– Jak oszczędzać baterię w iPhonie?

 
[How to] - Jak oszczędzać baterię w iPhonie?

Wiele osób, które czytają mojego bloga, zwracało mi uwagę, abym zaczął robić jakieś poradniki, gdyż nie każdy ogarnia tak bardzo temat sprzętu od Apple’a. Zwłaszcza osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę… Z początku myślałem, że to kompletny bezsens, bo gdy zaczynałem pisanie bloga, moim głównym celem było przedstawianie plotek, ciekawostek. Po głębszym zastanowieniu stwierdziłem, że jednak wszyscy mieli rację, dlatego od dziś będziecie mogli znaleźć u nas poradniki .

Jako rozpoczęcie serii poradników chciałbym Wam przedstawić – Jak oszczędzać baterię w iPhonie? To proste pytanie, zadaje najwięcej bólu osobom, które znam i które posiadają iPhone’a. Niestety nie ma jakiegoś super sposobu na to, aby nasz iPhone wytrzymał na jednym ładowaniu przez tydzień, ale na pewno możemy coś zrobić, aby bateria nie padała nam popołudniem, a dopiero wieczorem.

Jeśli jesteście ciekawi co możecie zrobić, aby wasza bateria dłużej pożyła w ciągu dnia, to zaczynamy:
– wyłączcie Wi-Fi gdy nie jesteście w pobliżu jakiejś sieci, najlepiej wtedy kiedy wychodzicie z domu i nie używacie internetu
aby wykonać ten krok: wejdź w Ustawienia –> Wi-Fi –> przesuń palcem, aby wyłączyć lub “wyciągnij” Panel sterowania i kliknij na antenkę (poniższy zrzut ekranu)

– wyłączcie Bluetooth’a – w końcu nie możemy wysyłać plików z iPhone’a : )
aby wykonać ten krok: wejdź w Ustawienia –> Bluetooth –> przesuń palcem, aby wyłączyć lub “wyciągnij” Panel sterowania i kliknij na symbol Bluetooth’a   (poniższy zrzut ekranu)

– wyłączcie GPS’a, przecież i tak połowa z nas go nie używa idąc do szkoły, czy pracy..
wejdź w Ustawienia –> Prywatność –> Usługi lokalizacji –> przesuń palcem, aby wyłączyć GPS’a (poniższy zrzut ekranu)

– zmniejszcie jasność ekranu i wyłączcie automatyczną jasność, o tyle o ile jest to możliwe
aby wykonać ten krok: wejdź w Ustawienia –> Tapety i jasność –> przesuń palcem, aby zmniejszyć lub zwiększyć jasność lub “wyciągnij” Panel sterowania i przesuwaj suwak (poniższy zrzut ekranu)

– wyłączcie niepotrzebne programy, które odświeżają się w tle
wejdź w Ustawienia –> Ogólne –> Odświeżanie w tle –> przesuń palcem, aby wyłączyć odświeżanie wszystkim aplikacją lub tylko pojedynczym (poniższy zrzut ekranu)

– wyłączcie internet przez sieć komórkową, jeśli go nie używacie
wejdź w Ustawienia –> Sieć komórkowa –> przesuń palcem, aby wyłączyć Dane sieci kom. oraz 3G (poniższy zrzut ekranu)

– wyłączcie rozmowy w 3G – nie zrobi wam to dużej różnicy, na prawdę….
aby wykonać ten krok: wejdź w Ustawienia –> Sieć komórkowa –> przesuń palcem, aby wyłączyć 3G (poniższy zrzut ekranu)

Jest to siedem kroków, które bardzo pomagają przetrwać w terenie. Sam wykonałem kroki, które opisałem i z działającego iPhone’a na jednym ładowaniu, potrafię cieszyć się nawet przez trzy dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button