Wiadomości na iOS 10, czyli kilka nowości w pigułce

Wiadomości na iOS 10, czyli kilka nowości w pigułce

C ałkiem niedawno informowaliśmy o tym, w jaki sposób skorzystać z pisma odręcznego w Wiadomościach na iOS 10. Apple jednak przy pomocy najnowszej wersji systemu operacyjnego przeprowadziło swoistą rewolucję w najpopularniejszym Messengerze świata. Jakie jeszcze smaczki czyhają na nas w Wiadomościach? Jak je aktywować? O tym w dzisiejszym poradniku!

Ulepszona szybka rozmowa

Kto z nas nie korzysta z opcji szybkiej odpowiedzi, dzięki której nie jest konieczne wchodzenie w aplikację Wiadomości celem napisania SMSa zwrotnego? Banner pojawiający się na ekranie pozwala na nieprzerywanie wykonywanej czynności, co cenią sobie prawie wszyscy. Jednak w przypadku iOS 9 taka możliwość mogła powodować problemy – a jednym z nich było to, że… bardzo często nie pamiętaliśmy, czego dotyczyła wcześniejsza konwersacja. Zatem opcja szybkiej odpowiedzi była przydatna, choć z powodu krótkiej pamięci niekiedy nie sprawdzała się w stu procentach. iOS 10 przynosi w tym elemencie bardzo ciekawe rozwiązanie. Po rozwinięciu otrzymanej wiadomości, system pokaże nam całą konwersację. Również na zablokowanym ekranie. Punkt dla Apple za oszczędność naszego czasu.img_0020
img_0021img_0022

img_0023

Szybki komentarz do wiadomości

Zupełnie innego rodzaju nowością jest opcja wygodnego komentowania odebranej wiadomości. Przytrzymanie na chwilę otrzymanego SMSa odblokowuje dymek, w którym znaleźć można kilka reakcji – serduszko, łapkę w górę, łapkę w dół, „HA HA”, dwa wykrzykniki oraz znak zapytania. W wielu przypadkach opcja ta pozwala na adekwatny komentarz odnośnie do otrzymanej wiadomości iMessage. W dobie atakujących nas zewsząd emotikon, ta opcja doskonale wpisuje się w trend unikania pisania wszystkiego wprost. A zatem, zamiast pisać „O co Ci chodzi?” albo „WTF?”, po prostu oznacz wiadomość znakiem zapytania.

Wiadomość z efektem w dymku

Teraz coś bardziej efekciarskiego. W XXI wieku nie tylko treść ma znaczenie, a również i forma. Zastanawiasz się, w jaki sposób przyozdobić wiadomość, aby nadać jej dodatkowe znaczenie? W takim razie koniecznie skorzystaj efektów, dzięki którym Twoje wiadomości zrobią jeszcze większe wrażenie na odbiorcy. iOS 10 daje nam do wyboru cztery efekty: „Huk”, „Głośno”, „Łagodnie” oraz „Niewidzialny tusz”. Aby je odblokować, przed wysłaniem wiadomości kliknij i przytrzymaj niebieskie kółko ze strzałką. Wówczas aplikacja przeniesie Cię do okna, w którym staniesz przed wyborem. Do Twojej dyspozycji będą efekty mocnego, dynamicznego wkraczania dymka z wiadomością na ekran, delikatnego stopniowego zwiększania się czcionki oraz… niewidzialny tusz, którego treść będzie zakryta tak długo, aż jej nie odblokujesz poprzez dotknięcie dymka. img_0024img_0027img_0029img_0030

Wiadomość z efektem na ekranie

Niebanalne dymki to nie koniec możliwości nowych Wiadomości. Do naszej dyspozycji oddano również opcję dodania efektu wizualnego, dzięki któremu po odczytaniu wiadomości na ekranie odbiorcy ukaże się jeden z pięciu motywów: „Balony”, „Konfetti”, „Lasery”, „Fajerwerki” oraz „Spadająca gwiazda”. Aby odblokować tę funkcję, należy – podobnie jak w przypadku wiadomości z efektem w dymku – przytrzymać niebieski przycisk wysyłania wiadomości. Następnie zmień widok z „Dymek” na „Ekran” i podziwiaj!
W odróżnieniu od poprzednich opcji, efekty na ekranie nie mają aż takiego znaczenia symbolicznego… służą jedynie jako uatrakcyjnienie zwykłej rozmowy. Ale jakie!img_0031img_0032img_0033img_0035

Digital Touch

No i ostatnia nowość – podobnie jak pismo odręczne – bazująca głównie na indywidualnych zdolnościach manualnych. Ekran Digital Touch pozwala bowiem na przesyłanie szkiców, a także dzielenie się takimi animacjami jak „Dotyk”, „Kula ognia”, „Pocałunek”, „Puls” oraz „Złamane serce”. Opcję tę znamy już z zegarka Apple Watch – tym razem koncern z Cupertino postanowił zaimplementować to rozwiązanie również na większym ekranie. Jak się posługiwać Digital Touch? Poniżej prosta instrukcja:

fullsizerender10

W szoku? My również, choć nie oszukujmy się – zmiany wprowadzone w iOS 10 w zakresie Wiadomości nie są niezbędnymi nowościami. Ale jeżeli iPhone to tylko droga zabawka, czemu w takim razie nie bawić się nawet podczas wysyłania wiadomości SMS?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button