Jak powstrzymać wysyłanie wiadomości przez iMessage zanim dotrze do nieodpowiedniego odbiorcy?

 
Jak powstrzymać wysyłanie wiadomości przez iMessage zanim dotrze do nieodpowiedniego odbiorcy?

T ematy komunikacyjne to ostatnimi czasy najpoważniejsze kwestie, które trapią Wasze głowy. Wczoraj pisaliśmy o blokowaniu natrętów wydzwaniających bez przerwy na Wasze numery, dziś z kolei postaramy się uratować Was przed… konsekwencjami nieprzemyślanych czynów. Kto z nas nie kliknął opcji „Wyślij”, by po chwili żałować wykonanego ruchu? Tak naprawdę nie brakuje tych, którzy wysyłają przed ponownym przeczytaniem napisanej przez siebie wiadomości, czego konsekwencje mogą być naprawdę poważne. Dobrze jest jednak pamiętać, że w sytuacji kompletnego rozkojarzenia, dobry refleks może być naszym sprzymierzeńcem.

Kiedy wysyłamy wiadomość poprzez iMessage do niewłaściwej osoby, tak, jest to zdecydowanie najbardziej zawstydzająca rzecz jaka może się przydarzyć. Jako ludzie młodzi, korzystamy z Apple’owskiego komunikatora częściej niż ze zwykłych wiadomości SMS, a na liście naszych kontaktów obok chłopaka czy dziewczyny znajdują się nasi pracodawcy, znajomi lub… rodzice. Chyba mało kto chciałby, by zwłaszcza ci ostatni posiedli wiedzę na temat pikantnych wiadomości, jakie zdarza nam się wysyłać. Na szczęście (póki co) nie musieliśmy na własnym przykładzie tłumaczyć, jak to chwilowe zapomnienie może zaszkodzić. Częściej problemy związane z błędnym nadawcą towarzyszyły sprawom bardziej przyziemnym, a więc mnie wstydliwym. Tym niemniej, nieuwaga nie popłaca. Mimo to, niekoniecznie potrzebne jest wysłanie wiadomości ze sprostowaniem, a w poniższym poradniku pokażemy, jakie to proste, aby usunąć błędnie wysłaną wiadomość, zanim zdąży dotrzeć na serwery Apple, skąd jest rozdysponowywana do wszystkich iUrządzeń powiązanych z konkretnym kontem.

Jak cofnąć wysyłanie wiadomości iMessage zanim zacznie się wysyłać?

Zanim jednak przejdziemy do konkretów, musimy uściślić jedną rzecz. Wysłanie wiadomości poprzez iMessage jest możliwe do cofnięcia tylko wtedy, gdy nie zostanie ona dostarczona na serwer Apple. Dlatego też tak istotną rolę odgrywa tu czas i refleks – gdy Apple otrzyma impuls, automatycznie przekaże go dalej. Dlatego też wszelkie czynności naprawcze można (i należy) wykonać zanim dymek w oknie aplikacji zmieni swój kolor z bladego „wysyłania się” na niebieski „wysłane”.

Cały trik polega na tym, by w porę odciąć iUrządzenie od dostępu do Internetu tak szybko, jak tylko to jest możliwe – i nie wystarczy tu tylko wyłączenie Wi-Fi, bowiem nasze sprytne iPhone’y, iPody i iPady z łatwością przełączą się na tryb 3G/LTE.

Sposób 1: iUrządzenia bez jailbreaka

Najprostszym sposobem na wyłączenie wszelkich sieci jest… wykorzystanie trybu samolotowego. Na szczęście dzięki szybkiemu i wygodnemu dostępowi do Centrum Sterowania, możemy to zrobić dosłownie w ciągu jednej chwili. Po prostu przeciągnij palcem od samego dołu ekranu w górę i kliknij pierwszą ikonę z lewej – Tryb Samolotowy. Jest to dosłownie kwestia sekundy, a nawet jej ułamka.

1

Jedynym minusem tego sposobu jest to, że niestety przy dzisiejszych prędkościach Internetu wysyłanie wiadomości może potrwać jeszcze krócej, niż zdanie sobie sprawy z błędu i włączenie Trybu Samolotowego. Mimo to, Wasze szanse nie są marne – potem już tylko z górki. Zignoruj wiadomośc, iż potrzebujesz Wi-Fi do wysyłania wiadomości – po wykonaniu tego kroku, wystarczy jedynie usunąć wiadomość z konwersacji poprzez przytrzymanie jej i wybranie opcji „Więcej…” a następnie „Usuń”. Jeżeli widzisz czerwony baner „Nie dostarczono”, Twoje życie zostało uratowane.

2

Sposób 2: Urządzenia z jailbreakiem

Urządzenia z jailbreakiem mają pewną zaletę – Activator, który bez problemu można pobrać z Cydii. Dzięki temu możliwe jest ustawienie włączania Trybu Samolotowego za pomocą określonych gestów – na przykład dotknięcia ekranu trzema palcami. Zanim kolor wysyłanej wiadomości zmieni się na pełny niebieski, po prostu użyj wybranego przez siebie gestu i postęuj tak samo, jak w przypadku opisanym powyżej. Voilà!

3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Call Now Button