Czarna plama na ekranie iPhone od Apple czy to tylko przebarwienie?

 
Czarna plama na ekranie iPhone

Być może nie zdajesz sobie sprawy, że czarna plama na ekranie telefonu to nie tylko kosmetyczna niedogodność; może być objawem podstawowych problemów, które, jeśli nie zostaną rozwiązane, mogą prowadzić do dalszych uszkodzeń. Kiedy napotkasz ten powszechny problem, twoim pierwszym odruchem może być rozważenie kosztownej wymiany ekranu, ale istnieje kilka mniej inwazyjnych – i tańszych – rozwiązań, które możesz wypróbować w pierwszej kolejności.

Od prostych sztuczek, które można wykonać w domu, po bardziej zaawansowane techniki wymagające specjalistycznych aplikacji lub profesjonalnej pomocy, istnieje szereg dostępnych opcji. Rozważając kroki w celu rozwiązania tego problemu, ważne jest, aby zrozumieć potencjalne przyczyny i porównać je z rozwiązaniami, które przeanalizujemy, zapewniając, że nie tylko naprawisz dany problem, ale także zabezpieczysz swój ekran przed przyszłymi incydentami.

Kluczowe wnioski

 • Ważne jest, aby zidentyfikować i ocenić czarny punkt na ekranie telefonu, aby określić, czy jest on powierzchowny, czy jest objawem uszkodzenia wyświetlacza.
 • Ponowne uruchomienie i aktualizacja systemu operacyjnego urządzenia może pomóc w rozwiązaniu problemów i usunięciu tymczasowych usterek.
 • Delikatny nacisk na obwodzie czarnego punktu może pomóc w jego usunięciu, ale może być konieczna ponowna kalibracja ustawień wyświetlacza.
 • Jeśli metody DIY zawiodą, skorzystanie z profesjonalnych usług naprawy ekranu może zapewnić bardziej niezawodne i długotrwałe rozwiązanie.

Identyfikacja przebarwienia na ekranie iPhona

Identyfikacja przebarwienia na ekranie iPhonePrzed rozwiązaniem problemu należy dokładnie zidentyfikować czarną plamę na ekranie telefonu, aby określić właściwą naprawę. Zauważyłeś to: nieznośną, nieproszoną skazę na wyświetlaczu twojego urządzenia. Ważne jest, aby ocenić, czy jest to powierzchowny problem, czy też objaw uszkodzenia wyświetlacza.

Zacznij od dokładnego wyczyszczenia ekranu. Czasami to, co wydaje się być czarną plamą, może być po prostu upartym kawałkiem brudu lub brudu. Jeśli ślad utrzymuje się, prawdopodobnie jest on wewnętrzny. Delikatnie naciśnij obszar wokół niego. Jeśli plama przesuwa się lub powiększa, wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD) może być nieszczelny, co jest poważniejszą formą uszkodzenia wyświetlacza.

Następnie należy wykonać przegląd gwarancyjny. Nie pomijaj tego kroku; może to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeśli telefon jest nadal objęty gwarancją, producent może pokryć koszty naprawy. Należy jednak pamiętać, że warunki mogą się różnić i nie wszystkie kwestie mogą być objęte gwarancją, zwłaszcza jeśli winowajcą jest przypadkowe uszkodzenie.

Rozwiązywanie problemów z ponownym uruchomieniem i aktualizacjąRozwiązywanie problemów z ponownym uruchomieniem i aktualizacją

Przed założeniem, że uszkodzenie sprzętu jest przyczyną czarnego punktu na ekranie, należy spróbować wymusić ponowne uruchomienie telefonu tzw. Hard Reset. Może to czasami usunąć tymczasowe usterki, które mogą być wyświetlane jako czarne punkty.

Jeśli to nie zadziała, upewnij się, że system operacyjny urządzenia jest aktualny, postępując zgodnie z prostą instrukcją instalacji aktualizacji.

Kroki wymuszonego restartu

Zainicjowanie wymuszonego restartu telefonu może często rozwiązać problem czarnych punktów poprzez odświeżenie systemu bez usuwania jakichkolwiek danych. Ten prosty krok może naprawić wszelkie tymczasowe usterki wpływające na temperaturę ekranu, które czasami mogą przyczyniać się do problemów z wyświetlaniem.

Przed kontynuowaniem sprawdź ważność gwarancji na swoje urządzenie, aby upewnić się, że wysiłki związane z rozwiązywaniem problemów nie spowodują unieważnienia posiadanej gwarancji.

W przypadku większości smartfonów wymuszony restart polega na przytrzymaniu przycisku zasilania wraz z przyciskiem głośności do momentu ponownego uruchomienia urządzenia. Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a, proces ten zależy od modelu; starsze wersje wymagają przytrzymania przycisków Home i Power, podczas gdy nowsze modele używają przycisków zwiększania, zmniejszania i bocznych w określonej sekwencji.

Dokładną metodę można zawsze znaleźć w instrukcji obsługi telefonu.

Instrukcja instalacji aktualizacji

Instrukcja instalacji aktualizacjiUpewnij się, że system operacyjny telefonu jest aktualny, ponieważ aktualizacje oprogramowania często zawierają poprawki dotyczące problemów z wyświetlaniem, w tym czarnego punktu na ekranie. Przed zainicjowaniem aktualizacji należy podjąć kluczowe środki ostrożności dotyczące aktualizacji: sprawdzić pamięć urządzenia, aby upewnić się, że jest wystarczająco dużo miejsca, i zawsze tworzyć kopie zapasowe danych.

Aktualizacje mogą poprawić kompatybilność oprogramowania, co może rozwiązać problem czarnego punktu, jeśli jest on związany z oprogramowaniem.

Aby dokonać aktualizacji, przejdź do ustawień telefonu i poszukaj sekcji “Aktualizacja oprogramowania”. Jeśli aktualizacja jest dostępna, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. W przypadku napotkania trudności, ponowne uruchomienie może usunąć tymczasowe problemy. W przypadku utrzymujących się problemów, może to sugerować głębszą niekompatybilność lub problem sprzętowy, w którym to przypadku zasięgnięcie profesjonalnej porady jest kolejnym krokiem do uwolnienia się od tej irytującej wady ekranu.

Korekta punktu nacisku

Delikatne naciskanie określonych punktów wokół czarnego punktu na ekranie telefonu może czasami spowodować redystrybucję ciekłych kryształów i rozwiązać problem. Przed podjęciem tej próby upewnij się, że nie unieważniasz żadnej gwarancji – przeprowadź szybką kontrolę gwarancji. Jeśli wszystko jest jasne, postępuj ostrożnie. Pamiętaj, że nie jest to gwarantowana naprawa i może potencjalnie prowadzić do większych uszkodzeń, jeśli zostanie wykonana nieprawidłowo.

Podczas usuwania czarnego punktu spowodowanego nieprawidłowym działaniem punktu nacisku należy rozważyć następujące kroki:

 • Wyłącz telefon, aby zapobiec przypadkowemu uruchomieniu lub dalszemu uszkodzeniu.
 • Użyj miękkiej ściereczki, aby uniknąć zarysowania ekranu i wykonaj delikatny, stały nacisk wokół obwodu czarnej plamki. Nie naciskaj bezpośrednio.
 • Przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie sprawdź, czy nastąpiła poprawa.

Oto, o czym należy pamiętać:

 • Kalibracja wyświetlacza: Po zastosowaniu nacisku należy w razie potrzeby ponownie skalibrować ustawienia wyświetlacza.
 • Delikatny nacisk: Nadmierna siła może pogorszyć problem.
 • Cierpliwość: Powtórz proces z cierpliwością, ponieważ może to zająć kilka prób.

Jeśli te kroki nie usuną czarnej plamy, prawdopodobnie nadszedł czas, aby skonsultować się z profesjonalistą lub zbadać inne opcje naprawy.

Aplikacje do naprawy pikseli

Aplikacje do naprawy pikseliDo pobrania dostępne są różne aplikacje do naprawy pikseli, które mogą pomóc naprawić czarne plamy na ekranie telefonu. Wybierając aplikację, upewnij się, że jest ona kompatybilna z twoim urządzeniem i ma pozytywne recenzje użytkowników.

Po zainstalowaniu uruchom oprogramowanie naprawcze zgodnie z dostarczonymi instrukcjami, aby spróbować rozwiązać problemy z pikselami.

Wybór aplikacji do naprawy pikseli

Wybierając aplikację do naprawy pikseli w celu naprawienia czarnego punktu na ekranie telefonu, należy wziąć pod uwagę jej kompatybilność z urządzeniem i opinie użytkowników na temat skuteczności. Odpowiednia aplikacja może przeprowadzić dokładną diagnostykę pikseli i powinna być skuteczna w przywracaniu zablokowanych pikseli bez obniżania wydajności telefonu.

Oto kluczowe czynniki, o których należy pamiętać:

 • Kompatybilność z marką i modelem telefonu
 • Wysoki wskaźnik sukcesu zgłaszany przez innych użytkowników
 • Minimalne wykorzystanie zasobów w celu zapewnienia płynnego działania

Wybierz aplikację, która zapewnia narzędzia do szybkiego przywracania przejrzystości ekranu. Pamiętaj, że niezawodna aplikacja do naprawy pikseli może oznaczać różnicę między szybką naprawą a utrzymującym się problemem, oferując ci swobodę ponownego cieszenia się nieskazitelnym wyświetlaczem.

Aplikacje do naprawy martwych pikseli :

Po wybraniu odpowiedniej aplikacji do naprawy pikseli dla swojego urządzenia, nadszedł czas, aby uruchomić oprogramowanie i rozpocząć proces naprawy czarnego punktu na ekranie telefonu. Zacznij od wykonania kalibracji ekranu, aby zapewnić dokładność procesu naprawy. To poprowadzi oprogramowanie do dotkniętych obszarów ekranu. Następnie należy uruchomić funkcję diagnostyki sprzętu, aby przeanalizować zakres uszkodzeń.

Ciesz się swobodą naprawy ekranu telefonu w dogodnym dla siebie czasie i wróć do cieszenia się nieskazitelnym wyświetlaczem.

Profesjonalna naprawa ekranów

Jeśli czarny punkt na ekranie telefonu utrzymuje się pomimo wysiłków, aby go naprawić, skorzystanie z profesjonalnych usług naprawy ekranu jest praktycznym kolejnym krokiem. Specjaliści dysponują wiedzą techniczną pozwalającą na prawidłowe zdiagnozowanie i rozwiązanie problemów z ekranem, z którymi użytkownik może nie być w stanie poradzić sobie samodzielnie.

Ponadto warto wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • Gwarancja na ekran: Sprawdź, czy Twoje urządzenie jest nadal objęte gwarancją, ponieważ może ona pokryć koszty naprawy.
 • Ryzyko związane z majsterkowaniem: Samodzielne próby naprawy mogą czasem przynieść więcej szkody niż pożytku, potencjalnie unieważniając gwarancję lub prowadząc do dalszych uszkodzeń.
 • Niezawodność: Renomowany serwis naprawczy zaoferuje gwarancję na swoją pracę, zapewniając ci spokój ducha.

Udanie się do profesjonalisty nie tylko gwarantuje, że telefon jest w dobrych rękach, ale także uwalnia od zmartwień i frustracji związanych z obsługą skomplikowanych komponentów telefonu. Dysponują oni odpowiednimi narzędziami i częściami zamiennymi, aby skutecznie naprawić usterkę.

Zapobieganie przyszłym problemom z ekranem

Po omówieniu opcji profesjonalnej naprawy wyświetlacza, równie ważne jest skupienie się na krokach, które można podjąć, aby zapobiec przyszłym problemom z ekranem.

Jednym z najskuteczniejszych środków jest zastosowanie wysokiej jakości zabezpieczenia ekranu. Ochraniacze ekranu działają jak tarcza, chroniąc przed zadrapaniami, pęknięciami, a nawet tymi przerażającymi czarnymi plamami, które mogą pojawić się po upadku lub uderzeniu. To niewielka inwestycja, która na dłuższą metę może zaoszczędzić wiele kłopotów i pieniędzy.

Nie należy również zapominać o zaletach obudowy. Solidne etui nie tylko dodaje warstwę amortyzującą wstrząsy podczas upadków, ale także często zawiera podniesioną ramkę. Ten szczegół konstrukcyjny zapobiega bezpośredniemu kontaktowi ekranu z płaskimi powierzchniami, gdy jest on umieszczony ekranem do dołu. To prosty, ale skuteczny sposób na zachowanie integralności telefonu.

W dążeniu do uwolnienia się od warsztatów naprawczych i frustracji związanej z uszkodzonymi ekranami pamiętaj, że kluczem jest zapobieganie. Wyposaż swój telefon w solidną osłonę ekranu i etui, które zapewnia dobre pokrycie. W ten sposób podejmujesz proaktywne kroki, aby zapewnić, że Twoje urządzenie pozostanie w doskonałej formie, wolne od uszkodzeń i gotowe na wszystko, co rzuci mu życie pełne przygód.

Często zadawane pytania

Czy czarny punkt na ekranie telefonu może rozprzestrzeniać się z czasem, jeśli nie zostanie naprawiony?

Tak, czarna plama na ekranie telefonu może się rozprzestrzeniać, jeśli się nią nie zajmiesz. Często jest to spowodowane uszkodzeniem ciśnieniowym lub wnikaniem cieczy, które zignorowane mogą z czasem ulec pogorszeniu.

Będziesz chciał go szybko naprawić, aby zachować użyteczność urządzenia i uniknąć rosnących kosztów naprawy. Szybkie działanie minimalizuje ryzyko powiększenia się uszkodzenia, utrzymując telefon w doskonałym stanie przez dłuższy czas.

Czy istnieją domowe sposoby, które mogą tymczasowo zmniejszyć widoczność czarnej plamki na ekranie telefonu?

Chcesz uwolnić się od tego paskudnego czarnego punktu na ekranie, prawda?

Cóż, możesz spróbować masażu pikseli, delikatnie pocierając obszar miękką szmatką, co może przywrócić zablokowane piksele do życia.

Alternatywnie, odrobina lakieru do wyświetlaczy może tymczasowo zamaskować skazę.

Czy czarny punkt na ekranie może być oznaką poważniejszego problemu sprzętowego?

Tak, czarna plama na ekranie może wskazywać na poważny problem sprzętowy. Często jest to wynik nacisku na ekran lub uszkodzenia przez ciecz. Jeśli rozprzestrzenia się lub funkcja dotykowa jest osłabiona, wewnętrzne komponenty mogą być uszkodzone.

Nie ignoruj tego, ponieważ może to prowadzić do bardziej kosztownych napraw. Możesz wypróbować kilka szybkich rozwiązań, ale jeśli problem nie ustąpi, najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Jak stosowanie ochraniacza ekranu wpływa na prawdopodobieństwo pojawienia się czarnych plam na ekranie telefonu?

Korzystanie z osłony ekranu ogólnie zmniejsza ryzyko powstawania czarnych punktów, ponieważ chroni ekran telefonu przed bezpośrednimi uderzeniami i zadrapaniami, które mogą zagrozić jego trwałości.

Ocena wpływu pokazuje jednak, że jeśli ochraniacz zostanie zastosowany nieprawidłowo lub nagromadzi się pod nim brud, może to potencjalnie przyczynić się do powstawania czarnych punktów.

Czy czynniki środowiskowe, takie jak temperatura lub wilgotność, mogą przyczyniać się do powstawania czarnych plam na ekranach telefonów?

Oczywiście, wpływ temperatury i wilgoci może rzeczywiście prowadzić do powstawania czarnych plam na ekranie telefonu. Badania pokazują, że ekstremalne temperatury mogą powodować rozszerzanie się i kurczenie elementów ekranu, tworząc te skazy.

Podobnie, wysoka wilgotność może przeniknąć do urządzenia, zakłócając działanie wyświetlacza.

Możesz swobodnie chronić swój ekran, unikając tych trudnych warunków, zapewniając długowieczność telefonu i nieskazitelny wyświetlacz.

Zawsze zwracaj uwagę na środowisko telefonu!

Zauważyłem czarną plamę na ekranie mojego iPhone. Czy to tylko przebarwienie?

To może być wynik składania warstw szkła na ekranie twojego iPhone. Przebarwienia pojawiające się na ekranie mogą wynikać z różnych powodów, dlatego ważne jest, aby skontaktować się z serwisem Apple lub jednym z doświadczonych serwisów, aby zbadać problem. Zapraszamy do lektury poświęconej temu tematowi.

Jesteś pewien, że czarna plama na ekranie mojego iPhone to nie jest po prostu brud?

Jeśli zauważasz czarną plamę na ekranie iPhone i jesteś pewien, że ekran jest czysty, to prawdopodobnie mamy do czynienia z problemem ekranu, a nie brudem. Chociaż może to być tylko przebarwienie, sugerujemy skontaktowanie się z serwisem Apple lub niezależnym serwisem naprawczym.

Czy pojawianie się czarnych plam jest typowe dla jakiegoś konkretnego modelu iPhone?

A: Nie, pojawianie się czarnych plam na ekranie może dotyczyć różnych modeli iPhone, takich jak iPhone 7, iPhone 11 czy iPhone 12. Niezależnie od modelu, problem ten wymaga konsultacji z serwisem.

Czy zresetowanie iPhone’a może pomóc, gdy widzę czarną plamę na ekranie?

Resetowanie iPhone’a może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów związanych z działaniem ekranu, ale nie gwarantuje usunięcia czarnej plamy. Jeżeli problem nadal występuje po restarcie telefonu, najlepiej skonsultować się z serwisem.

Czy koszt naprawy czarnej plamy na ekranie jest duży?

A: Koszt naprawy może zależeć od wielu czynników, takich jak model telefonu, stan telefonu i właściwość problemu. Najlepiej skontaktuj się z serwisem Applefix  aby uzyskać konkretne informacje o cenie.

Czy czarna plama na ekranie iPhone’a rozszerza się z czasem?

Może się zdarzyć, że czarna plama na ekranie iPhone’a będzie się powiększać. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej udzielić profesjonalnej pomocy.

Czy mogę skorzystać z gwarancji Apple, jeśli zauważam czarną plamę na ekranie mojego iPhone’a?

Gwarancja Apple może obejmować pewne problemy z ekranem, ale zależy to od konkretnych warunków gwarancji. Zalecamy skontaktować się z serwisem Apple lub odwiedzić najbliższy Apple Store, aby omówić swoje opcje.

Czy problem z czarnymi plamami na ekranie iPhone’a był powszechny w modelach wydanych przed 2020 rokiem?

Takie sytuacje mogły dotyczyć różnych modeli, nie tylko wydanych przed 2020 rokiem. Niezależnie od daty produkcji, jeżeli zauważasz jakiekolwiek problemy z ekranem, powinieneś skonsultować się z serwisem.

Czy plamy na ekranie iPhone’a są zawsze czarne?

Nie, użytkownicy często zauważają żółte plamy, zwłaszcza na białym tle, zarówno po włączeniu nowego telefonu lub dopiero po jakimś czasie. Wszelkie niezwykłe plamy na ekranie Twojego iPhone’a powinny być sprawdzone przez profesjonalny serwis.

Jak mogę skontaktować się z serwisem Apple w przypadku problemów z ekranem?

Możesz skontaktować się z autoryzowanym serwisem Apple telefonicznie, e-mailowo lub odwiedzić najbliższy Apple Store. Istnieje też możliwość skorzystania z wysyłki telefonu do serwisu.

Wnioski

Podsumowując, nie pozwól, aby czarna plama na ekranie telefonu przyćmiła Twój dzień. Pamiętaj, że 25% uszkodzeń ekranu jest spowodowanych przypadkowymi upadkami. Szybko rozwiąż problem, ponownie uruchamiając telefon, delikatnie naciskając lub korzystając z aplikacji do naprawy pikseli. Jeśli te sztuczki zawiodą, poszukaj profesjonalnej pomocy.

Aby uniknąć przyszłych kłopotów, zainwestuj w solidne etui i osłonę ekranu. Zachowaj proaktywność, aby Twój ekran był tak nieskazitelny, jak wymaga tego Twoje cyfrowe życie.

Komentarze i powiązane wpisy

 1. Ten artykuł jest naprawdę fantastyczny! Autor podaje jasne i konkretne informacje, które są niezwykle pomocne dla każdego, kto boryka się z problemem czarnej plamy na ekranie telefonu. Sposób, w jaki przedstawione są różne rozwiązania, od prostych do bardziej zaawansowanych, jest bardzo przystępny i zrozumiały. Bez wątpienia, to jest świetnie napisany i bardzo użyteczny artykuł.

  1. Dzień dobry, dziękujemy za pozytywny odzew! Nasz serwis iPhone ogromnie ceni sobie pozytywne opinie wśród odbiorców 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button