Czy iPhone jest nowy? Możesz to łatwo sprawdzić!

 
Czy iPhone jest nowy? Możesz to łatwo sprawdzić!

Zadbany iPhone to smartfon, który na pierwszy rzut oka nie zdradza czy jest nowy czy nie. Wysoka trwałość komponentów zastosowanych do tworzenia obudów iPhone’ów powoduje, że dany egzemplarz może wyglądać bardzo dobrze nawet po kilku latach użytkowania.

Warto wiedzieć czy iPhone jest nowy

Wiedza o tym, czy iPhone jest nowy lub odnowiony, jest ważna z dwóch powodów.

Wiedza ta przydaje się przy określaniu wartości rynkowej iPhone’a, zwłaszcza przy zakupie używanego urządzenia z niepewnego źródła.

Przydaje się także przy rozwiązywaniu problemów lub naprawie iPhone’ów. Odnowione smartfony wymienione w sekcji Certyfikowane produkty odnowione w sklepie internetowym Apple Store są testowane i certyfikowane przez samo Apple.

Certyfikowane przez Apple, odnowiowione iPhone’y można nabyć także u oficjalnych dystrybutorów sprzętu tej firmy. Są one dostarczane z nową baterią i obudową, posiadają roczną gwarancję Apple i są objęte gwarancją AppleCare. Odnowione iPhone’y potrafią być tańsze nawet o 15% względem produktów fabrycznie nowych.

Gdzie sprawdzić czy iPhone jest nowy?

Jeśli chcesz sprawdzić czy iPhone jest nowy, wykonaj kolejno następujące kroki:

– wejdź w aplikację Ustawienia
– przejdź do sekcji Ogólne
– następnie kliknij To urządzenie
– przejdź do sekcji Model, w której jest numer części
– kliknij numer części, by zobaczyć numer modelu

Jak sprawdzić czy iPhone jest nowy?

By się tego dowiedzieć, poszukaj pierwszego znaku identyfikatora modelu.

M – Jest to nowy iPhone.
F – Ten iPhone był używany wcześniej, ale został poddany certyfikowanej odnowie firmy Apple, aby uczynić go „nowym”. Uważaj na odnowione iPhone’y i iPady, które nierzetelni sprzedawcy oferują w pełnej cenie jako zupełnie nowe urządzenia.
N – Właściciel otrzymał ten smartfon za pośrednictwem zgłoszenia serwisowego Apple jako zamiennik pierwotnie zakupionej iPhone’a.
P – Jest to nowe zakupione jako nowe, ale zostało zamówione online i spersonalizowane za pomocą niestandardowej opcji grawerowania laserowego oferowanej przez Apple.

Gdzie sprawdzić czy iPhone jest nowy

Pamiętaj także, że identyfikator modelu (np. MN572LL / A) jest dłuższy niż część ogólna i numer modelu (np. A1920) i może zawierać znaki specjalne, takie jak ukośnik.

Gdzie jeszcze można sprawdzić, czy iPhone jest nowy?

Numer modelu iPhone’a można sprawdzić także na oryginalnym pudełku, w które fabrycznie zostało zapakowane urządzenie. Numer modelu znajduje się na spodzie pudełka.

Czy iPhone jest kradziony?

Nowy czy odnowiony, każdy iPhone kupowany z niepewnego źródła (np. aukcji internetowej czy komisu GSM) może być kradziony. Przed zakupem warto sprawdzić więc nie tylko, czy iPhone jest nowy, ale też czy nie został ukradziony lub znaleziony.

W tym celu wpisz na klawiaturze *#06# a następnie wejdź na stronę kradziony telefon i wprowadź 15-cyfrowy numer IMEI. Jeśli telefon nie znajduje się w bazie, znaczy że smartfon pochodzi z legalnego źródła.

Masz problem z inną usterką iPhone?

Sprawdź koszt naprawy bez wychodzenia z domu!

POROZMAWIAJMY…

Nie jesteś pewien usterki.
Skorzystaj z infolinii.

INNA USTERKA?

Bezpłatna diagnoza.
Poznaj koszt naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button