Crashsafari.com, czyli jak jedną witryną doprowadzić do szału miliardy Internautów

Crashsafari.com, czyli jak jedną witryną doprowadzić do szału miliardy Internautów

W darcie się nawet najmniejszej niedogodności w specyficzne, nielubiące chaosu trybiki komputerów może powodować poważne konsekwencje. I choć przejęcie władzy nad światem poprzez wywołanie chaosu to idealny temat co najwyżej na scenariusz filmu, to zablokowanie, a nawet solidne uprzykrzenie nam wszystkim życia za pomocą kilku ruchów jest jak najbardziej możliwe. Na własne oczy możemy przekonać się, że do wywołania poważnych następstw nie trzeba wiele, a z pozoru prosty sposób na zablokowanie przeglądarki Safari może sparaliżować dosłownie każde urządzenie z dostępem do Internetu.

Jedna strona i spokój wybity z głowy na cały dzień

W błędzie byli wszyscy ci, którzy zagłady świata upatrywali w laserach opartych na syntetycznym plutonie czy bombie atomowej. Jeżeli dojdzie do zagłady naszej cywilizacji, to tylko i wyłącznie za pomocą sieci Web. A za preludium mrocznej przyszłości możemy uznać witrynę crashsafari.com (celowo nie umieszczamy hiperłącza, jeżeli chcesz przekonać się że nie kłamiemy, skopiuj adres i wklej w oknie przeglądarki – zaparz herbatę, odpal papierosa… bo Twoje Urządzenie czeka długi proces powrotu do normalności). Dość ciężko w to uwierzyć, ale strona ta zawiera pewien element, który (wbrew nazwie) bez problemu buguje każde urządzenie z dostępem do sieci Web.
W przypadku wejścia na witrynę z poziomu iPoda, iPhone’a czy iPada, po chwili ujrzymy białe tło i czarne logo Apple oznaczające reset urządzenia. Safari na Maku wnet się wyłącza informując o wymuszeniu zamknięcia programu, natomiast Firefox oraz Chrome (obydwa już testowane z poziomu PC) zatrzymują pracę, po czym natychmiast się wyłączają. Na czym polega fenomen tak prostego zablokowania Internetów? Diabeł tkwi w kodzie źródłowym strony.

skrypt
Jak można wywnioskować z samego linku, adres strony zawiera kolejne liczby naturalne. Problem w tym, iż zawarty w witrynie skrypt powoduje utworzenie pętli przekierowań, która zakończy się w momencie wyczerpania kolejnych liczb naturalnych (czyli nigdy – konia z rzędem temu, kto dojdzie do 10 tysięcy, a co dopiero do 100k!). Jak na złość, twórcy witryny crashsafari.com stworzyli na tyle sprytny skrypt, że w żaden sposób opcja blokowania pętli przekierowań nie jest w stanie nic zdziałać, gdyż strona dopisuje kolejną liczbę i przeładowuje się… zbyt szybko!
Na pewno w niedługim czasie czeka nas zalew trollingu stroną crashsafari.com. Wszelkie skracacze linków sprawią, że trzeba będzie zachować jeszcze większą czujność niż za czasów prostego trollingu piosenką „Never gonna give you up”, znaną również jako klip z YouTube’a z końcówką XcQ. A na koniec swoiste „a nie mówiłem” dla tych, którzy mimo wszystko odwiedzili witrynę crashsafari.com (tak, udało nam się odczytać zawartość strony, która nigdy nie przestaje się odświeżać).

what were you expecting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

AppleFix Call Now Button