Jak wyłączyć powiadomienia haptyczne w iPhone 7?

 
Jak wyłączyć powiadomienia haptyczne w iPhone 7?

Ulepszony na potrzeby iPhone’a 7 Taptic Engine zapewnia użytkownikom sygnał wibracyjny podczas wykonywania różnych czynności systemowych. Tzw. haptic feedback, czyli powiadomienia haptyczne w iPhone 7, pojawiają się między innymi przy sterowaniu i interakcji.

Haptyka odpowiada przede wszystkim za imitację fizycznego klawisza Początek – panel dotykowy po dotknięciu wytwarza pulsację, która przypomina naciśnięcie prawdziwego przycisku.

Ale to nie wszystkie możliwości haptyki. Przykładowo, przy ustawianiu budzika w aplikacji Zegar, iPhone 7 wykona wibrację podczas obracania pokrętła z godzinami alarmu.

Powiadomienia haptyczne, czyli fundament iPhone’a 7

Haptyka jest podstawą iPhone’a 7 – i póki co zarezerwowana jest jedynie dla modeli 7 oraz 7 Plus. Pozostałe modele otrzymują co najwyżej namiastkę powiadomień wibracyjnych – takie występują m.in. w iPhone 6S przy korzystaniu z 3D Touch, czy we wszystkich innych modelach przy korzystaniu z przełącznika wyciszenia dźwięku.

Nie wszyscy jednak przepadają za licznymi powiadomieniami haptycznymi. Wprawdzie wibracyjna informacja zwrotna może być bardzo przydatna, jednakże pojawia się ona na każdym kroku – począwszy od odświeżania danych w aplikacji Mail, a na ustawianiu daty wydarzenia w Kalendarzu skończywszy.

Jeżeli chcesz się pozbyć wibracji podczas wykonywania czynności systemowych, nasz poradnik jest właśnie dla Ciebie!

Uwaga: niestety nie istnieje możliwość wyłączenia haptyki dla 3D Touch oraz przycisku Dzwonek/Cisza.

powiadomienia haptyczne w iphone 7 applefix

Jak wyłączyć powiadomienia haptyczne w iPhone 7?

Krok 1: Wejdź w aplikację Ustawienia na swoim telefonie.

Krok 2: Przejdź do zakładki Dźwięki i haptyka.

Krok 3: Przejedź na sam dół karty aż do opcji Systemowe sygnały haptyczne i wyłącz tę funkcję.

Jak wyłączyć powiadomienia haptyczne w iPhone 7?

Następstwem wyłączenia Systemowych sygnałów haptycznych jest fakt, że Twój iPhone nie będzie już emitował sygnałów wibracyjnych podczas wykonywania czynności systemowych. Aby powrócić do stanu pierwotnego, po prostu wykonaj raz jeszcze krok 1-3, tym razem włączając funkcję.

Jak wcześniej wspominaliśmy, opcja powiadomień haptycznych dostępna jest jedynie w przypadku iPhone’a 7 oraz iPhone’a 7 Plus. Niemożliwe jest wyłączenie powiadomień wibracyjnych dla 3D Touch oraz przełącznika wyciszenia.

Powiadomienia haptyczne w iPhone 7 z całą pewnością są ciekawym dodatkiem symulującym fizyczne powiadomienie. Jeżeli nie przepadasz za tego typu nowinkami, Apple umożliwia Ci rezygnację z tego typu rozwiązań. Bardzo prawdopodobnym jest jednak to, iż w przyszłości koncern z Cupertino będzie zwiększał rolę haptyki w swoich iSprzętach.

Począwszy od zegarka Apple Watch, powiadomienia wibracyjne migrować będą przez iPhone’a aż do iPada, a nawet MacBooka. Kwestią czasu jest zatem, aby podobne rozwiązania pojawiły się m.in. podczas korzystania z klawiatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button