JailBreak iPhone, iPod oraz iPad

 
JailBreak iPhone, iPod oraz iPad

Ostatni mój wpis dotyczył tweak’ów w Cydii, które moim zdaniem były ciekawe. Nie wszyscy jednak mają JB na swoim iPku, iPod’zie czy też iPad’zie, dlatego postanowiłem napisać tutorial, jak krok po kroku “uwolnić” swoje iUrządzenie. Jednak przed zrobieniem jailbreak’a na swoim urządzeniu spod znaku nadgryzionego jabłka, zastanówcie się dobrze, czy na sto procent jesteście w stanie cały proces wykonać, a co najważniejsze – czy na 100% jesteście pewni, że będziecie używać Cydii. Dodatkowo zróbcie sobie BACKUP zawartości urządzenia – jednym słowem, zsynchronizujcie iUrządzenia w iTunes.

Czujecie się gotowi? To zaczynamy:
1. Ściągamy program evasi0n7 dla Win lub evasi0n7 dla OS X. Po ściągnięciu, rozpakowujemy np. na pulpit.
2. Teraz uruchamiamy evasi0n7.exe (zdjęcie ikonki poniżej)
3. Po pojawieniu się takiego obrazu (obrazek na dole) podłączamy iUrządzenie i klikamy na przycisk “Jailbreak”
4. Po rozpoczęciu się “uwalniania” naszego iPka, czytamy i wykonujemy uważnie każde polecenie, które pojawi się na ekranie naszego programu. W pewnym momencie jailbrek’owania, trzeba będzie wcisnąć ikonkę evasi0n w naszym iUrządzeniu. Jest to chyba jedyna czynność jaką musimy wykonać. (screeny poniżej)

5. Gotowe! Na naszym iPku pojawiła się ikonka Cydii! (UWAGA: Nie martwcie się jeśli Cydia będzie się wyłączać… Też tak miałem i dopiero po kilku minutach Cydia zaczęła normalnie funkcjonować.)

Prawda, że zrobienie JB na naszych urządzeniach od Apple jest strasznie proste? Teraz możecie pójść do znajomych i wykonać im JB na ich iPkach, iPod’ach czy też iPad’ach. Jak będą pytania i niejasności – chętnie pomogę 🙂
Jeśli jednak jesteście z Wrocławia (choć nie tylko) i nie czujecie się na siłach, aby samodzielnie wykonać takie zadanie (wiadomo, nie każdy jest dobry w sprawach technicznych) to zapraszam do serwisu AppleFix.pl – moi koledzy na pewno Wam pomogą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button