Przesyłamy zdjęcia do iCloud

   
  Przesyłanie zdjęć do iCloud

  Biblioteka zdjęć iCloud to niezwykle użyteczna, natywna aplikacja systemu iOS pozwalająca na przechowywanie i synchronizację plików zdjęć i filmów dla wszystkich urządzeń Apple jednocześnie. Możliwość kompresji plików foto i wideo jaką daje Biblioteka zdjęć iCloud pozwalająca oszczędzać miejsce w pamięci urządzenia to kolejna praktyczna funkcja tej aplikacji.

  W niniejszym poradniku dowiesz się jak przesłać do Biblioteki zdjęć iCloud swoje zdjęcia, filmy czy zrzuty ekranu, by móc się nimi cieszyć na różnych jabłowych urządzeniach a także by zapobiec ich utracie.

  Pamiętaj, żeby przed skorzystaniem z niniejszego poradnika zrobić kopię zapasową swoich plików! W przypadku niepowodzenia w przesyłaniu zdjęć do Biblioteki zdjęć iCloud z urządzenia Apple będziesz mógł/a w łatwy sposób je odzyskać.

  Jako że przesyłanie zdjęć i plików to czynność pochłaniająca dużą ilość danych, przed rozpoczęciem tego procesu najlepiej włączyć sieć WiFi.

  1. Jak włączyć Bibliotekę zdjęć iCloud na iPhone i iPad i przesłać zdjęcia?

  By synchronizacja fotografii z Biblioteką zdjęć iCloud była możliwa należy wybrać w menu smartfonu Ustawienia > Zdjęcia i włączyć Bibliotekę zdjęć iCloud. Wszystkie zdjęcia znajdujące się w pamięci iPhone’a zostaną automatycznie przesłane na konto iCloud.

  Jak włączyć iCloud

  Od wersji systemu operacyjnego iOS 11 pliki zdjęć zapisywane są w formacie HEIF (HEIC). Jest to standard nowszy od JPEG, dzięki któremu zdjęcia zapisywane są w wyższej jakości przy jednocześnie mniejszym rozmiarze pliku.

  Choć nie jest możliwe oglądanie i pobieranie zdjęć w tym formacie na komputerze z systemem Windows bez użycia zewnętrznego oprogramowania, nie ma potrzeby rezygnowania z niego, by przenieść i oglądać pliki na Macu.

  Kliknij w iPhone Ustawienia > Zdjęcia, przewiń w dół, a następnie wybierz opcję Automatycznie w menu Przenieś na Maca lub PC w celu automatycznej konwersji zdjęć na pliki .JPEG podczas przesyłania ich do komputera lub Pozostaw oryginały jeśli chcesz zachować pliki w formacie HEIF (HEIC).

  Jak się przesyła zdjęcia do iCloud

  2. Jak włączyć Bibliotekę zdjęć iCloud na Mac?

  W systemie MacOS na komputerze wybierz Preferencje systemowe > iCloud > Zdjęcia a następnie wejdź w Opcje. W tym miejscu zaznacz Bibliotekę zdjęć iCloud a galeria zdjęć zostanie automatycznie zsynchronizowana. Proces przesyłania zdjęć może trwać długo. W zależności od ilości plików może to być od kilku minut do nawet kilku godzin.

  Jak wysłać zdjęcia do iCloud

  3. Jak przesłać zdjęcia z Mac do Biblioteki zdjęć iCloud?

  Jeżeli chcesz, by zdjęcia znajdujące się na twardym dysku Twojego Maca zostały pobrane do Biblioteki zdjęć iCloud, otwórz aplikację Zdjęcia a następnie ruchem przeciągnij i upuść i skopiuj pliki foto i wideo z pulpitu lub z Findera do aplikacji.

  Po włączeniu Biblioteki zdjęć iCloud na Mac wszystko, co dodasz w aplikacji Zdjęcia pojawi się także na stronie icloud.com i na wszystkich Twoich urządzeniach Apple.

  Stan przesyłania zdjęć możesz sprawdzać na dole okna aplikacji.

  Jak zgrać zdjęcia do iCloud

  Aby upewnić się, że wszystko zostało zsynchronizowane otwórz aplikację Zdjęcia na iPhone lub iPad i sprawdź czy zdjęcia przesłane z Maca są w niej dostępne.

  Transferując zdjęcia z iPhone lub Maca do iCloud tworzysz dokładną kopię galerii zdjęć. Innymi słowy, zdjęcia uporządkowane w dane albumy w iPhone lub na Mac będą tak samo uporządkowane również na iCloud.

  Pamiętaj o tym, że synchronizacja obejmuje także usuwanie plików foto i wideo. Zdjęcie usunięte z pamięci smartfona lub komputera zostaje także wykasowane z galerii w Bibliotece zdjęć iCloud.

  Aby zapobiec przypadkowej utracie zdjęć lub gdy chcemy usunąć pliki tylko z jednego urządzenia potrzebne będzie zapisanie ich na dysku twardym Maca. W tym celu wykorzystać można aplikację Zdjęcia na Macu.

  Po wybraniu zdjęć przeznaczonych do eksportu na dysk należy wybrać kolejno Plik > Eksportuj > Eksportuj zdjęcia. Kolejnym krokiem jest wybór folderu, do którego pliki mają zostać zapisane. Może to być jeden z folderów wewnętrznych Maca lub podpięty do niego dysk zewnętrzny. Pliki zostaną przeniesione na dysk twardy.

  4. Jak przesłać zdjęcia do Biblioteki zdjęć iCloud z icloud.com?

  1. Wejdź na stronę internetową www.icloud.com i zaloguj się za pomocą swojego Apple ID i hasła.

  2. Kliknij na Zdjęcia.*

  *Jeśli po raz pierwszy przeglądasz swoje zdjęcia na stronie, ładowanie zdjęć może zająć trochę czasu.

  Aby przesłać zawartość z witryny do biblioteki zdjęć iCloud, kliknij ikonę chmury ze strzałką w górę.

  Przesyłanie zdjęć z icloud.com

  Następnie użyj Findera, aby znaleźć i wybrać, to co chcesz przesłać. Następnie kliknij Wybierz.

  Po zakończeniu cała zawartość powinna być zsynchronizowana we wszystkich urządzeniach Apple i icloud.com. Pamiętaj, że Twoje urządzenia będą potrzebować połączenia Wi-Fi do synchronizacji z biblioteką zdjęć iCloud.

  Jeśli usuniesz zdjęcie lub film z www.icloud.com, to usuniesz je też ze wszystkich urządzeń.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button