Jak przenieść zdjęcia do iCloud?

 
Przesyłanie zdjęć do iCloud

iCloud z czasem stało się coraz bardziej użytecznym narzędziem dla użytkowników urządzeń Apple, a Biblioteka zdjęć iCloud jest tego najlepszym przykładem. To natywna aplikacja pozwalająca na przechowywanie i synchronizację plików zdjęć i filmów dla wszystkich urządzeń Apple jednocześnie. 

Z tego poradnika dowiesz się, jak:

W niniejszym poradniku dowiesz się jak przesłać do Biblioteki zdjęć iCloud swoje zdjęcia, filmy czy zrzuty ekranu, by móc się nimi cieszyć na różnych jabłkowych urządzeniach, a także by zapobiec ich utracie.

Pamiętaj, żeby przed skorzystaniem z niniejszego poradnika zrobić kopię zapasową swoich plików! W przypadku niepowodzenia w przesyłaniu zdjęć do Biblioteki zdjęć iCloud z urządzenia Apple będziesz mógł/a w łatwy sposób je odzyskać.

Jako że przesyłanie zdjęć i plików to czynność pochłaniająca dużą ilość danych, przed rozpoczęciem tego procesu najlepiej włączyć sieć WiFi.

Czym jest Biblioteka zdjęć iCloud?

Na początek bardzo ważne rozgraniczenie: zdjęcia zrobione urządzeniami z iOS (iPhone, iPad) zapisywane są w aplikacji Zdjęcia i standardowo przechowywane są w pamięci urządzenia. Załóżmy, że masz dwa urządzenia:

 • iPad ze zdjęciami rodzinnymi, bez Biblioteki zdjęć iCloud.
 • iPhone ze zdjęciami z wyjazdów, bez Biblioteki zdjęć iCloud.

Włączenie Biblioteki zdjęć iCloud sprawia, że wszystkie zdjęcia z urządzenia wysyłane są do iCloud, a potem synchronizowane między urządzeniami! Czyli zdjęcia z iPad pojawią się na iPhone i odwrotnie.

Każde kolejne zdjęcie lub wideo będzie synchronizowane z każdym urządzeniem, na którym jesteś zalogowany/a do Apple ID i masz włączoną Bibliotekę zdjęć iCloud.

Dlaczego warto przenieść zdjęcia do iCloud?

Z prostej przyczyny – to super wygodne! Multimedia synchronizowane są „w tle”. W odróżnieniu od innych rozwiązań tego typu, po włączeniu synchronizacji nic nie trzeba robić. W aplikacji Zdjęcia pojawiają się nowe multimedia, które możemy edytować, dzielić z bliskimi i wracać do nich po latach.

Ważne: wykasowanie zdjęcia z Biblioteki zdjęć iCloud na dowolnym urządzeniu powoduje, że znika ono wszędzie.

Czy wysyłanie zdjęć do iCloud jest bezpieczne?

To podchwytliwe pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć samodzielnie. Bardziej brzmieć powinno: czy chcesz, żeby twoje zdjęcia były przechowywane na serwerach gdzieś daleko stąd?

iCloud w przeszłości miało kilka wpadek i wycieków, ale na ogół jest to rozwiązanie uznawane za bezpieczne, a Apple pracuje nad szyfrowaniem od końca do końca (E2EE).

Koniecznie warto zadbać o bezpieczeństwo swojego Apple ID, chociażby korzystając z dwuetapowej weryfikacji.

Czy muszę korzystać z Biblioteki zdjęć iCloud?

Nie! Biblioteka zdjęć iCloud to jedno z rozwiązań chmurowych Apple, ale żeby korzystać z iPhone nie musisz jej włączać. Najczęściej wiąże się to zakupem dodatkowej przestrzeni dyskowej, a finalnie zdjęcia możesz przenieść z iPhone na inne urządzenie ręcznie.

Jak przenieść zdjęcia do iCloud na iPhone i iPad?

Biblioteka zdjęć iCloud w najnowszym systemie iOS to po prostu Zdjęcia w iCloud. Ustawienia możemy znaleźć w dwóch miejscach: poprzez zmianę ustawień bezpośrednio na ekranach związanych z iCloud lub przez zmianę ustawień aplikacji Zdjęcia.

 1. Otwórz Ustawienia > Zdjęcia.
 2. Zaznacz Zdjęcia w iCloud.

Wybieranie aplikacji Zdjęcia w iPhone

 

Włączanie synchronizacji Zdjęć iCloud w aplikacji Zdjęcia

Wszystkie zdjęcia znajdujące się w pamięci iPhone’a zostaną automatycznie przesłane na konto iCloud. W zależności od tego, ile ich jest – może to potrwać nawet kilka godzin.

Drugim sposobem będzie otworzenie ustawień Apple ID.

 1. Otwórz Apple ID > iCloud.
 2. Pokaż wszystkie Aplikacje używające iCloud.
 3. Na samym szczycie powinny być Zdjęcia, otwórz je.
 4. Możesz włączyć / wyłączyć synchronizację Zdjęć.

Tutaj znajdziesz też informacje dotyczące wielkości zajmowanej przestrzeni w iCloud i status synchronizacji.

Ekran iCloud w Apple ID.

Zdjęcia w Apple ID.

Optymalizuj dysk iPhone

Od wersji systemu operacyjnego iOS 11 pliki zdjęć zapisywane są w formacie HEIF (HEIC). Jest to standard nowszy od JPEG, dzięki któremu zdjęcia zapisywane są w wyższej jakości przy jednocześnie mniejszym rozmiarze pliku.

Co nie zmienia faktu, że… zdjęcia nadal potrafią zajmować sporo przestrzeni dyskowej.

Przy synchronizacji Zdjęć w iCloud możesz oryginalne pliki zostawić na urządzeniu lub wybrać opcję Optymalizuj dysk iPhone’a.

Jeśli wybierzesz opcję optymalizacji, to na urządzeniu zostaną tylko miniaturki. Po kliknięciu w miniaturkę multimediów, oryginał zostaje automatycznie pobrany na urządzenie.

 

Włączenie optymalizacji dyski iPhone

 

PROTIP: Możesz ustawić format JPG jako standard w swoim iPhone – co może być przydatne, np. dla osób często przełączających zdjęcia na PC.Jeśli chcesz od razu robić zdjęcia w formacie JPG, wybierz:

 1. Ustawienia > Aparat > Formaty.
 2. Kliknij opcję > Najbardziej zgodny.

Zdjęcia z iCloud na Mac lub PC

Choć nie jest możliwe oglądanie i pobieranie zdjęć w tym formacie na komputerze z systemem Windows bez użycia zewnętrznego oprogramowania, nie ma potrzeby rezygnowania z niego, by przenieść i oglądać pliki na Macu.

 1. Otwórz Ustawienia > Zdjęcia.
 2. Przewiń w dół > Przenieś na Maca lub PC > Automatycznie w celu automatycznej konwersji zdjęć na pliki .JPEG podczas przesyłania ich do komputera.

Możesz też wybrać Pozostaw oryginały, jeśli chcesz zachować pliki w formacie HEIF (HEIC).

Włączanie opcji przenoszenia plików z iPhone na Mac

Jak włączyć Bibliotekę zdjęć iCloud na Mac?

Powyższa instrukcja będzie działać na iOS, czyli na iPhone i iPad. W przypadku komputerów Mac:

 1. Otwórz aplikację Zdjęcia.
 2. Włącz Preferencje z paska narzędziowego.
 3. Kliknij ekran iCloud i zaznacz Zdjęcia iCloud.

 

Preferencje aplikacji Zdjęcia, włączanie iCloud

Zdjęcia zostaną automatycznie zsynchronizowane. Proces przesyłania zdjęć może trwać długo. W zależności od ilości plików może to być od kilku minut do nawet kilku godzin.

Tutaj też masz do wyboru, pozostawić oryginały plików na dysku, lub zoptymalizować dysk.

Albumy udostępniane

Osobną opcją są Albumy udostępniane. To album, który tworzy się w aplikacji Zdjęcia i udostępnia go przez iCloud. Taki album można udostępnić linkiem każdemu użytkownikowi, pozostając jego właścicielem.

Jak przesłać zdjęcia z Mac do Biblioteki zdjęć iCloud?

Jeśli masz zdjęcia, które nie są dodane do aplikacji Zdjęcia (np. znajdują się w pojedynczych folderach), to najłatwiejszym sposobem, żeby przesłać je do iCloud będzie… dodanie ich do aplikacji Zdjęcia, która posiada synchronizację.

 1. Kliknij wybrane zdjęcie lub zdjęcia prawym guzikiem.
 2. Wybierz Dodaj do Zdjęć.

Drugą opcją będzie import całych folderów.

 1. Otwórz aplikację Zdjęcia.
 2. Wybierz Importuj z paska narzędziowego.

Możesz też otworzyć aplikację Zdjęcia, a następnie ruchem przeciągnąć i upuścić pliki foto i wideo z pulpitu lub z Findera bezpośrednio do aplikacji.

Aby upewnić się, że wszystko zostało zsynchronizowane otwórz aplikację Zdjęcia na iPhone lub iPad i sprawdź, czy zdjęcia przesłane z Maca są w niej dostępne.

Kopia zapasowa multimediów

Transferując zdjęcia z iPhone lub Maca do iCloud tworzysz dokładną kopię galerii zdjęć. Zdjęcia uporządkowane w dane albumy w iPhone lub na Mac będą tak samo uporządkowane również na iCloud.

Pamiętaj o tym, że synchronizacja obejmuje także usuwanie plików foto i wideo. Zdjęcie usunięte z pamięci smartfona lub komputera zostaje także wykasowane z galerii w Bibliotece zdjęć iCloud.

Aby zapobiec przypadkowej utracie zdjęć, lub gdy chcemy usunąć pliki tylko z jednego urządzenia potrzebne będzie zapisanie ich na dysku twardym Maca. W tym celu wykorzystać można aplikację Zdjęcia na Macu.

 

Dodawanie zdjęć do iCloud z Findera

Jak eksportować multimedia z aplikacji Zdjęcia?

Po wybraniu zdjęć przeznaczonych do eksportu na dysk należy wybrać:

  1. Otwórz aplikację Zdjęcia.
  2. Wybierz Plik > Eksportuj > Eksportuj zdjęcia.
  3. Wybierz folder, do którego pliki mają zostać zapisane. Może to być jeden z folderów wewnętrznych Maca lub podpięty do niego dysk zewnętrzny.
 • Pliki zostaną przeniesione na dysk twardy.

Jak przesłać zdjęcia do Biblioteki zdjęć iCloud z icloud.com?

Wyobraź sobie sytuację, że jesteś na wyjeździe służbowym i masz do dyspozycji zastępczy komputer, z którego chcesz dodać zdjęcia do swojej Biblioteki zdjęć iCloud. To nie problem!

 1. Wejdź na stronę internetową iCloud.com i zaloguj się za pomocą swojego Apple ID i hasła.
 2. Kliknij ikonę aplikacji Zdjęcia.*
 3. Wybierz opcję Prześlij.

 

Przesyłanie zdjęć przez icloud.com

*Jeśli po raz pierwszy przeglądasz swoje zdjęcia na stronie, ładowanie zdjęć może zająć trochę czasu. Aby przesłać zawartość z witryny do biblioteki zdjęć iCloud, kliknij ikonę chmury ze strzałką w górę.

Przenoszenie zdjęć do iCloud – warto!

Przerzucenie zdjęć z iPhone do iCloud nie jest trudne. Posiadając odpowiednio dużą ilość miejsca, wystarczy odhaczyć funkcję synchronizacji. Zdjęcia w iCloud na pewno docenią osoby, które posiadają kilka urządzeń Apple i korzystają z Apple ID.

A możesz masz ciekawą historię z iCloud lub nietypowe problemy? Daj znać w komentarzach!

Jak przenieść zdjęcia do iCloud?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button