud. Jeżeli miałby Pan z tym jakiekolwiek problemy, zapraszam do kontaktu.

 13. Witam
  Rozladowal mi sie telefon,po wlaczeniu prosi o kod telefonu wpisuje go i telefon sie zawiesza i uruchamia ponownie. Jak wpisze bledny kod telefon zachowuje sie identycznie.hard reset nie pomaga. Czy da sie to zrobic bez przywracania do ustawien fabrycznych? Bo nie ma kopii…
  /iphone 15pro/

  1. Dzień dobry, zapraszam do naszego serwisu na weryfikację. Niestety może być problem z naprawą usterki bez przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych, jednak aby to stwierdzić technik musi zobaczyć urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button