Jak zresetować iPhone w 3 krokach?

Jak zresetować iPhone

Każdy iPhone prędzej czy później może ulec awarii. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że większość problemów można rozwiązać samemu bez konieczności wizyty w Serwis Apple. Takie usterki jak zawieszenie się telefonu, iPhone nie reaguje na dotyk lub iPhone nie chce się włączyć można rozwiązać poprzez hard reset.

Jak zresetować iPhone?

Najprostszym sposobem uporania się z problemem systemowym iOS jest wyłączenie telefonu. Nie wiesz jak zresetować iPhone? Ze względu na konstrukcję iPhone, nie da się przecież samemu wyjąć baterii… W tej sytuacji pozostaje odcięcie telefonu od zasilania, albo po prostu reset iPhone. Te dwie czynności to właśnie: soft reset oraz hard reset. Kiedy ich używać… o tym poniżej.

Hard Reset iPhone

Jak zrobić hard reset iPhone?

Hard Reset jest równoznaczny z całkowitym wyłączeniem zasilania w telefonie. Inaczej mówiąc twardy reset iPhone to działanie zbliżone do wyjęcia baterii. Wykonanie twardy reset iPhone pomaga rozwiązać problemy spowodowane błędami iOS. Co ważne, wykonanie hard reset nie powoduje przywrócenia iPhone do ustawień fabrycznych, jak również wyzerowania iPhone. W zależności od posiadanej wersji urządzenia istnieje kilka instrukcji jak zresetować iPhone:

Jak zrobić hard reset iPhone?

1. Wciśnij równocześnie przycisk Sleep/Wake (górna lub boczna krawędź) oraz przycisk Home Button (pod ekranem).
2. Przytrzymaj przyciski do momentu pojawienia się na ekranie logo Apple (około 10 sekund).
3. Puść przyciski w momencie pojawienia się logo Apple i pozwól zresetować się urządzeniu.

Jak zresetować iPhone 7/7 Plus

1. Wciśnij równocześnie przycisk Sleep/Wake (prawa boczna krawędź) oraz przycisk Volume Down Button (lewa boczna krawędź).
2. Przytrzymaj przyciski do momentu pojawienia się logo Apple (około 10 sekund) i odczekaj chwilę.
3.Puść przyciski w momencie pojawienia się logo Apple i pozwól zresetować się urządzeniu.

Twardy reset iPhone 8 i nowsze

1. Wciśnij i puść przycisk Volume Up (lewa boczna krawędź), później tak samo Volume Down a następnie przytrzymaj Sleep/Wake (prawa boczna krawędź).
2. Przytrzymaj przyciski Sleep/Wake do momentu pojawienia się logo Apple (około 10 sekund).
3.Puść przyciski w momencie pojawienia się logo Apple i pozwól zresetować się urządzeniu.

Hard reset iPhone nie rozwiązał problemu?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

MASZ PYTANIE?

Nie jesteś pewien usterki…
Zadzwoń i potwierdź rodzaj usterki.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

Jak zresetować iPhone?

Dobry restart telefonu to podstawa. Zwany również Soft Resetem, to nic innego jak proces wyłączenia i ponownego włączenia iSprzętu. Restart jest bardzo przydatny, gdy nie chcemy brać na siebie komplikacji wynikających z Hard Resetu. Pozwala on na nieinwazyjne „uspokojenie” iSprzętu, często wykorzystywany jest również do zwykłego wyciszenia telefonu.

Jak zrobić Soft Reset krok po kroku?

1. Przytrzymaj przycisk Sleep/Wake na górnej lub bocznej krawędzi telefonu do momentu, kiedy na ekranie pojawi się suwak.
2. Puść przycisk.
3. Przesuń suwak zgodnie z instrukcją w prawo. W tym momencie telefon się wyłączy, a sam ekran zgaśnie.
4. Przytrzymaj ponownie przycisk Sleep/Wake do czasu, aż włączy się ekran.
5. Puść przycisk.

Teraz, najważniejsze…

Jeżeli nasz poradnik: Jak zresetować iPhone pomógł Ci rozwiązać problem z telefonem proszę zostaw komentarz lub udostępnij go.

Dzięki temu więcej osób dowie się jak w łatwy sposób naprawić iPhone.

Komentarze i powiązane wpisy

 1. 5s się nie włącza. Tzn po wciśnięciu przycisku włącz wyłącz
  Na czarnym tle pojawia się białe jabłuszko po czym gaśnie i są pionowe biało czarne paski po czym ekran gaśnie.
  Co może to być? Da się naprawić?

 2. dzień dobry IPhone 6s nie włącza się zupełnie. Gdy przyciskam przycisk on/off i równocześnie przycisk home. Mój IPhone nie był ładowany 2 tygodnie, nie wiem czy to się wiąże z nie mocą IPhone ? Da się to jakos naprawić?

  1. Oczywiście, zapraszamy do naszego serwisu. Postaramy się przywrócić iPhone z powrotem do życia. Podejrzewam uszkodzenie baterii. W związku z tym że nie była ładowana przez tak długi czas. Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem.

 3. Miałem iPhone podłączonego do macbooka i w pewnym momencie iTunesach pobrało jakieś aktualizacje i zaczęła się instalacja. Po skończonym procesie iPhone pokazał żeby podłączyć go znów do macbooka w celu odtworzenia. Proces sie powtarza i po instalacji znów pojawia sie ikona komputera z przewodem. Próbowałem już dziesiątki razy i jest to samo. IPhone jest martwy i nie mogę go użytkować.

  1. Cześć Mariusz. Niestety obawiam się, że doszło do uszkodzenia plików systemowych w pamięci NAND. W pierwszej kolejności podejmiemy próbę uratowania danych znajdujących się w pamięci NAND. Nieumiejętna ingerencja może definitywnie ograniczyć szanse uratowania danych. Istnieje również ryzyko, że podczas naprawy będziemy musieli wgrać nowy system, co może wiązać się z utratą danych. Proszę zamówić kuriera poprzez skorzystanie z naszego formularza na stronie: https://applefix.pl/jak-dzialamy/ 📦 🚚👨‍🔧

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button