Jak zablokować zastrzeżony numer na iPhone?

   
  Jak zablokować zastrzeżony numer na iPhone?

  Wygląda na to, że nasza cywilizacja doszła do tego momentu, w którym potrzebujemy informacji jak najszybciej. W czasach przedkomórkowych normalnym było, że telefon odbieraliśmy w ciemno. Dopiero wtedy swoje nazwisko podawał dzwoniący, a rozmowa trwała i trwała.

  Teraz, w natłoku informacji, nie lubimy odbierać połączeń od nieznanych numerów. Każde takie połączenie zrzucamy zatem do skrzynki głosowej – albo całkowicie ignorujemy. Mimo to, jest to proces manualny – dlaczego więc go nie zautomatyzować? Zobacz, jak zablokować zastrzeżony numer!

  Bardzo często z numerów zastrzeżonych (lub pozbawionych Caller ID) swoje połączenia wykonują telemarketerzy. Nasza sztuczka pozwoli na pozbycie się wszystkich niechcianych rozmów za jednym zamachem.

  Jak zablokować zastrzeżony numer?

  No dobrze, nie do końca powiemy, jak zablokować zastrzeżony numer. Dokładniej mówiąc, po prostu uniemożliwimy pokazanie się połączenia na ekranie iPhone’a. Do tego celu wykorzystamy tryb Nie przeszkadzać.

  Po zastosowaniu triku, Twój iPhone przestanie dzwonić oraz wibrować czyli całkowicie zignoruje połączenia od wszystkich tych, którzy znajdują się poza Twoją książką kontaktów.

  Krok 1: Otwórz aplikację Ustawienia i wejdź w kartę Nie przeszkadzać.

  jak zablokować zastrzeżony numer

  Krok 2: Włącz opcję Ręcznie – to uaktywni tryb Nie przeszkadzać (na górnym pasku pojawi się ikona półksiężyca).

  Krok 3: Wybierz opcję Rób wyjątki dla.

  Stoisz teraz przed poważnym wyborem: jedną z możliwości jest wybranie Ulubionych, zaś alternatywnie możesz zdecydować się na Wszystkie kontakty.

  W przypadku wyboru tego pierwszego, iPhone pokaże Ci połączenia wykonane jedynie przez te kontakty, które zostały dodane przez Ciebie do listy ulubionych.

  Jeżeli nie chce Ci się dodawać rodziny i przyjaciół do kolejnej listy, po prostu wybierz opcję Wszystkie kontakty. Wtedy też uzyskasz pewność, że nie pominiesz połączenia od nikogo istotnego.

  jak zablokować zastrzeżony numer


  jak zablokować zastrzeżony numer

  Jak zablokować połączenia od telemarketerów?

  W przypadku, gdy mamy do czynienia z natrętem wydzwaniającym po kilkanaście razy na nasz numer, warto pójść krok dalej. Zwykłe ignorowanie jego połączenia to nic – zdecydowanie lepszym krokiem jest zwyczajne zablokowanie go!

  Co ciekawe, iOS 10 pozwala nam na blokowanie z poziomu aż trzech aplikacji. Jednak, aby dodać telefon do listy blokowanych, wystarczy zablokować go tylko raz.

  Blokowanie z poziomu Wiadomości

  Przejdź do konwersacji z osobą, którą chcesz zablokować. Następnie kliknij ikonkę i znajdującą się w prawym górnym rogu i kliknij belkę z wyświetlonym imieniem i nazwiskiem/numerem. W ten sposób przejdziesz do karty kontaktu. Zjedź na sam dół ekranu i wybierz opcję Blokuj tę osobę (iOS poprosi o potwierdzenie decyzji). Po rozpoczęciu blokady, opcja Blokuj tę osobę zamieni się w funkcję Nie blokuj tej osoby.

  Co ciekawe, jeżeli klikniesz imię i nazwisko osoby lub jej numer bezpośrednio z poziomu konwersacji, system pokaże Ci podobną kartę, jak na zdjęciu poniżej.

  jak zablokować zastrzeżony numer


  jak zablokować zastrzeżony numer


  jak zablokować zastrzeżony numer


  jak zablokować zastrzeżony numer

  Blokowanie z poziomu Ustawień

  Wchodząc w Ustawienia, możesz zarówno blokować, jak i odblokowywać kontakty.

  W tym celu wejdź w Ustawienia i wybierz zakładkę Wiadomości. Znajdziesz tutaj sekcję Blokowani i kliknij ją. Aby dodać nowy blokowany numer, kliknij Dodaj nowy.

  Następnie wpisz nazwę konkretnego kontaktu i wybierz ją. Jeżeli zechcesz odblokować numer, po prostu przesuń palcem w lewo i wybierz czerwony przycisk Odblokuj.

  jak zablokować zastrzeżony numer


  jak zablokować zastrzeżony numer


  jak zablokować zastrzeżony numer


  jak zablokować zastrzeżony numer

  Blokowanie z poziomu aplikacji Telefon

  Jeżeli ktoś do Ciebie nałogowo wydzwania, możesz go również zablokować z poziomu Telefonu.

  Przejdź do zakładki Ostatnie w aplikacji Telefon i wybierz ikonkę i obok nazwy wybranego kontaktu. Tak samo jak wcześniej, wybierz opcję Blokuj tę osobę i ciesz się spokojem!

  jak zablokować zastrzeżony numer


  jak zablokować zastrzeżony numer

  Komentarze i powiązane wpisy

  1. Zarówno w iOS jak i samych komunikatorach, brakuje opcji blokuj tylko wiadomości i blokuj tylko połączenia głosowe.

   Jeszcze kiedyś w nokiach były profile dźwiękowe i trzema klikami miałem profil włączony (jeden z 5 lub 6ciu), a po jednym kliku widziałem na ekranie nazwę profilu. Dziś na szybko tylko widzę czy jest tryb samolotowy czy nie. Na biurku cichszy bez wibracji, na zewnątrz głośniejszy z wibracjami, w pociągu tylko wibracje, a czasem wszystko bez dźwięku np szpital. Dlaczego dziś już tego nie ma na iOS czy nawet na Androidzie? Może są jakieś aplikacje ale zanim rozwalę telefon próbując 10ciu, może ktoś coś wie.

   1. Urządzenia z systemem iOS domyślnie są wyposażone w 2 tryby powiadamiania użytkownika : Tryb Dzwonka oraz Tryb Cichy. Tryb cichy charakteryzuje się tym, że nie słychać dzwonka ale możliwe jest włączenie wibracji. Przełączanie między tymi trybami umożliwia przełącznik wyciszania. Samą głośność dzwonka również można zmieniać w ustawieniach. Wszystkie ustawienia znajdują się w Kategorii : Dźwięk i haptyka.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button