Apple Pay – czym jest i jak działa?

 
Apple Pay w Polsce kiedy

W dobie cyfryzacji płatności, firmy poszukują nowoczesnych rozwiązań, które uczynią proces zakupowy łatwiejszym i bardziej komfortowym dla użytkowników. Jednym z tych rozwiązań jest usługa płatnicza stworzona przez giganta technologicznego, Apple – znana jako Apple Pay. Ale jak dokładnie działa i jakie korzyści przynosi? Oto kompletny przewodnik.

W tym artykule:

Czym jest Apple Pay?

Jeżeli zastanawiasz się czym jest Apple Pay? to musisz wiedzieć że jest to nowatorska technologia płatnicza wprowadzona na rynek przez globalnego giganta technologicznego, Apple. Jest to system płatności mobilnych, który przełamuje tradycyjne bariery płatnicze, umożliwiając użytkownikom dokonywanie transakcji finansowych bez konieczności korzystania z tradycyjnych form płatności, takich jak gotówka czy fizyczne karty płatnicze.

Apple Pay to:

 1. Wszechstronność: Apple Pay nie ogranicza się tylko do płatności w sklepach stacjonarnych. Możesz z niego korzystać również podczas zakupów online, płacenia za zakupy w aplikacjach oraz w wielu innych miejscach, które akceptują płatności mobilne.
 2. Integracja z urządzeniami Apple: Kiedy słyszymy pytanie “apple pay co to”, warto zwrócić uwagę na pełną integrację tej technologii z produktami Apple. Możesz korzystać z Apple Pay na iPhone’ach, Apple Watch, iPadach i niektórych modelach Mac, co sprawia, że płatności stają się jeszcze bardziej dostępne i wygodne.
 3. Wykorzystanie technologii NFC: Apple Pay korzysta z technologii Near Field Communication (NFC), która pozwala na komunikację bezprzewodową między urządzeniami na krótkich dystansach. Dzięki temu płatności są realizowane w mgnieniu oka przez zbliżenie urządzenia do terminala płatniczego.
 4. Bezpieczeństwo: Jeden z kluczowych aspektów Apple Pay to skupienie na bezpieczeństwie użytkownika. Twoje dane kart płatniczych są zabezpieczone i nigdy nie są dzielone ze sprzedawcą podczas transakcji. Dodatkowo, każda transakcja wymaga autoryzacji poprzez biometrię, taką jak Touch ID lub Face ID.
 5. Eko-aspekt: W dobie rosnącej troski o środowisko, Apple Pay może przyczynić się do zmniejszenia ilości produkowanych i używanych fizycznych kart, co może mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne.
Płatność za pomocą apple pay
Źródło: wikipedia.org

 

Apple Pay reprezentuje nowoczesność w świecie płatności, oferując użytkownikom szybki, bezpieczny i wygodny sposób dokonywania transakcji, zarówno w świecie fizycznym, jak i cyfrowym.

Jak działają płatności Apple Pay?

Płatności Apple Pay działają na technologii NFC (Near Field Communication). To, co odróżnia je od tradycyjnych płatności, to błyskawiczny czas transakcji. Wystarczy zbliżyć swój telefon lub inny kompatybilny gadżet do terminala płatniczego, a transakcja zostanie zatwierdzona prawie od razu. Nie musisz nawet wyciągać portfela czy wpisywać PIN-u!

Jak dodać kartę do Apple Pay?

Proces dodawania karty jest intuicyjny. Aby dowiedzieć się, jak dodać kartę do apple pay:

 1. Otwórz aplikację Wallet na swoim iPhone lub iPadzie.
 2. Kliknij symbol “+”, a następnie wybierz “Kontynuuj”.
 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, dodając dane swojej karty kredytowej lub debetowej.
 4. Twoja instytucja finansowa przeprowadzi krótką weryfikację. Gdy jest gotowa, jesteś gotowy do dokonywania płatności!

Jak płacić za pomocą Apple Pay?

Jak płacić apple pay? To banalnie proste, a cały proces to tylko 4 poniższe punkty:

 1. Upewnij się, że terminal obsługuje płatności NFC.
 2. Odblokuj swój iPhone lub Apple Watch.
 3. Zbliż urządzenie do terminala.
 4. Czekaj na potwierdzenie, które zwykle jest sygnałem dźwiękowym lub wibracją.
Płatność za pomocą Apple Pay
Źródło: Freepik.com

Czy Apple Pay jest bezpieczne?

W dzisiejszych czasach, gdzie cyberbezpieczeństwo jest na ustach wielu i jest nieodłącznym elementem życia w erze cyfrowej, naturalnym jest zadawanie pytań o bezpieczeństwo nowych technologii, takich jak Apple Pay. Pytanie “czy apple pay jest bezpieczne?” pojawia się nie bez powodu, ale dla wielu użytkowników odpowiedź jest jasna i jednoznaczna: Tak.

Apple Pay korzysta z kilku zaawansowanych technologii, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji i ochronę danych użytkowników:

 1. Szyfrowanie danych: Każda transakcja dokonywana za pomocą Apple Pay jest szyfrowana, co oznacza, że informacje o karcie nie są przechowywane na urządzeniu ani na serwerach Apple. Zamiast tego Apple używa unikalnego numeru konta urządzenia i unikalnego kodu bezpieczeństwa dynamicznego.
 2. Biometria: Dla dodatkowego bezpieczeństwa, płatności za pomocą Apple Pay na iPhone i iPad wymagają autoryzacji poprzez Touch ID lub Face ID. To dodatkowa warstwa zabezpieczeń, która upewnia się, że tylko autoryzowany użytkownik może dokonać płatności.
 3. Prywatność: Apple twierdzi, że nie śledzi twoich transakcji Apple Pay, co oznacza, że gdzie i na co wydajesz pieniądze, pozostaje prywatne.
 4. Anonimowość: Kiedy dokonujesz zakupu, numer twojej karty nie jest dzielony z sprzedawcą. Zamiast tego Apple Pay używa specjalnego numeru transakcyjnego, który jest jednorazowy i unikalny.

Z tych powodów, korzystając z Apple Pay, użytkownicy mogą czuć się pewnie, wiedząc, że ich dane i pieniądze są chronione przed potencjalnymi zagrożeniami. Dzięki trosce Apple o bezpieczeństwo swoich użytkowników, Apple Pay staje się jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych metod płatności dostępnych na rynku.

Jakie urządzenia korzystają z Apple Pay?

Apple Pay jest dostępne na wielu urządzeniach Apple, w tym iPhone’ach, Apple Watch, iPadach oraz na komputerach Mac. Aby w pełni korzystać z tej funkcji, ważne jest posiadanie aktualnego systemu operacyjnego.

Lista urządzeń Apple, które korzystają z Apple Pay:

płatność za pomocą smartwatch
źródło: Freepik.com

Jakie banki wspomagają płatności Apple Pay?

W Polsce wiele banków przyjęło technologię Apple Pay. Wśród nich warto wymienić PKO Bank Polski Apple Pay, Millennium Apple Pay, Santander Apple Pay oraz Pekao Apple Pay. Warto skonsultować się z własnym bankiem w celu uzyskania więcej informacji. Chociaż wymienione banki to tylko niektóre z tych, które wspierają Apple Pay w Polsce, technologia ta jest stale rozwijana i coraz więcej instytucji finansowych przyjmuje ją. Z tego powodu zawsze warto skonsultować się z własnym bankiem lub odwiedzić ich oficjalną stronę internetową, aby uzyskać najnowsze informacje na temat dostępności i wsparcia dla Apple Pay. Dzięki temu klienci mogą dokonywać płatności w bardziej zintegrowany, szybki i bezpieczny sposób.

Podsumowanie

Apple Pay nie tylko uczyniło proces płatniczy prostszym, ale także bardziej zintegrowanym z codziennym życiem użytkowników. W przypadku problemów z urządzeniami Apple, warto pamiętać o specjalistach, którzy pomogą rozwiązać każdy problem. Firma Applefix oferuje szybką naprawę urządzeń Apple “od ręki”. Dzięki usłudze naprawy wysyłkowej, nie musisz nawet opuszczać swojego domu!

 

Apple Pay - czym jest i jak działa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button