Blokowanie numeru iPhone – 3 kroki

 
Blokowanie numeru iPhone - 3 kroki

W czasach przedkomórkowych normalnym było, że telefon odbieraliśmy w ciemno. Dopiero wtedy swoje nazwisko podawał dzwoniący i rozpoczynała się rozmowa. Teraz telemarketing, naciągacze i regularny spam atakuje nasze telefony. Jak się pozbyć marnujących czas rozmów?

W tym artykule dowiesz się, jak:

W natłoku informacji i naciągaczach atakujących z każdej strony nie lubimy odbierać połączeń od nieznanych numerów.

Bardzo często z numerów zastrzeżonych (lub pozbawionych Caller ID) swoje połączenia wykonują telemarketerzy. Każde takie połączenie zrzucamy zatem do skrzynki głosowej – albo całkowicie ignorujemy.

Jest to proces manualny, dlaczego więc go nie zautomatyzować? Nasze sztuczki pozwalają na pozbycie się wszystkich niechcianych rozmów za jednym zamachem!

Jak zablokować zastrzeżony numer?

Jest kilka sposobów na to, żeby zablokować zastrzeżony numer. Nie są one pozbawione wad, ale na pewno znajdziesz rozwiązanie, które będzie wygodne dla ciebie.

#1 Wyciszaj od nieznanych

Możesz wyciszyć połączenia od nieznanych numerów, czyli takich, które nie są dodane do Kontaktów. Osoba dzwoniąca zostanie przekierowana do poczty głosowej.

Powiadomienie o nieodebranym połączeniu pojawi się w spisie połączeń, jednak fizycznie telefon nie zadzwoni. Samodzielnie podejmujesz decyzje, czy chcesz oddzwonić, czy nie.

1.Wejdź w Ustawienia.

2.Wybierz aplikację Telefon.

Ustawienia aplikacji Telefon w iOS.

3.Zjedź w dół i wybierz opcję Wyciszaj od nieznanych.

Ustawienia wyciszania połączeń w iOS.

#2 Skonfiguruj tryb Nie przeszkadzać

Bardzo podobnym rozwiązaniem będzie włączenie trybu Nie przeszkadzać. W najnowszych wersjach iOS możesz wybrać różne Tryby skupienia (Praca, Sen, stworzone samodzielnie).

Tryby te zmieniają ustawienia telefonu, np. ograniczając możliwość odbierania połączeń, wyłączając powiadomienia, lub ograniczając działania określonych informacji (super opcja dla osób, które uzależnione są od telefonu!).

Jedną z opcji będzie wyłączenie możliwości dodzwonienia się do ciebie – dla wybranych kontaktów, lub wszystkich kontaktów.

Tryby te zmieniają ustawienia telefonu, np. ograniczając możliwość odbierania połączeń, wyłączając powiadomienia, lub ograniczając działania określonych informacji (super opcja dla osób, które uzależnione są od telefonu!).

Jedną z opcji będzie wyłączenie możliwości dodzwonienia się do ciebie – dla wybranych kontaktów, lub wszystkich kontaktów.

1.Otwórz aplikację Ustawienia i wejdź w kartę Tryb skupienia.

Tryby skupienia w iOS

 

Tryb Nie przeszkadzać w iOS.

2.Wybierz Nie przeszkadzać > Osoby.

Tryb nie przeszkadzać w iOS – ustawienia Osób.

 

3.Wybierz opcję > Rób wyjątki dla i ustaw, kto może dodzwonić się do ciebie, kiedy tryb jest włączony.

Tryb nie przeszkadzać w iOS – robienie wyjątków.

4.Tryb skupienia włączysz z Centrum sterowania, przeciągając palcem od dołu ekranu.

Centrum sterowania iOS, włączanie Trybu skupienia

Centrum sterowania iOS, włączanie Trybu skupienia Nie przeszkadzać.Ważne informacje dotyczące trybów skupienia:

  • jedną z możliwości jest wybranie Ulubionych, co oznacza, że tylko kontakty dodane do Ulubionych będą mogły się do ciebie dodzwonić,
  • alternatywnie możesz zdecydować się, że Wszystkie kontakty będą mogły się do ciebie dodzwonić – wtedy tryb Nie przeszkadzać działa w taki sam sposób, jak opcja Wyciszaj od nieznanych opisana wyżej,
  • klikając Pozwalaj na powtórne połączenia, po 3 połączeniach wykonanych z rzędu numer zostanie „przepuszczony”, bez względu na to czy jest w twoich kontaktach, czy nie,
  • tryby można konfigurować, np. wybierając harmonogramy, kiedy mają się aktywować i dezaktywować.

#3 Zablokuj z poziomu aplikacji Telefon

W przypadku, gdy mamy do czynienia z natrętem wydzwaniającym po kilkanaście razy na nasz numer, warto pójść krok dalej. Zwykłe ignorowanie jego połączenia to nic – zdecydowanie lepszym krokiem jest zwyczajne zablokowanie go!

Co ciekawe, Apple od iOS 10 w górę pozwala nam na blokowanie z poziomu aż trzech aplikacji. Jednak, aby dodać telefon do listy blokowanych, wystarczy zablokować go tylko raz.

1.Włącz aplikację Telefon

2.Wybierz numer z listy numerów i naciśnij ikonę dodatkowych informacji (i).

Blokowanie numeru telefonu w iOS.

 

3.Na samym dole jest opcja Blokuj tę osobę.

Blokowanie numeru telefonu w iOS w aplikacji TelefonTo samo możesz zrobić z poziomu aplikacji Wiadomości. Kliknij awatar osoby dzwoniącej – w ten sposób przejdziesz do karty kontaktu. Zjedź na sam dół ekranu i wybierz opcję Blokuj tę osobę (iOS poprosi o potwierdzenie decyzji).

Po rozpoczęciu blokady, opcja Blokuj tę osobę zamieni się w funkcję Nie blokuj tej osoby.

Lista zablokowanych numerów na iPhone

Wchodząc w Ustawienia, możesz zarówno blokować, jak i odblokowywać kontakty.

1.Wejdź w Ustawienia > wybierz zakładkę Wiadomości.

2.Znajdziesz tutaj sekcję Blokowani > kliknij ją.

Lista blokowanych numerów w iOS.

3.Aby dodać nowy blokowany numer, kliknij > Dodaj nowy.

Następnie wpisz nazwę konkretnego kontaktu i wybierz ją. Jeżeli zechcesz odblokować numer, po prostu przesuń palcem w lewo i wybierz czerwony przycisk Odblokuj.

 

Odblokowywanie numerów w iOS.

Blokowanie numeru iPhone – nic trudnego

Istnieje jeszcze możliwość blokowania numerów na iPhone przy użyciu zewnętrznych aplikacji. Niektóre z nich korzystają z międzynarodowych list numerów oznaczonych jako SPAM i blokują połączenia.

Problem z aplikacjami tego typu – dajesz dostęp aplikacji zewnętrznej firmy do naszych wszystkich połączeń. Biorąc pod uwagę, jak dużo opcji daje nam samo Apple, nie ma sensu instalować dodatkowej apki.

Czy tobie też zrobotyzowany telemarketer sprzedawał fotowoltaikę, mimo że mieszkasz w bloku? Daj znać w komentarzach o swoich najdziwniejszych rozmowach!

Blokowanie numeru iPhone - 3 kroki

Komentarze i powiązane wpisy

  1. Zarówno w iOS jak i samych komunikatorach, brakuje opcji blokuj tylko wiadomości i blokuj tylko połączenia głosowe.

    Jeszcze kiedyś w nokiach były profile dźwiękowe i trzema klikami miałem profil włączony (jeden z 5 lub 6ciu), a po jednym kliku widziałem na ekranie nazwę profilu. Dziś na szybko tylko widzę czy jest tryb samolotowy czy nie. Na biurku cichszy bez wibracji, na zewnątrz głośniejszy z wibracjami, w pociągu tylko wibracje, a czasem wszystko bez dźwięku np szpital. Dlaczego dziś już tego nie ma na iOS czy nawet na Androidzie? Może są jakieś aplikacje ale zanim rozwalę telefon próbując 10ciu, może ktoś coś wie.

    1. Urządzenia z systemem iOS domyślnie są wyposażone w 2 tryby powiadamiania użytkownika : Tryb Dzwonka oraz Tryb Cichy. Tryb cichy charakteryzuje się tym, że nie słychać dzwonka ale możliwe jest włączenie wibracji. Przełączanie między tymi trybami umożliwia przełącznik wyciszania. Samą głośność dzwonka również można zmieniać w ustawieniach. Wszystkie ustawienia znajdują się w Kategorii : Dźwięk i haptyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button