Trzy plotki o iPhonie 7, czyli jak nadmiar informacji potrafi namieszać w głowach

Trzy plotki o iPhonie 7, czyli jak nadmiar informacji potrafi namieszać w głowach

U dzielające się wszystkim emocje związane z rychłą prezentacją iPhone’a 7 sprawiają, że Internet zalewa fala doniesień, przecieków i plotek. Na chwilę obecną o najnowszym modelu smartfona z Cupertino wiemy wiele (hipotetycznie), choć w gruncie rzeczy liczba potwierdzonych informacji jest znikoma. A smaczku całej tej atmosferze dodaje fakt, że zaledwie w przeciągu ostatniego tygodnia pojawiły się aż trzy – oczywiście wszystkie „potwierdzone” – różne od siebie wersje iPhone’a.

Plotka I – iPhone 7 jako iPhone 6S bez wystającej kamery i anteny

Swego czasu do skrzynki amerykańskiego portalu MacRumors wrzucono zdjęcie przedstawiające atrapę przypuszczalnego iPhone’a 7.

ip1.1

Jak widzimy na powyższym obrazku, design iPhone’a 7 niewiele odbiega od wersji 6/6 Plus/6S/6S Plus, zawiera jednak wszystko to, o czym „donosili” azjatyccy blogerzy. Dlatego też, przesłane przez nieznanego nadawcę zdjęcie, obrazuje nam iPhone’a bez znienawidzonych plastikowych łączeń antenowych szpecących tylny panel. Jeżeli przyjrzymy się uważniej, bez problemu dostrzeżemy również kolejną nowość – port Smart Connector, usytuowany również na tylnym panelu, nieco powyżej złącza Lightning. Przypomnijmy, że Smart Connector – rozwiązanie znane z iPada Pro – znacznie ułatwia podłączanie zewnętrznych akcesoriów, choć w przypadku iPhone’a wolelibyśmy mówić o szybkim podłączaniu do bezprzewodowego ładowania.

ip1.3

Ostatnią gigantyczną zmianą może okazać się usunięcie wystającej ramki wokół kamerki iSight. Rzeczywiście, prototyp przedstawiony na obrazku nie cechuje się równie szpetną co „fugi” ramką, ta zmiana na dobre została jednak wyłączona z wszelkiej dyskusji, bowiem Apple na 99% – co potwierdzają różne źródła – pozbędzie się znienawidzonej ramki raz na zawsze.

ip1.4

Plotka II – iPhone bez gniazdka słuchawkowego

Nie wiedzieć czemu, wielu blogerów wręcz uwzięło się na gniazdko słuchawkowe, to właśnie w nim upatrując się największego problemu iPhone’a 6S. Jak pokazują poniższe schematy, dla dużej grupy ludzi iPhone zaprezentowany we wrześniu 2015 byłby optymalnym, gdyby nie wejście do portu mini Jack. Tak, poniższy schemat prezentuje iPhone’a 7 jako model całkowicie nieróżniący się od dzisiaj sprzedawanych egzemplarzy.

ip2

Plotka III – iPhone z dwoma aparatami

Podwójny obiektyw to dość ekscentryczne marzenie, które z nieznanych nam bliżej powodów od dłuższego czasu posiada mocną promocję w Internecie. Poniższy schemat (nie mylić ze schematem prezentującym plotki I oraz II) przedstawia iPhone’a 7 z gigantycznym wycięciem w tylnej ścianie obudowy. To właśnie tu mają zostać umieszczone dwa aparaty. Znacznie poniżej aparatu znajdziemy również złącze Smart Connector – nie różni się ono niczym od tego, które prezentowaliśmy w plotce I.

ip3

Déjà vu? Owszem, powyższe zdjęcie prezentuje się jak zwykła – dość twórcza – wariacja na temat dwóch poprzednich zagadnień. Grafiki nie zostały jednak przypadkiem doręczone pocztą ani znalezione na chińskim blogu – ten prototyp został opublikowany przez renomowany serwis uSwitch, zatem o falsyfikacie nie ma mowy. Jak utrzymują właściciele witryny, grafiki wyciekły z firmy Cather Technologies, należącej do sieci podwykonawców Apple, więc są to autentyczne projekty nowych iPhone’ów. Mimo to dość trudno uwierzyć w o wszystko – może to wszystko kwestia nadmiaru informacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button