Tricki na iPhone’a, bez których życie jest znacznie trudniejsze! (cz. IV)

   
  Tricki na iPhone’a, bez których życie jest znacznie trudniejsze! (cz. IV)

  T o jest czwarta (i ostatnia!) część z cyklu 19 tricków, bez których nie wyobrażamy sobie korzystania z iPhone’a. Aby przeczytać poprzednią część, kliknij tutaj.16. Znajdź słowa czy frazy występujące w tekście na stronie internetowej
  Jedną z metod szybkiego czytania jest szybkie wyłapywanie słów kluczowych – pomijanie zbędnej treści podobno również pozwala na zrozumienie pełnego przekazu. Tylko jak znaleźć te najważniejsze frazy? W przypadku komputerów mamy jasność – odpowiedni skrót klawiszowy zrobi swoje. Ale na iPhonie? Tak, to możliwe!
  Jeżeli szukasz konkretnego słowa w tekście, nie musisz czytać całej treści – aby je znaleźć, po prostu wpisz szukaną frazę w pasku URL/wyszukiwania znajdującym się na górze ekranu w Safari. Co ważne, choć po rozpoczęciu wpisywania ujrzysz kolejno” Najcelniejsze wyszukiwania wg iPhone’a, cztery główne wyniki z Google oraz kilka witryn z Zakładek i historii, scrolluj dalej i nie obawiaj się – dalej jesteś na pierwotnej stronie WWW. Na samym dole paska wyszukiwania zobaczysz sekcję „Na tej stronie”. Kliknij w wynik wychodzący z tej kategorii . W ten sposób Safari cofnie Cię do pierwotnej strony, a Ty w tym czasie ujrzysz żółte podświetlenie wszystkich fraz, których szukałeś/aś. Aby poruszać się między kolejnymi wynikami, skorzystaj ze strzałek znajdujących się na dole strony. 16.1

  16.21717. Zmień kierunek Panoramy
  Opcja Panoramy jest jedną z najważniejszych, które świadczą o sile aparatu ukrytego wewnątrz iPhone’a. Kto z nas choć raz uchwycił jakieś piękne miejsc przy użyciu tej funkcji, ten niech podniesie rękę w górę. Tak, ten las rąk świadczy o tym, że Panorama jest przydatnym narzędziem. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że niekoniecznie zawsze musimy przekręcać nasz telefon od lewej do prawej strony – aby zmienić kierunek Panoramy, po prostu kliknij w strzałkę pokazującą się na środku ekranu w trybie Panoramy.18. Użyj swoich słuchawek do zrobienia… selfie!
  Lata lecą, a popularność selfie nie maleje. Wielu z nas pamięta początki tego – nie oszukujmy się – śmiesznego trendu, który swego czasu nazywany był „strzelaniem słitfoci”. Na tę nomenklaturę spuśćmy jednak zasłonę milczenia. Skupmy się na zdjęciach – a te, jak wiadomo, bywały lepsze lub gorsze. Istnieje jednak pewien trick, który z pewnością pozwoli Ci zapobiec nieudanej fotce.
  Dla wielu użytkowników jasne jest, że do wykonania zdjęcia nie potrzeba wykorzystywać czerwonego guzika ukazującego się na ekranie w aplikacji Aparat. Sposobem znacznie lepszym – zmniejszającym ryzyko przypadkowego rozmazania – jest wykonywanie zdjęć za pomocą guzików znajdujących się z lewej strony ekranu („+” oraz „-”). Ale i tak najlepszą opcją jest wykorzystywanie do tego… słuchawek.
  Kiedy włączysz aplikację Aparat, możesz użyć pilota znajdującego się na słuchawkach do wykonania zdjęć. W ten sposób nie tylko zminimalizujesz ewentualne potrząśnięcia, ale również będziesz w stanie wykonać lepsze selfie – wyglądające bardziej naturalnie, a co najważniejsze, niekrępujące Twoich rąk!181919. Użyj Kompasu jako poziomicy
  Dla wielu z nas aplikacja Kompas jest niezbadanym terenem (tak, u nas również jest schowana do pierwszego-lepszego katalogu aby nie zabierała miejsca na pierwszej planszy). Jeżeli jednak zagłębić się mocniej, to może okazać się iż Kompas jest naprawdę przydatnym narzędziem! Jeżeli przesuniesz palcem w prawą stronę w tejże aplikacji, na ekranie pojawi się czerwony ekran z białymi kółkami oraz pewną wartością wyrażoną w stopniach. To właśnie poziomica, która w oparciu o wbudowany wewnątrz iPhone’a żyroskop określa, czy konkretny obiekt już wisi równolegle do podłogi, czy nie do końca. Krzywo powieszona półka? Nigdy więcej z iPhonem!To tyle w ostatniej części naszej serii. Jeżeli jakimś cudem udało Ci się przegapić poprzednie części, odwiedź nasz profil na Facebooku lub kliknij w poniższe linki:
  Tricki na iPhone’a, bez których życie jest znacznie trudniejsze! (cz. I)
  Tricki na iPhone’a, bez których życie jest znacznie trudniejsze! (cz. II)
  Tricki na iPhone’a, bez których życie jest znacznie trudniejsze! (cz. III)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Call Now Button