iPhone 6S wyposażony w ForceTouch

iPhone 6S wyposażony w ForceTouch

Według doniesień agencji prasowej Bloomberg, Apple rozpoczęło wstępną produkcję nowej generacji iPhone’ów z wbudowanym systemem Force Touch.

Force Touch to funkcja znana z takich urządzeń jak Apple Watch, Retina MacBook Pro oraz 12-calowy MacBook. Najprościej mówiąc, jest to funkcja pozwalająca zróżnicować siłę nacisku na ekran, tworząc pole do wprowadzenia szeregu innych gestów. Pozwoli to m.in. na łatwiejsze umieszczanie pinezek na mapach Google czy czułe na nacisk przewijanie w aplikacjach multimedialnych. Jak dowiadujemy się z raportu, już w przyszłym miesiącu koncern zwiększy produkcję następców sztandarowego produktu firmy. Produkcja i jej czas mogą być uzależnione od równoczesnej produkcji wyświetlaczy Force Touch, jednak Apple liczy na szybkie tempo produkcji spowodowane podobieństwem sprzętów do poprzednich modeli, tj. iPhone’a 6 oraz 6 Plus.

Choć z całą pewnością wprowadzenie wyświetlacza Force Touch jest swego rodzaju rewolucją, iPhone’a 6S i 6S Plus nie czekają poważniejsze zmiany. Nowy iPhone ma być o 0,15 mm dłuższy i 0,2 mm grubszy, co spowodowane jest wprowadzeniem nowego wyświetlacza. Według doniesień nowy iPhone 6 pozbawiony będzie również wystającej tylnej kamery dzięki zwiększeniu grubości urządzenia. Ponadto telefon zostanie wyposażony w aparat 12 Mpx, eksperci dopatrzyli się również kodu w nowym iOS 9 wskazującego na wyższą jakość przedniej kamery. Dodatkową nowością ma być wprowadzenie nowego koloru obudowy, tym razem będzie to „Rose gold” czyli różowe złoto.

Struktura iPhone Force TouchWedług zapewnień, nowy iOS 9 będzie dostosowany do nowych możliwości iPhone’a 6S oraz 6S Plus, deweloperzy dostali wszelkie informacje potrzebne do rozpoczęcia prac nad przygotowaniem aplikacji do współpracy z Force Touch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button