Nie pamiętasz kodu do swojego iPhone’a/iPoda/iPada? To nie problem!

 
Nie pamiętasz kodu do swojego iPhone’a/iPoda/iPada? To nie problem!

Chyba każdemu choć raz w życiu trafił się tak ciężki dzień, że wieczorem problem mogło sprawić nawet przypomnienie hasła do swojego telefonu. Mniejsza jednak o te przypadki, kiedy mamy do czynienia z chwilowym zaćmieniem umysłu.

W znacznie gorszej sytuacji są wszyscy ci, którzy trwale zapomnieli kodu dostępu do swojego telefonu, a z jakichś względów nie mogą skorzystać z Touch ID

Twój czytnik Touch ID nie działa? Kliknij tutaj, by dowiedzieć się jak rozwiązać ten problem!

Co zrobić w sytuacji, gdy szansa na trafienie tej jedynej odpowiedniej sekwencji równa się wynikowi rachunku prawdopodobieństwa?

Brak dostępu do iPhone’a, czyli dlaczego nie warto zapominać kodu dostępu

Zapomniane hasło do iPhone’a to rzeczywiście poważny problem. Apple stara się chronić swoich użytkowników, uprzykrzając skutecznie życie złodziejom smartfonów z Cupertino.

Ten medal jednak posiada swoją drugą stronę – zapomnienie kodu dostępu to najprostszy przepis na bardzo kłopotliwe sytuacje, bowiem zablokowany ekran ogranicza funkcjonalność iPhone’a zaledwie do kilku bardzo podstawowych czynności – wykonywania zdjęć, korzystania z Zegara, Kalkulatora, Latarki i przede wszystkim – połączeń alarmowych.

Rzeczywiście, zakres możliwości nie należy do przesadnie ogromnych, ale zapomnienie kodu nie oznacza skazania nas na wyrzucenie iPhone’a do śmietnika!

Zapomniałem hasła do iPhone’a – co robić?

Rozwiązanie problemu z zapomnianym kodem dostępu do iPhone’a nie jest trudnym wyzwaniem, jednak należy pamiętać o kilku podstawowych sprawach:

• Twój iPhone nie będzie mógł zostać odblokowany, jeżeli czym prędzej nie zaopatrzysz się w kabel Lightning oraz – przede wszystkim – zaufany komputer, za pomocą którego wcześniej korzystałeś z iTunes do połączenia z iPhonem. Bez tego nie masz czego szukać w dalszych krokach poradnika.

• Jeżeli funkcja Znajdź mój iPhone była włączona przed zgubieniem kodu, tuż po restarcie telefonu system poprosi o wpisanie odpowiedniego Apple ID oraz hasła. Warto zapamiętać te dane, bowiem niewpisanie ich uniemożliwi dalsze korzystanie, a Apple potraktuje Cię jak potencjalnego złodzieja.

• Wszystkie dane zapisane na dysku iPhone’a po restarcie zostaną wymazane. Nie oznacza to jednak bezpowrotnej utraty wszystkich plików – bez problemu będziesz mógł odtworzyć wszystkie dane zapisane z kopii zapasowej, jednak iTunes MUSI wymazać dla bezpieczeństwa całą zawartość.

O backupie i różnych jego formach pisaliśmy tutaj.

• Jeżeli przez cały czas korzystałeś/aś ze starej wersji iTunes ponieważ nie chciałeś/aś aktualizować iOSa do najnowszej wersji, niestety odtworzenie przerwie tę sytuację. iTunes odtworzy Twojego iPhone’a z najnowszą wersją oprogramowania i od tego nie będzie już powrotu.

Jak przywrócić dostęp do iPhone’a/iPoda/iPada?

• Za pomocą iTunes, wykonaj backup iPhone’a (koniecznie korzystaj z tzw. zaufanego komputera – dzięki temu proces odtwarzania będzie prostszy i szybszy). Nie pomijaj tego kroku, by nie musieć zmieniać wszystkich ustawień na nowo.

• W kolejnym kroku iTunes poprosi Cię o wprowadzenie urządzenia w tryb DFU. Na ekranie komputera zobaczysz pełną instrukcję, po prostu wykonuj kolejne kroki. W tej chwili nastąpi autoodtworzenie.

W momencie, gdy na ekranie iPhone’a nic nie będzie się wyświetlać, trwać będzie proces reinstalacji. Całe oprogramowanie automatycznie pobierze się na nowo, a Twoim jedynym zadaniem będzie odtworzenie pamięci iPhone’a z kopii zapasowej.

• W tej chwili Twój iPhone jest odblokowany. Skonfiguruj na nowo swój nowy kod dostępu (tylko nie zapomnij go ponownie – najlepiej po prostu gdzieś go sobie zapisać).

Jeżeli korzystasz z iPhone’a 6S, potrzebne będzie jeszcze przyłożenie zarejestrowanego odcisku palca, jest to jednak jedynie działanie pro-forma.

Jak widać, zapomnienie kodu dostępu do iPhone’a nie musi nieść za sobą konieczności zmiany telefonu. Wystarczy kilka kroków, a smartfon zacznie działać jak nowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button