Problem z AirPods – etui samo się rozładowuje

 
Problem z AirPods – etui samo się rozładowuje

S łuchawki bezprzewodowe od Apple już od początku generowały problemy, jednak nie miało to najmniejszego wpływu na popyt na nie. Najpierw opóźnienie wprowadzenia do sprzedaży, a następnie oczekiwanie nawet 6 tygodni na dostawę – to tylko dwa z powodów, dla których liczba użytkowników iSprzętu jest relatywnie mała. Ma to jednak swoje plusy. Wielu użytkowników dostrzegło bowiem problem z AirPods. Kto wie, czy to nieporozumienie nie wpłynie na poważne zmiany w słuchawkach!Okazuje się, że problem z AirPods jest poważniejszy, niż mogło się wydawać. Część użytkowników słuchawek dostrzegło bowiem problem, który całkowicie odbiera możliwość korzystania ze słuchawek. Problem z AirPods polega na tym, że etui będące jednocześnie stacją dokującą… samoczynnie się rozładowuje.

Problem z AirPods – rozwiązanie

Okazuje się jednak, że błąd (prawdopodobnie wynikający z wady w oprogramowaniu) można naprawić samodzielnie. Jeden z użytkowników serwisu Reddit podzielił się rozwiązaniem problemu z rozładowującym się etui. Do przywrócenia funkcjonalności słuchawek AirPods wystarczy zresetowanie ustawień słuchawek oraz ponowne ich sparowanie z iPhonem.
Tylko, że nie u wszystkich ten sposób zadziała.

Problem z AirPods – etui samo się rozładowuje

Gwarancja a problem z AirPods

Na szczęście żaden z dotkniętych problemem wadliwych słuchawek nie ma powodu do zmartwień. Jeżeli reset ustawień nie pomoże, konieczna będzie wymiana na podstawie gwarancji. Roczna Gwarancja Apple obejmuje bezpłatną wymianę wszystkich wadliwych produktów na podstawie dowodu zakupu. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż powszechny problem może dodatkowo wydłużyć czas oczekiwania na słuchawki AirPods. W sytuacji, gdy już teraz należy czekać 6 tygodni na dostawę nowych słuchawek, liczne zgłoszenia gwarancyjne mogą wydłużyć ten czas nawet dwukrotnie. Niezależnie od liczby tygodni spędzonych na oczekiwaniu, warto mieć nadzieję na rozwiązanie problemu przez Apple w międzyczasie. Nie jest bowiem wykluczone, że Apple upora się samodzielnie z problemem niedziałających słuchawek AirPods. Rozwiązanie zaproponowane przez użytkownika serwisu Reddit wskazuje na błąd w oprogramowaniu. Całkiem możliwa jest zatem aktualizacja oprogramowania słuchawek AirPods przez Apple, dzięki czemu błąd zostanie usunięty. Bez konieczności oczekiwania kilku tygodni na nowy sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button