iOS 10 ostrzeże o obecności wody w porcie Lightning!

   
  iOS 10 ostrzeże o obecności wody w porcie Lightning!

  N iedawno ukazała się kolejna – już trzecia – beta systemu iOS 10, który oficjalnie zawita do naszych iPhone’ów już na przełomie września i października. Oprócz kilkudziesięciu ciekawych zmian i nowości, na szczególną uwagę zasługuje jedna – taka, która prawdopodobnie przyczyni się do spadku liczby napraw uszkodzonych iPhone’ów.Jak wynika z filmu opublikowanego przez EverythingApplePro w serwisie YouTube, iPhone ostrzeże użytkownika iPhone’a wtedy, gdy do portu Lightning wtargnie woda. Póki co nie zostało jeszcze ustalone to, w jaki sposób iPhone może wykryć obecność kropli wody w złączu ładującym, choć liczne teorie wskazują na to, iż ma to związek ze zmianami w przekazie prądu elektrycznego.

  iPhone odporny na wodę nie dla wszystkich?

  Jak wynika z rewelacji podanych przez serwis Engadget, niestety nie wszystkim dane będzie skorzystać z nowej funkcji iOS 10. Prawdopodobnie opcja ostrzeżenia dostępna będzie jedynie dla posiadaczy iPhone’a 6S, 6S Plus, SE oraz nowszych.
  Choć telefon w jasny sposób zakomunikuje użytkownikowi, co powinien zrobić (na ekranie zostanie wyświetlony tekst: „Odłącz akcesorium Lightning. Wykryto ciecz w porcie Lightning. Aby ochronić swojego iPhone’a odłącz akcesorium Lightning i pozwól portowi wyschnąć”), to jednak nie oznacza to obowiązku wyjęcia ładowarki z telefonu. Użytkownicy dostaną możliwość zignorowania ostrzeżenia… a potem otrzymają kontakt do serwisu, który naprawi uszkodzony iPhone.

  Chcesz zobaczyć więcej funkcji w nowej becie iOS 10? Koniecznie obejrzyj poniższy kilkunastominutowy film od EverythingApplePro!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button