iPhone wifi nie działa

iPhone WiFi nie działa

Moduł Wi-Fi jest jednym z ważniejszych elementów każdego iPhone’a, ponieważ odpowiada on za połączenie z siecią. Dodatkowo ten element jest powiązany z funkcją Bluetooth, która umożliwia podłączenie do wielu urządzeń zewnętrznych.

Najczęstsze przyczyn usterki to:

✓  wielokrotny upadek telefon z dużej wysokości,
✓  kontakt telefonu z cieczą,
  wadliwy moduł baseband (qualcomm).

Masz problem z inną usterką iPhone?

Skorzystaj z bazy wiedzy dostępnej na naszej stronie!

POROZMAWIAJMY

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

AppleFix

Wymiana Wi-Fi praktycznie od ręki!

Mamy duże doświadczenie w naprawach modułów Wi-Fi iPhone’ów, dlatego zapewniamy najwyższy poziom usług. Twój telefon znowu będzie łączył się z internetem! 

Ile kosztuje naprawa zbita Szybka iPhone
Jakie są charakterystyczne objawy uszkodzenia modułu Wi-Fi?

Charakterystycznym problemem sugerującym, że mogło dojść do uszkodzenia modułu Wi-Fi jest kłopot z uruchomieniem Wi-Fi z poziomu centrum powiadomień lub ustawień iPhone’a.

Jeśli przełącznik jest szary i nie reaguje w żaden sposób na połączenie, wówczas mamy do czynienia z uszkodzonym modułem. Jeśli masz dostęp do internetu, jednak zasięg jest cały czas słaby, wtedy najprawdopodobniej problem leży po stronie uszkodzonej anteny Wi-Fi. 

W jaki sposób można uszkodzić moduł Wi-Fi? 

Najczęściej do uszkodzenia modułu Wi-Fi dochodzi w dwóch przypadkach: 

  • zalania 

Korozja powstała w wyniku zalania lub zawilgocenia sprawia, że telefon ma problem z zasilaniem modułu. Wi-Fi ma w takiej sytuacji problem z komunikacją z innymi układami znajdującymi się na płycie głównej.  

  • upadku 

Szok poupadkowy może doprowadzić do pęknięcia lub zerwania połączeń znajdujących się w całym układzie. Problemy z połączeniem mogą być spowodowane również odpięciem anten. 

Zwykle podczas standardowego użytkowania iPhone’a nie powinno dojść do uszkodzenia Wi-Fi. Zdarza się, że kłopoty występują po aktualizacji systemu iOS. W takich sytuacjach niezbędna jest diagnostyka telefonu, którą można wykonać w profesjonalnym serwisie. 

Czy można uchronić się przed uszkodzeniem modułu Wi-Fi?

Usterki modułu Wi-Fi związane są z upadkami lub zalaniami iPhone’ów. Jeśli zadbasz o odpowiednią ochronę swojego smartfona, to jest spora szansa, że usterka modułu Wi-Fi nie będzie występować w Twoim modelu.  

Jakie telefony Apple są najbardziej narażone na uszkodzenie modułu Wi-Fi?

Tak naprawdę problem z uszkodzonym modułem Wi-Fi może dotknąć każdego iPhone’a. Na tego typu usterkę najbardziej narażone są jednak iPhone’y z serii X oraz iPhone 6S. Najczęściej posiadacze tych właśnie modeli zwracają się po pomoc do naszego serwisu. 

Jak wygląda naprawa modułu Wi-Fi?

Naprawa modułu Wi-Fi polega na wymianie uszkodzonego elementu na zupełnie nowy. Nasi serwisanci dysponują specjalistyczną wiedzą, dlatego są w stanie przeprowadzić naprawę bez najmniejszych problemów. 

W iPhone’ach 6S i nowszych konieczny jest demontaż pamięci NAND i zarejestrowania w niej nowego układu Wi-Fi/Bluetooth. W tym celu do naprawy wykorzystujemy mikroskop, dlatego cały proces możemy wykonać bardzo precyzyjnie. 

iPhone WiFi nie działa

Czy naprawa modułu Wi-Fi w iPhonie może spowodować utratę danych?

Przed każdą naprawą staramy się wykonywać kopie zapasowe urządzenia. Aby było to możliwe telefon musi się uruchamiać i komunikować z komputerem przez złącze Lightning. Klientom polecamy włączenie opcji kopii zapasowej przez chmurę iCloud. W ten sposób będziesz miał zawsze dostęp do swoich plików. 

Jak długo czekać na naprawę iPhone’a?

Czas realizacji jest ściśle uzależniony od modelu iPhone’a i rodzaju uszkodzenia. Zwykle jesteśmy w stanie wymienić moduł Wi-Fi w ciągu 2 dni roboczych. Maksymalny czas naprawy nie powinien przekroczyć 4 dni roboczych. O przebiegu całej usługi będziesz informowany na bieżąco. 

Skorzystaj z naprawy bez wychodzenia z domu!

Aby ułatwić Ci naprawę iPhone’a wprowadziliśmy do naszej oferty możliwość przekazania sprzętu drogą wysyłkową! Jedyne co musisz zrobić, to wybrać produkt na naszej stronie, wypełnić formularz i zamówić darmowego kuriera pod wskazany adres! Zrobimy wszystko, aby tablet wrócił do Ciebie możliwie jak najszybciej!

Call Now Button